İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Case iş makineleri, Marble İzmir’de Faz 5 motorlu ürünlerini sergiledi

Bu yıl 28’incisi düzenlenen Marble İzmir Fuarı’na katılım sağlayan TürkTraktör, Faz 5 emisyon sınıfındaki Case İş Makinelerini stant alanında sergiledi. Stant alanında güncel ürün ve çözümlerini tanıttıklarını, Yerli üretim kazıcı yükleyicilerinin yanısıra, ürün ağlarına yeni ekledikleri Case 1121G Lastikli Yükleyici ve yeni seri ekskavatörlerini öne çıkardıklarını belirten TürkTraktör İş Makineleri Direktörü Boğaç Ertekin, “Fuar alanında iş makinelerimiz, ataşmanlarımız, yenileştirilmiş komponent ve Fleetpro gibi hizmet çözümlerimizin yanı sıra yedek parçalarımızla yer aldık. Bu kapsamda madencilik alanında kullanılan ağır hizmet tipi iş makinelerimiz yoğun talep gördü” dedi.

TürkTraktör, 26-29 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenen 28. Marble İzmir Fuarı’nda ağır hizmet koşullarına yönelik çözümler sunan CASE iş makineleriyle yer aldı. Türkiye’nin ihracat odaklı çalışan önemli sektörlerinden birisi olan mermer sektörü, en güncel iş makineleri ve ekipmanlarıyla verimli bir üretim yönteminde ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor. Bu amaçla sektöre katkı sağlamayı sürdürdüklerini ve Marble İzmir Fuarı’nda müşterileriyle buluştuklarını ifade eden TürkTraktör İş Makineleri Direktörü Boğaç Ertekin, fuarda öne çıkardıkları ürün ve çözümler ile iş makinesi sektörünün 2023 yılındaki ilerleyişi hakkında konuştu.

Boğaç ERTEKİN – TürkTraktör İş Makineleri İş Birimi Direktörü

“Ağır hizmete yönelik ürünlerimizi, fuarda öne çıkardık”

Yaptığı yatırımlar sonucunda 2013 yılından itibaren iş makinesi sektöründe de ürünler ve çözümler sunan TürkTraktör, CASE ve New Holland iş makineleriyle, farklı çalışma sahalarına yönelik çözümler üretiyor. Bu yıl 28’incisi gerçekleşen Marble İzmir Fuarı’na katılım sağlayan TürkTraktör’ün ağır hizmet koşullarına yönelik çözümler sunduğu CASE iş makinelerini, stant alanında sergilediğini söyleyen TürkTraktör İş Makineleri Direktörü Boğaç Ertekin, “Fuarda geniş ürün gamına sahip olan CASE iş makinelerimizi sergiledik. Bu fuarda mermer sektörüne hitap etmesi bakımından CASE’nin ağır hizmete yönelik ürünlerini öne çıkardık. 2020 senesinde önemli bir yatırım yaparak iş makineleri sektörünün üçte birini temsil eden kazıcı yükleyici grubunda yerli üretim yapmaya başlamıştık. Bu ürün grubunda da yeni 695SV kazıcı yükleyicimiz fuar alanında yerini aldı” dedi.

Faz 5 geçişinden sonra gerçekleşen Marble İzmir Fuarı lansman niteliği taşıdı

31 Mart itibarıyla iş makineleri sektöründe Faz 5 emisyon sınıfına geçiş yapılmasıyla üretici markalar önemli seri değişikliklerine yöneldi. CASE iş makinelerinin de bu yönde bir değişim yaşadığını ifade eden Boğaç Ertekin, “Marble İzmir Fuarı tüm ürünlerimiz açısından lansman niteliği taşıdı. Sektördeki Faz 5 geçişiyle beraber tüm ürünlerimizde seri değişikliğine gittik. Birçok ürünümüzün motor emisyon sınıfında, bununla birlikte teknolojilerinde önemli yeniliklere gidildi. Şirket olarak sürdürülebilirliği önemli bir konumda tutuyoruz. ‘Geleceğe Etki’ adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimiz ile etki alanımızı tüm ekosistemimize yaymayı hedefliyoruz. Bu çerçevede Gelecek için Etkili Liderlik, İnovasyon Gücü ve Geleceğin Yetkinlikleri, Sorumlu Operasyonlar ve Ürünler, son olarak da Geleceğin Tarımı olmak üzere dört alana odaklanıyoruz. Bu doğrultuda ürün çeşitliliğimizi güncellemeye ve verimli çözümler sunmayı sürdürüyoruz. Stant alanımızda ürün gamımıza yeni eklediğimiz Case 1121G lastikli yükleyicimizi sergiledik. Bu ürünün yanında model ailemize kompakt yükleyici ve mini ekskavatör eklemelerimiz de oldu. Yakın zamanda ürün gamımıza greyderleri de ekleyeceğiz. Biz emisyon sınıfı değişim sürecine geçen yıldan itibaren hazırdık. Ürünlerimiz Faz 5 geçişine uygun şekilde dizayn edildi. Satış sonrasındaki hizmetlerimiz açısından hazırlıklarımızı yaptık ve geçen seneden bu yana ürünlerimizi sahaya sürmeye başladık. Dolayısıyla bu alanda pazarda güçlü bir konumda olduğumuzu düşünüyoruz” sözlerini kaydetti.

