İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Parçacı İş Makineleri, hizmet kapsamını genişletmeye devam ediyor

İş makinelerine yedek parça ve servis konusunda kapsamlı destekler veren Parçacı İş Makineleri, bünyesinde yer alan Koi Hydraulics, BASS Spare Parts markalarıyla müşterilerine kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor. Dış aksam ve alt takım gibi ağır malzemeler haricinde kalan tüm teknik parçalarda her geçen gün daha kuvvetlendiklerini belirten Parçacı İş Makineleri CEO’su Nusret Büyükçelebi, “Markalarımız arasına 2023 yılı itibariyle Wisdom Spare Parts’ıda ekleyerek Komatsu iş makinelerine sunduğumuz yedek parça hizmetimizi daha da genişlettik. Kendi alanımızda markalaşmaya ve güçlenmeye devam edeceğiz” dedi.

Nusret BÜYÜKÇELEBİ Parçacı İş Makineleri CEO’su

Orijinal ve birinci kalite yan sanayi yedek parçaları müşterileriyle buluşturmayı sürdüren Parçacı İş Makineleri, müşteri ihtiyaçlarına göre en uygun çözümleri sağlamaya devam ediyor. Bu yıl dünya çapında bir öneme sahip Conexpo ve Bauma fuarlarına katılım sağlayarak yedek parça pazarında iyi bir ilerleme kaydettiklerini belirten Parçacı İş Makineleri CEO’su Nusret Büyükçelebi, 2023 yılında gerçekleştirdikleri firma faaliyetleri ve yeni hizmetleriyle ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

“Makine ve yedek parça ihtiyacı her zamankinden daha fazla talep görüyor”

2023 yılına yurt dışı fuarları ile hızlı bir giriş yaptıklarından bahseden Parçacı İş Makineleri CEO’su Nusret Büyükçelebi, “Yıla Amerika’da düzenlenen Conexpo fuarıyla hızlı bir giriş yaptık. Fakat yaşadığımız deprem felaketiyle birlikte ülkece yine zorlayıcı bir dönemden geçiyoruz. Özellikle depremin yıkıcı etkisi hepimizi derinden üzdü. Bu dönemde ister istemez bir miktar gerileme yaşadık, fakat sonrasında her sektörde olduğu gibi işlerimiz rutin haline geri dönmeye başladı. Makine ve yedek parça ihtiyacı her zamankinden daha fazla talep görüyor. Sektör olarak talebi karşılamakta zorlanıyoruz. Bu süreçte seçim öncesi yaşanan kur atakları önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Seçimin gerçekleşmesiyle birlikte yılın ikinci yarısında iç pazarın daha fazla hareketleneceğini ön görüyoruz. Parçacı İş Makineleri olarak Münih’te gerçekleşen Bauma’da ve Las Vegas’ta gerçekleşen Conexpo fuarlarına katılım sağladık, bu fuarlar ile faaliyetlerimiz daha da hareketlendi. Bu yılın yine iş makinesi yedek parça kısmında yeni satış rekorlarını getireceğini tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Komatsu iş makinelerine sunulan yedek parça desteği Wisdom Spare ile genişledi

Parçacı İş Makineleri’nin iki ana iş kolu olduğunu belirten Nusret Büyükçelebi, “Orijinal veya yan sanayi Komatsu yedek parçaları ve piyasadaki hemen hemen tüm iş makinelerini kapsayan OEM hidrolik pompa yedek parça grubumuz bulunuyor. Bu yıl Koi Hydraulics ve BASS Spare Parts markalarımızın yanına bir de Wisdom Spare Parts markamızı ekledik. Wisdom ile müşterilerimize yüksek kaliteli Komatsu yan sanayi parçaları sunuyoruz. Buradaki ürünlerimizin neredeyse tamamını minimum 20 yıldır satıyor ve kullanıyoruz. Dolayısıyla kalite anlamında sıfır hata ile ilerlediğimiz güvenilir ürünlerimizi Wisdom altında sunuyoruz. Kendi alanımızda markalaşmaya ve güçlenmeye devam edeceğiz. Son dönemde spesifik bir alandan ziyade, genel olarak tüm ürünlerimizde satışlarımız oldukça iyi gidiyor. Komatsu orijinal parçaları stoklarımızda tutmaya devam ediyoruz. Özellikle Koi markamız ile yaptığımız marka açılımı sayesinde, sadece Komatsu İş makinelerine değil, Komatsu haricinde piyasada bilinen tüm markalara da hizmet verebilir hala geldik. Japon iş makinelerinde elde ettiğimiz tecrübemizle beraber yeni yılda Isuzu motor gurubunda da daha güçlü olacağız” dedi.

