İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Cat, yeni D9 serisi dozerini pazara sundu

Caterpillar, makinenin işletim maliyetlerini % 3, yakıt tüketimini ise % 5’e kadar düşürebileceğini vaat ederek yeni D9 dozerini küresel pazarlara sundu.

 

Caterpillar’a göre Cat’in en küçük ‘büyük dozerler’ serisi olan D9, D9T modelinin yerini alıyor ve dünya çapındaki uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilebilir konfigürasyonlar sunuyor. D9, taşınan birim malzeme başına toplam maliyetleri % 3’e kadar düşürmek için tasarlandı. Stator kavramalı yeni bir tork konvertörü ile kazanılan verimliliğin yakıt tüketimini % 5’e kadar düşürdüğü ve yeni dozerin bakım ve onarım maliyetlerini % 4’e kadar azalttığı söyleniyor. ABD EPA Tier 4 Final / EU Stage V düzenlemelerini karşılayan konfigürasyonlar ve US EPA Tier 2 ve Tier 3’e eşdeğer konfigürasyonlar da dahil olmak üzere bir dizi egzoz son işlem çözümüne sahip Cat C18 motordan güç alan D9’un dar dönüş yarıçapı ve dönüş sırasında yer hızını koruma yeteneği bulunuyor. Askıya alınmış alt takım, daha az kayma ve daha fazla üretkenlik için zeminle daha fazla palet teması sağlamak üzere tasarlandı. 49 ton çalışma ağırlığı ile D9, üretim dozajlama, saha bakımı, filo desteği ve sökme gibi çeşitli uygulamalarda çalışmasını sağlayan çeşitli bıçak ve ataşmanlarla donatılabiliyor. Yeni D9, 2020’nin dördüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Esan Akü, endüstriyel akü üretimi için harekete geçti

SONRAKİ HABER

Cat meydan okuma videoları Pac-Man ile geri döndü

BENZER HABERLER
Total
0
Share