İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Bobcat, dünyanın ilk %100 elektrikli kompakt paletli yükleyicisi tanıtacak

Bobcat Company, CONEXPO-CON/AGG 2023 için West Hall’da, 14 Mart’ta düzenlenen basın toplantısında iki yeni inovasyon konseptli makine tanıtacak.

Bobcat Company, 14 Mart 2023’te CONEXPO-CON/AGG’te iki yeni makineyi ziyaretçileriyle buluşturacak. Elektrifikasyon, otonom çalışma ve dijital teknolojiler bakımından ilerlemeler kaydeden şirket, kompakt ekipman operasyonları her zamankinden daha kolay ve daha verimli hale getiren yeni gelişmeleri paylaşacak.

Kabin içi:

Tamamen elektrikli çalışan T7X kompakt paletli yükleyiciden E10e, E19e ve E32e dahil olmak üzere akülü elektrikli ekskavatörlere kadar geniş elektrikli ürün yelpazesi West Hall’da, W41544 standında sergilenecek. Bu fuar, T7X’in CES 2022’deki ilk tanıtımından bu yana sergilenecek ilk Kuzey Amerika ticaret fuarı olacak. Elektrik alanında yenilik yapmaya devam eden şirket, 14 Mart Salı günü saat 16:00’da gösteri sırasında iki yeni elektrikli konsept makinesini tanıtacak. Gösteri katılımcıları bu tanıtım ve basın toplantısına katılabilirler.

Eğitim oturumu:

Bobcat Küresel İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Joel Honeyman ve İnovasyon Hızlandırma Direktörü Matt Sagaser, CONEXPO-CON/AGG 2023’ün Eğitim Oturumlarında “Geleceği Elektriklendirmek: Fişi Takın ” başlığı altında 14 Mart Salı günü saat 13:00’de yine West Hall’de 216-218. stantta gerçekleştirilecek olan sunum, elektrik kullanımıyla ilgili yaygın söylemleri, sürdürülebilirlik özellikleri, performans iyileştirmelerini ve teknolojik gelişmeleri inceleyecek. Eğitim oturumu biletleri CONEXPO-CON/AGG’nin web sitesinden satın alınabilir.

Daha büyük, daha cesur yenilikler ve dijital teknolojiler

Elektrifikasyon, otonom çalışma ve dijital teknolojideki yeniliklerle Bobcat, daha akıllıca çalışmak ve daha fazlasını başarmak için müşterilerine daha fazla seçenek, gelişmiş performans ve ileri teknoloji sunmaya devam ediyor. CONEXPO-CON/AGG 2023’te Bobcat, bazıları konsept biçiminde ve diğerleri şu anda ticari olarak mevcut olan bir dizi yenilikçi dijital özelliğini ve teknolojisini sergileyecek.

Çarpışma uyarı ve kaçınma sistemi

Konsept biçimindeki yenilik, operatörlerin şantiye farkındalığına yardımcı olmak için tasarlanmış bir çarpışma uyarısı ve kaçınma sistemidir. Bazı Bobcat kompakt paletli yükleyiciler ve nokta dönüşlü yükleyicilerle uyumlu olan teknoloji, bir nesnenin makineye göre konumunu, yönünü ve hızını izler. Operatör, aktif veya pasif ayarı kullanarak sesli bir uyarı alabilir veya yolunda bir nesne algıladığında makinenin otomatik olarak durmasını sağlayabilir. Henüz ürün geliştirme aşamasında olan çözümün 2024 yılında müşterilere sunulması bekleniyor.

Bobcat akıllı kontrol sistemine sahip ekskavatör

Bobcat Akıllı Kontrol Sistemi, firmanın yine son teknoloji ürünlerinden bir tanesi. Bir E60 ekskavatörde bulunan yeni akıllı kontroller, makine kontrolünü ve çalışmasını geliştirir. Çalışma modlarının daha fazla özelleştirilmesiyle, operatörler tesviye, kanal açma, döndürme ve diğer hassas işlemleri gerçekleştirirken performanslarını ve verimliliklerini artırabilir. Yeni joystick ile sürüş modu, Bobcat yükleyicideki seçilebilir joystick kontrollerine benzer şekilde, operatörlerin seyahat etmek için joystickleri kullanmasına olanak tanır. Kompakt ekskavatörlerdeki Bobcat Akıllı Kontrol Sistemi, gelişmiş derinlik kontrolü özellikleri, Bobcat MaxControl aracılığıyla uzaktan çalıştırma ve otonom işlevsellik gibi gelecekteki yenilikleri desteklemeye devam edecek.

