İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Ascendum Makina’da bayrak değişimi

Ascendum Makina Türkiye Genel Müdürü Mahir Hocaoğlu, 2023 başında görevinden ayrılıyor. 40 yıla ulaşan aktif çalışma yaşamını sonlandırarak, yeni bir hayata merhaba diyecek olan Hocaoğlu’nun görevini, 22 yıldır birlikte çalıştıkları ve halen Ascendum Makina Türkiye’nin COO’su olarak görev yapan Tolga Polat devralacak.  

14 farklı ülkede, 1500’den fazla çalışanıyla faaliyet gösteren, Volvo iş makinalarının dünyadaki en büyük distribütörü olan ve dünya genelinde 35 binden fazla iş makinası aktif olarak çalışan Ascendum Group bünyesindeki Ascendum Makina Türkiye’de önemli bir görev değişikliği gerçekleşiyor. Altyapı, yol yapımı, inşaat ve madencilik sektörlerinde kullanılan Volvo İş Makinaları, SDLG İş Makinaları, SANY Paletli Vinç ve Forekazık Makinaları, SANY Liman Ekipmanları ve Metso Outotec kırma-eleme ekipmanlarının Türkiye distribütörü olan Ascendum Makina Türkiye’nin Genel Müdürü Mahir Hocaoğlu 2023 başında görevinden ayrılıyor. 40 yıla ulaşan aktif çalışma yaşamını sonlandırarak yeni bir hayata merhaba diyecek olan Hocaoğlu’nun görevini, 22 yıldır birlikte çalıştıkları ve halen Ascendum Makina Türkiye’nin COO’su olarak görev yapan Tolga Polat devralacak.

Sektör deneyimi

İş hayatına Volvo İş Makinaları bünyesinde başlayarak Ascendum Makina’da devam eden Tolga Polat, Volvo İş Makinaları’nda en son Satış Sonrası Hizmetler Direktörü olarak görev yaptıktan sonra Ascendum Makina’da sırasıyla Satış & Pazarlama Direktörü ve COO görevlerini yürüttü. İş makineleri sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ile 1 Ocak 2023 itibariyle Genel Müdür koltuğuna oturacak olan Polat, Girne Amerikan Üniversitesi’nde İşletme lisans, Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon Yüksek lisans eğitimlerini bitirdi ve Harvard Business School Online CORe Programını tamamladı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Deutz PowerTree ile çevreci bir iş modelini yakalayın!</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Haulotte’un yeni Compact serisi, sektör temsilcilerinden tam not aldı</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share