“Yurt dışında Japon iş makinelerinde olan hakimiyetimiz yükseldi”

Parçacı İş Makinelerinin güncel satış hacmini ve çeşitliliğini değerlendiren Nusret Büyükçelebi, “Geçmişte bizim satış performansımız %80 Komatsu parçaları, %20 hidrolik parçaları şeklindeydi. Fakat son yıllarda bu oran çok değişti ve ürün çeşitliliğimiz arttı. Özellikle farklı kategorilerdeki özel siparişlerle beraber piyasada çok farklı ve güzel işler yapmaya başladık. Yurt dışında da Japon iş makinelerinde olan hakimiyetimiz kabul edilebilir düzeyde yükseldi. Dış aksam ve alt takım gibi ağır malzemeler haricinde kalan tüm teknik parçalarda her geçen gün daha kuvvetli bir pozisyona geçiyoruz” sözlerini kaydetti.

Ürün bulunabilirliğinde yüksek başarı oranı

İhtiyaç duyulan yedek parçalar ile stok durumunu sürekli güncel tutarak müşterilerine en uygun çözümü sunmayı amaçladıklarını söyleyen Nusret Büyükçelebi, “Ürün bulunabilirliği kısmında %95’lik bir başarıya sahip olduklarını, bu oranında oldukça yüksek. Teslimat sürelerimizi iyileştirmeye devam ediyoruz. Pandemi öncesi geliştirdiğimiz sistem sayesinde stoklarımız her zaman güncel ve ortalama yenileme hızı maksimum 3-6 ayda bir tekrarlanabilir hale geldiği için, uzun zamandır herhangi bir sorun yaşamıyoruz” dedi.

Verimli çalışmada farklı saha çalışmalarına uyumlu parça kullanımı önem arz ediyor

İnşaat ve madencilik alanında çalışan iş makinelerinin farklı yıpranma süreçlerinden geçtiğini ve Parçacı İş Makineleri olarak farklı senaryolara karşı hazırlıklı olduklarını söyleyen Nusret Büyükçelebi, Türkiye’de maden grubundaki makinelerin daha hassas bir şekilde kontrol edildiğini ve bu amaçla da orijinal parça kullanımının diğer sektörlere göre daha yüksek olduğunu, bunun yanında fiziksel olarak aynı tonajda olan, aynı pompayı kullanan ve aynı işi yapan iki makinenin iklim farklılıklarından dolayı farklı sızdırmazlık ürünleri kullandıklarını söyledi.

“İş gücü kaybına engel olmanın tek yolu; doğru ürünü, doğru noktada kullanmak”

Makine ve ekipmanların her zaman aynı performansı göstermesi için kaliteli ve uyumlu yedek parça kullanılması gerekiyor. Nusret Büyükçelebi, firma olarak bu politikada ilerlediklerine vurgu yaptı. Sözlerine devam eden Büyükçelebi, “Firma olarak politikamız her zaman kaliteli parçayı kullanmak, yönlendirmek ya da temin etmek üzerinedir. Hidrolik pompada bazen müşterilerimiz bizden kaliteli olduğunu bildikleri orijinal parçayı satın alırlarken, sarf malzemesi olarak görülen ya da çok önemsenmeyen, rulman, keçe ve tamir takımı gibi ürünlerde, maliyetlerinden ötürü, yan sanayi ürün kullanmayı tercih ediyorlar. Biz bu noktada sonuçta tamir eden değil parçayı tedarik eden olarak, müşterimize kaliteli orijinal sarf malzemesi kullanmalarını öneriyoruz. Bu hem garanti verebilmemizi sağlıyor hem de doğru makineye doğru ürün kullanılmasını sağlıyor. Sonuçta günü kurtarmak için kullanılan kalitesiz biz parça, aynı makinaya zaman zaman iki veya daha fazla kez servis verilmesine, vakit ve iş gücü kaybına sebep olabiliyor. Bunun önlenmesinin de tek yolu yan sanayi bile olsa, doğru ürünü, doğru noktada kullanmaktan geçiyor” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Case iş makineleri, Marble İzmir’de Faz 5 motorlu ürünlerini sergiledi

SONRAKİ HABER

Ascendum Makina, Marble 2023’te yeni nesil makinelerini tanıttı

BENZER HABERLER
Total
0
Share