Gelişmiş ekran teknolojisi için yeni çözümler

Bobcat, şeffaf, dokunmatik ekranı ile gelişmiş ekran teknolojisinin geleceğini sergiliyor. Operatörlerin şantiyeyi de görebilmek için görebildikleri konsept baş üstü ekranı, kompakt ekskavatörler, teleskop yükleyiciler ve yükleyiciler dahil olmak üzere bir dizi Bobcat makinesinde ön cama veya kabin yan camına yerleştirilebilir. Ekran, operatör üretkenliğini ve eldeki göreve yönelik verimliliği artırır.

Bobcat maxcontrol uzaktan çalıştırma

Bobcat MaxControl ile operatörler, bir iOS akıllı telefon veya tablet üzerindeki bir uygulama kullanarak ön yükleyicilerini kontrol edebilir, böylece kabin dışında da çalıştırılabilirler. İlk olarak 2021’de tanıtılan bu yenilikçi teklifte yeni olan, operatörlerin daha kolay uzaktan operasyonlar için akıllı telefonlarına takabilecekleri bir kontrol cihazıdır. Uzaktan kumanda, bir video oyunu denetleyicisi gibi taktik bir joystick ve düğme işlemlerine sahiptir. Operatörler, çalıştırma kontrollerini telefon ekranının dışına taşıyarak, gelişmiş kontrol görünümleri için ekranı kullanabilir.

Makine IQ kablosuz iletişimi

Bobcat Machine IQ kablosuz iletişimi, belirli Bobcat makinelerinin operatörlerinin güncel ve geçmiş makine verilerine neredeyse her yerden ve her zaman erişmelerini sağlayan basit ama güçlü bir araçtır. Bobcat makine sahipleri ve operatörleri, makinelerinin sağlığını izlemek ve bakım, güvenlik ve performansı artıran bilgileri uzaktan izlemek için Machine IQ’yu kullanır. Machine IQ, belirli Bobcat makinelerinin sahiplerine ve operatörlerine kompakt ekipmanlarından en iyi şekilde yararlanmalarını ve aynı zamanda yatırımlarını korumalarını sağlar. Aboneliğe dayalı bu hizmet, büyük bir filodaki her bağlı makinenin yakıt kullanımını, çalışma saatlerini, bakım aralıklarını ve diğer kritik bilgileri izlemek ve analiz etmek için gelişmiş filo yönetimi özelliklerini içerir. Machine IQ telematik cihazları, belirli Bobcat kiti makinelerine fabrikadan çıkmadan önce kurulur. Bobcat ayrıca, Machine IQ’ya hazır olmaları için Bobcat makinelerinin çoğuyla uyumlu bir satış sonrası sunar.

İsteğe bağlı özellikler

Bobcat tarafından 2020’de tanıtılan Features on Demand, müşterilere ihtiyaçları değiştikçe belirli R-Serisi kompakt yükleyici modellerinde ek özellikleri etkinleştirme esnekliği sağlıyor. İsteğe bağlı özellikler arasında otomatik sürüş kontrolü, yüksek akışlı hidrolikler, çift kova konumlandırma, 2 hızlı hareket, geri dönüş fanı ve daha fazlası bulunur. İstek üzerine özelliklerde yeni olan, yakıt tasarrufu yaparken görevleri daha verimli gerçekleştirmek için motor devrini otomatik olarak uygulayan otomatik gaz kelebeği özelliğidir.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TEMSA'dan Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla depremzedeler için anlamlı proje

SONRAKİ HABER

ABD’li üretici Terramac paletli taşıyıcılarını ConExpo'da sergileyecek

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share