İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

BOTAŞ, makine parkını genişletirken Develon İş Makinaları’nı tercih ediyor

ASKO GLOB ALL güvencesinde yakın zamanda Türkiye iş makineleri pazarına sağlam bir giriş yapan Develon İş Makinaları, önemli projelerde boy göstermeye başladı. Bu doğrultuda Türkiye’nin en büyük enerji üretim ve nakil firmalarından olan BOTAŞ (Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi), altyapı ve kanal açma işlerini kapsayan işlerde kullanmak için 6 adet Develon DX380LC-7K paletli iş makinesini parkına kattı.

Kurulduğu 1973 yılında sadece boru hatları ile petrol taşımacılığı yapan BOTAŞ (Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi), Türkiye’nin artan enerji ihtiyacının karşılanması için 1986 yılından itibaren doğal gaz ticareti ve taşımacılığı alanlarında faaliyetlerini genişletti. 2023 yılına kadar dönem dönem gerçekleştirdiği çalışmalar ile ülke gündeminde adından söz ettiren BOTAŞ, çalışmalarını gerçekleştirirken iş makinelerine de sıkça ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda makine parkını her geçen gün genişletmeyi sürdüren şirket, ASKO Holding çatısı altında faaliyetlerini yürüten ASKO Glob All’in, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Güney Koreli Develon İş Makinaları’nı tercih etti. BOTAŞ tarafından satın alından 6 adet Develon DX380LC-7K paletli ekskavatör kanal açma, altyapı ve iş makinesine ihtiyaç duyulan diğer işlerde yer alacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör’den 1000. yerli kazıcı yükleyici üretimi

SONRAKİ HABER

Liebherr, hafriyat ve malzeme makineleri için yeni uygulamasını piyasaya sürüyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share