İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Bobcat, üç yeni yükleyici konseptini ortaya koyuyor

Bobcat, Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde düzenlenen Demo Günleri etkinliğinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan (EMEA) müşteriler, bayiler ve basın için üç yeni yükleyici konseptini tanıttı. Bu ön izleme, etkinlikte gösterilen üç yeni yükleyici konseptinden biri olan, dünyanın ilk tamamen elektrikli mini yükleyicisi Bobcat’in S7X’ine ilk tanıtımı içeriyor.

Yeni L95 modeli, 2021’de piyasaya sürülen orijinal L85 makinesinin ardından Bobcat kompakt tekerlekli yükleyici serisinin bir sonraki üyesi olacak. L95, Bobcat 75 HP motorla çalışıyor ve 40 km/s azami hız sunuyor ve artan kaldırma kapasitesi. L95 için mevcut olan yeni ataşmanlar arasında 1,0 m3’lük genel amaçlı bir kova ve 1,5 m3’lük hafif malzeme kovası ve tarım için yeni kıskaçlı kova ve dişler bulunuyor. Diğer yeni özellikler arasında havayla dönen ısıtmalı koltuk; Telefon bağlantısı ve geliştirilmiş otomatik sürüş kontrolü, yüksek akış ve hızlı tach sistemleri ile DAB+ radyo özellikleri bulunuyor.

Gelişmiş özellikler

Marka, 2-3 ton kategorisinde yeni bir konsept makine olan L40’ı sergiledi. L40, 2,5 tondan daha hafif oluyor. Yükle ve taşı, uygulama odaklı bir makine olarak tasarlandı. L40, yol bakımı ve inşaat gibi ağır hizmet uygulamaları için tasarlandı. Bobcat ayrıca, bir römorkta taşınması kolay makineler için pazar segmentini kapsayacak şekilde mevcut SAL portföyünün bir uzantısı olan yeni küçük belden kırmalı yükleyici (SAL) konsept makinesi L35’i de gösteriyor. Makine ağırlığı yine 2,5 tonun altında bulunuyor. Bu da kolay taşıma ve yüksek kaldırma kapasitesi sağlıyor. L35’teki motor gücü 57 HP’dir, bu da daha yüksek seyir hızları ve itme gücü sağlıyor.

Demo günleri geri bildirim için önemli

Doosan Bobcat EMEA Yükleyiciler Ürün Grubu Direktörü Jaroslav Fiser, “Yeni L95 yükleyici ve daha küçük tekerlekli yükleyici konseptleriyle, dünyadaki en eksiksiz yükleyici portföyünü sunma taahhüdümüzü bir kez daha gösteriyoruz. Demo Günleri ayrıca bayilerimize ve müşterilerimize yeni L35 ve L40 konsept makinelere özel bir ilk bakış sunarak onların geliştirme sürecine katılmalarını ve bize değerli değerlendirmelerini ve geri bildirimlerini vermelerini sağlıyor.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İŞİM Kümelenmesi, Rusya’da özgün teknolojileri temsil etti

SONRAKİ HABER

JCB’den elektrik ve hidrojen kilometre taşları

BENZER HABERLER
Total
0
Share