İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Deutz PowerTree ile çevreci bir iş modelini yakalayın!

Dünya genelinde motorlu taşıt olarak nitelendirilen makine ve ekipmanlara motor üretimi yapan Deutz, yaptığı araştırmalara göre 2020 yılında küresel CO2 emisyonlarının % 40’ının inşaat sektörü kaynaklı olduğunu tespit etti. Üretici marka bu konuyu ciddiye aldığını Deutz PowerTree şarj istasyonu ve Deutz TCG 7.8 H2 motoruyla gösteriyor.


Deutz’nin sunduğu PowerTree mobil şarj istasyonu şantiye alanlarında çevreci bir kolaylık sağlıyor ve 150 KW’a kadar şarj imkanı sağlayabiliyor. Diğer yandan geliştirilen TCG 7.8 H2 motoru, gücünü Hidrojenden alıp temiz elektrik üretimine katkı veriyor.

 
Geleceğimiz için temiz enerji kullanımı

İş alanı sağlayan tüm sektörler dönüşüm adımlarının henüz ortalarında bulunuyor. Acil önlem planları yeterince önem kazanmazsa geleceğimiz tehlike altında bulunuyor. Dünya tarihi boyunca şu ana kadar en fazla emisyona bina inşaat süreçleri neden oluyor. Yapılan araştırmalar, 2020’de dünya çapında enerji tüketimi açısından karbondioksit emisyonlarının yaklaşık %40’ının inşaat sektörü ile bağlantılı olduğunu gösteriyor. Yeryüzü iklimi, karbondioksit emisyonlarındaki hızlı artış nedeniyle giderek daha fazla etkilenmekte ve bu durum doğal kaynaklarımızın hızlı bir şekilde azalmasına neden oluyor. Deutz’un karbondioksit açısından nötr şantiye sistemi, inşaat sektöründe ekolojik dengeyi önemli ölçüde iyileştirmek ve sürdürülebilirliği artırmak için yenilikçi ve ekonomik bir çözüm sunuyor.

Deutz Power Tree, herhangi bir alana hızlı ve kolay bir şekilde kurulabiliyor

Aküyle veya elektrikle çalışan iş makinelerinizi yerinde şarj etmeniz için gereken elektrik gücünü tam da yanı başınızda sıfır emisyonla üretmenizi sağlayan “Deutz Power Tree” iki bölümden oluşur. Sıfır emisyonlu bir hidrojen motoruyla tahrik edilen iki adet Deutz jeneratör seti, çevresel etki yaratmayacak şekilde şantiye için elektrik üretiyor. Üretilen elektrik daha sonra mobil bataryaya sahip bir akıllı hızlı şarj istasyonunu besliyor. Deutz Power Tree, herhangi bir alana hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilir ve çok kısa bir sürede devreye alınabiliyor. Bu sayede inşaat sahasında elektrikle çalışan tüm iş makineleri kısa sürede şarj edilebiliyor.

Kısa bir mola süresinde şarj sürecini tamamlayın

Deutz Power Tree sayesinde ekskavatörleri, teleskopik yükleyicileri veya diğer inşaat makinelerini şarj etmek için bir öğle yemeği molası yeterli gelecektir. Günümüzde kentsel alanlarda çevre dostu, düşük gürültülü ve düşük emisyonlu şantiyeler yoğun talep gördüğü için hem ekolojik hem de ekonomik katma değerden faydalanabilir ve sıfır emisyonlu ekipmanlarınızla hem kamu hem de özel sektör ihalelerinde güvenle yer alabilirsiniz. Deutz Power Tree ile beslenen şantiyeler, inşaat sektörünün çevresel etkilerini en aza indirmeye doğru atılmış büyük bir adım olarak öne çıkıyor. Uzun vadede daha az hareket etmek düşük enerji maliyetleri ve tüketim avantajı sayesinde daha ekonomik bir şekilde gerçekleşiyor. Bu sürece bakım ve onarım maliyetlerindeki kayda değer azalma da eklenmelidir. Görüleceği üzere, “Deutz Power Tree” ile karbondioksit açısından nötr şantiye sistemi sadece çevreyi korumakla kalmayıp, aynı zamanda finansal kaynaklarımızın daha verimli kullanılmasına olanak tanıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>OM Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı Hale Erkan:“Kalitemizi dünyanın dört bir yanına yaymayı hedefliyoruz”</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Ascendum Makina’da bayrak değişimi</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share