İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCMG ve Enka Pazarlama iş birliği maksimum performans sağlıyor

Dünyanın en büyük üçüncü iş makineleri üreticisi XCMG; yol, platform ve zemin güçlendirme ekipmanları ürün grubunda Türkiye distribütörü Enka Pazarlama ile önemli başarılara imza atıyor. Türkiye genelindeki yaygın satış ve servis hizmeti olanaklarıyla çekici bir partner olan Enka, XCMG’nin sektördeki gücünü artırıyor. Makina Market olarak XCMG Türkiye’nin Satış ve Pazarlama Müdürü Sinan Keskin ile bir araya geldik ve XCMG – Enka Pazarlama iş birliği hakkında konuştuk.

Sinan KESKİN – XCMG Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü

Enka Pazarlama ile olan iş birliğiniz ne zaman ve nasıl başladı?

Türkiye iş makineleri pazarının potansiyelinin ve sektörde güçlü bir oyuncu olan Enka Pazarlama’nın iş ve inşaat makineleri ile kaldırma ekipmanları alanlarındaki başarısının farkına varan XCMG Türkiye, çalışmalarına Enka Pazarlama’nın güçlü desteği ile devam etmek istedi. Bu kapsamda 2019 yılında Enka Pazarlama’yı distribütör listesine dahil etti. XCMG makinelerinin Enka’nın Türkiye genelindeki 7 bölge satış ofislerinde yer alacak olması, geniş alt bayilik ağı ile satış ve servis hizmeti olanakları da Enka Pazarlama ile yapılacak olan iş birlikteliğini çekici hale getirdi. Bununla beraber, XCMG Türkiye ekibi olarak Enka Pazarlama’nın Hitachi iş makineleri başta olmak üzere, temsil ettiği markaların satış ve satış sonrası hizmetlerinde göstermiş olduğu üstün başarıyı da yakından gözlemledik ve iş birliği durumunda benzer bir başarının elde edilebileceği ihtimali çerçevesinde hareket ettik.

Enka Pazarlama, Türkiye pazarında markanızın hangi ürün gruplarını temsil ediyor?

Türkiye pazarındaki talepleri de değerlendirerek, operatör rahatlığının öncelikli görüldüğü son teknoloji ürünler tasarlayan XCMG, çekici donanımı ve rekabetçi fiyatlarıyla Türkiye’deki varlığını sürdürüyor. Enka Pazarlama, XCMG ürün gamında bulunan fore kazıklar, diyaframlı kepçeler, silindirler ve greyderler gibi tüm yol, platform ve zemin güçlendirme ekipmanlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini üstleniyor.

Türkiye’de önemli iş makineleri markalarının distribütörlüğünü başarıyla yürüten Enka Pazarlama ile bu zamana kadar olan iş birliğinizi değerlendirir misiniz?

Enka Pazarlama ile olan iş birliğinin en önemli kriteri ve kazanımı sürdürülebilir bir başarıdır. Enka Pazarlama aracılığı ile her geçen gün müşterilere sunulan XCMG ürün gamı genişliyor. Enka Pazarlama; XCMG ürünlerinin pazarda kabul görmesi, performansı ve satış sonrası destekleri konusunda verdiği hizmetlerle beklentileri karşılıyor.

Dünya genelinde distribütörlüğünüzü yapan şirketler arasında Enka Pazarlama’yı nerede konumlandırıyorsunuz?

XCMG’nin son birkaç senedir dünya pazarındaki gelişme ve genişleme stratejisi kapsamında deniz aşırı satışlara ve hizmetlere büyük önem verdiğini söylemek mümkün. Bu doğrultuda Enka Pazarlama gibi köklü ve kurumsal şirketlerle iş birliklerinin kurulmasına ağırlık veriliyor. İş makineleri sektöründe uzun yıllar faaliyet göstererek edindiği tecrübe ve bilgiyle hareket eden Enka Pazarlama, bu birlikler arasında Avrupa kıtasındaki en değerli parçalardan birisi konumunda. Ayrıca, Enka grubunun farklı coğrafyalardaki yapılanma ve tecrübeleri de XCMG’nin yapılanmasında son derece değerli bilgiler ve detaylar içeriyor.

Enka Pazarlama’nın pazara sunduğu ürünler daha çok hangi faaliyetlerde yer alıyor ve hangi tip firmalar tarafından kullanılıyor?

Enka Pazarlama ve XCMG Türkiye iş birliği ile satılan iş makineleri, Türkiye’nin neredeyse her bölgesinde gerçekleştirilen alt yapı hizmetlerinde kullanılıyor. Enka Pazarlama’nın sahip olduğu çalışma stratejisi ve müşteri profili göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye’nin önde gelen müteahhitleri ve sektörde ismini duyurmuş büyük firmalar ile çalışmalar yürüttüğünü söylemek mümkün.

Enka Pazarlama, XCMG’nin ürün ve çözümlerini iş makinesi sektörüyle buluşturmaya devam ediyor. Enka’nın satış sonrası hizmetleri hakkındaki izlenimlerinizi söyler misiniz?

XCMG Türkiye ekibi, makinelerin satışı sonrasında da müşterilerinin yanında durması gerektiğinin farkında ve bu konuda hassasiyet gösteriyor. Bu doğrultuda XCMG Türkiye ekibine bir servis ve yedek parça sorumlusu eklendi, sorumlu kişi Enka Pazarlama aracılığıyla satılan iş makinelerine dair herhangi bir soru ve sorunda müşterilere gereken desteği sağlamakla görevli. Bununla beraber XCMG, ana merkezden Türkiye pazarına gönderilen ürün müdürleri ve servis sorumluları daima XCMG Türkiye ekibini destekliyor. Bu sayede, XCMG ana merkezi ile Enka Pazarlama arasında sürekli olarak irtibat sağlanıyor ve gerekli akış kesintisiz devam ediyor. Enka Pazarlama gerek sahip olduğu deneyim, gerekse satış sonrası hizmetler alanındaki profesyonel yapılanması ile bu süreçte hem XCMG tarafına hem de müşterilere güven sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

LİTEF Forklift, sektöre yeni bir soluk kazandırmak için yola çıktı!

SONRAKİ HABER

Ankara Büyükşehir Belediyesi, filosunu genişletmeye devam ediyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

İnşaatın yapıtaşı: “Beton”

Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremle birlikte bina ve zemin konuları, önemli gündem başlıklarında yerini aldı. Makina Market olarak, Türkiye…
Total
0
Share