“Mermer alanında Case marka ekskavatörlerimiz yoğun bir talep görüyor”

Boğaç Ertekin, CASE iş makineleriyle ağır hizmete yönelik ürünler sunduklarını belirtti ve fuarda sergiledikleri ürünlerle ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ürünlerimiz zorlu saha koşullarına yönelik çözüm sunacak bir pazar stratejisiyle dizayn edildiğinden mermercilik faaliyetlerinde CASE iş makineleri daha çok tercih ediliyor. Özellikle madencilik yapılan sahanın özellik ve ihtiyacına göre 13-50 ton aralığındaki pazara sunduğumuz ekskavatörlerimiz yoğun talep görüyor. Bu gruba 75 tonluk ekskavatörümüzü de önümüzdeki aylarda ekliyor olacağız. Yükleyici ürün gamımıza da fuar esnasında lasnmanını yaptığımız 1121G modelini de ekleyerek bu alanda 28 tona kadar model sunabiliyoruz. Bunların yanında ataşman kullanımı operasyonel giderlere etkisi ile verimliliği artırıyor. Ataşman kısmında da ürün çeşitliliğimizi artırıyoruz.

İş makinesi sektörü büyümeye devam ediyor

İş makineleri sektöründe 2022 yılından bu yana talep yüksek seyretmeye devam ediyor. Bu talebin 2023 yılının ilk çeyreğinde de aynı şekilde yüksek devam ettiğini belirten Boğaç Ertekin, “Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremin ardından konut inşaatındaki ihtiyaç bu etkiyi daha da artırdı. Bu felaket döneminde de iş makineleri ihtiyaç duyulan araçlar arasında oldu. Biz bu alanda TürkTraktör olarak makine, ekipman ve ekiplerimiz ile en hızlı şekilde sahada gönüllü olarak yer aldık. Bundan sonraki dönemde de o bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda yapısal ve sosyal sorumluluk odağımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Her koşulda çözüm odaklı olmayı amaçlıyoruz”

Satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerde müşterilerine çözüm sunduklarına dikkat çeken Boğaç Ertekin, taleplere hızlı ve etkili çözüm sağlayabildiklerini, böylece tercih edilme noktasında iyi bir konumda olduklarını söyledi. Ayrıca bu süreçte önem arz eden detayları da paylaşan Ertekin, “Yüksek performansı düşük işletme maliyetiyle vermeye odaklanıyoruz. Firmalar, operasyonel maliyetlerini düşürmeyi önemsiyor. Bu süreçte yakıt ekonomisi önemli bir yerde bulunuyor. Faz 5 motor geçişiyle birlikte sunmuş olduğumuz yüksek teknoloji sayesinde düşük yakıt sarfiyatı konusundaki verimliliğimiz artarak devam ediyor. Motor teknolojisi kadar sahada bulunan makinenin performansını devamlı bir şekilde sağlaması için de servis süreci önemini koruyor. Bu anlamda yetkili servis ağımızla müşterimizin taleplerini dinleyerek kendimizi geliştiriyor ve her koşulda çözüm odaklı olmayı amaçlıyoruz” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Petrol Ofisi, Hyundai iş makinalarının Türkiye distribütörü HASEL ile önemli bir iş birliğine imza attı

SONRAKİ HABER

Parçacı İş Makineleri, hizmet kapsamını genişletmeye devam ediyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share