İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Cat meydan okuma videoları Pac-Man ile geri döndü

Cat, internette büyük bir ilgiyle izlenen meydan okuma videoları Pac-Man oyununa dayanan yeni bir video ile geri döndü.

 

20 Ekim Salı günü paylaşılan videoda Caterpillar makineleri bir kez daha manevra yetenekleri ve diğer yetkinlikleriyle izleyenleri hayran bıraktı. 2020 Caterpillar’ın 95’inci, Pac-Man oyununun ise 40’ıncı yılı olduğu için videoda bu oyun konsepti yer aldı.

 

Pac-Man oyunu

İlk kez 1980’de bir video oyunu olarak başlayan Pac-Man farklı kuşakların büyük keyif alarak katıldıkları bir mücadele. Bu oyunun kahramanı olan Pac-Man içinde bulunduğu labirentteki noktaları yutarken kırmızı, pembe, mavi ve turuncu renklerdeki 4 hayaletten kaçınmaya çalışıyor. Kırmızı hayalet Blinky ve turuncu hayalet Clyde sürekli Pac-Man’i kovalıyorlar. Pembe hayalet Pinky ve mavi hayalet Inky kendilerini belli bir mesafede konumlandırıyorlar. Oyuna üç hayatla başlayan Pac-Man hayaletler tarafından her yendiğinde hayatlarından birini kaybediyor. 10.000 puana erişmesi halinde ise bir hayat daha kazanıyor.

 

 

Kapsamlı hazırlık

Çekimden önce zorlu bir hazırlık süreci yaşandı. Video çekimi için oyun alanının hazırlanmasına D6, D6XE, D8T, D9T, D11, 825K & 773G makineleri katıldı. Labirentin inşasında da hepsi Cat Grade 3D teknolojisine sahip olan 336, 323, D6XE ve 150 makinelerinin yanı sıra 972M, 950GC, CS56, 259D3, 308 kullanıldı. Bu hazırlık sırasında 70 kişi / saat çalışma yapılırken 4.800 ton toprak hafriyatı gerçekleşti. Boyutları 49,5 metreye 55 metre, duvar yüksekliği 1,2 metre olan bir labirent inşa edildi. Oyun alanı ekrandaki boyutlarından %19.040 misli büyük oldu. Oyuna beş adet uzaktan kontrol edilebilen 236D3 mikro yükleyici katıldı. Bütün makineler Cat’in Kiralama filosundan alındı. Canlandırılan Pac-Man ve 4 hayaletin uzunlukları ise 1,65 metre oldu. Caterpillar Pac-Man meydan okuma videosu https://borusancat.com/campaign/cat-pacman adresinden izlenebilir.

 

Daha önceki videolarda kırılan rekorlar Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi

Cat meydan okumaları şimdiye kadar devasa bir jenga oyunundan çılgın bir domino kurulumuna kadar inanılmaz başarıları belgeledi. Dozer kullanan bir adamın olduğu dağdan, hareket eden bir sahada delik açmayı hedefleyen ikiz profesyonel golfçülere, Rio de Janeiro plajlarından Çin’deki dağın kenarındaki ücra bir köye kadar dünyanın her yerinde Caterpillar makineleri becerilerini sergiledi. Meydan okumalar iki kez Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Farklı konulara odaklanan videolarda operatörlerin ve makinelerin her gün karşılaştıkları benzersiz zorluklar temsil ediliyor ve Caterpillar ürünleri zorlukların üstesinden geliyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Cat, yeni D9 serisi dozerini pazara sundu

SONRAKİ HABER

Komatsu, 2020’de hem satış hem de hizmette çıtayı yükseltti

BENZER HABERLER
Total
0
Share