İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Caterpillar, Tilt Rotate System (TRS) sistemini Cat Mini Ekskavatörlerle çalışacak şekilde genişletiyor

Caterpillar, 302.7 ile 310 yeni nesil mini ekskavatörler modellerinde yeni Eğim Döndürme Sistemi (TRS) modellerini duyurdu. Yeni TRS4 ve TRS8 S45 plus güncellenmiş TRS6 modelleri, takılı ataşmanların 360 derece dönmesine ve yan yana 40 derece eğilmesine olanak tanıyor.

Tilt Rotate System (TRS) sistemini, kazı yaparken, hendekleri tesviye ederken ve geri dönüşüm malzemelerini ayırırken, makinenin tek bir konumdan daha fazla çalışma alanına ulaşmasına katkı veriyor. Yeni TRS modelleri, mini ekskavatörün çok yönlülüğünü artırıyor ve uygulamaya uygun çeşitli konfigürasyonlarda işleri en verimli şekilde gerçekleştirmesinde önemli bir konumda bulunuyor. Caterpillar’ın TRS uygulamaları: TRS4 sistemi, Cat 302.7, 303, 303.5 ve 304 mini ekskavatörlerde; TRS6 sistemi Cat 305.5CR ve 306 CR modellerinde; TRS8 sistemi ise Cat 307.5, 308, 308.5, 309 ve 310 modellerinde kullanılabiliyor.

Kolay bağlantı

Sistem tasarımı, TRS’yi taşıyıcı makineye bağlayan bir üst arayüz ve çeşitli ataşmanları TRS’ye bağlayan bir alt arayüz sayesinde çalışıyor. TRS4, ​​TRS6 ve TRS8 için üst arayüz bağlantıları, bir S Tipi hidrolik kuplör veya pin on arasında bir seçim içerirken, alt arayüz seçenekleri de, Pin Grabber veya S tipi kuplörü içeriyor. Tüm TRS modellerinde, alt ekipmanlarda bir yardımcı TRSAux1 hidrolik işlevi standart şekilde geliyor. Bu, TRS modeli taşıyıcıya S tipi kuplör sistemi ile takıldığında entegre bir kıskaç modülünün kurulumuna izin veriyor. TRS6 ve TRS8, farklı hidrolik aletler için çeşitli bağlantıları bağlamak için altta standart bir TRSAux2 yardımcı bağlantı noktasına sahiptir. Bu TRS modelleri için sensörler, 2D ve 3D iş uygulamaları için Cat mini ekskavatör yazılımı ve çeşitli farklı harici referans tedarikçilerle birlikte çalışıyor.

Tasarım avantajları

TRS4, ​​TRS6 ve TRS8’in kompakt tasarımı, mini ekskavatörün yüksek kazma kuvvetlerini korumasını sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış bir yatak halkasına sahip güçlendirilmiş bir TRS dişli kutusu, TRS ve ana makine üzerindeki stresi azaltmak için çalışma kuvvetlerini dağıtıyor. Döndürme sisteminde kullanılan bakım gerektirmeyen bir yağlama sistemi de, ısıyı etkin bir şekilde dağıtabiliyor. Yüksek torklu dönüş sistemi, ataşmanları hızla konumlandırıyor. Entegre bir kendinden kilitleme mekanizması ise gerekli herhangi bir açıda kazmayı sağlıyor. TRS modelleri için tek/minimum gres noktaları, yağlama gerektiren tüm bağlantıların hızlı ve verimli şekilde yağlanmasına olanak veriyor. Çift etkili eğim silindiri için entegre yük tutma valfleri ve tutma basınçlarını en iyi şekilde koruyor. Böylece yük altında silindir hareketi önlenmiş oluyor. Silindir tasarımı, sertleştirilmiş pistonlara ve bakım gerektirmeyen yataklara sahip olurken çizilmeye ve paslanmaya karşı dayanıklı yüzeyler içinde bakım gerektirmiyor.

TRS ile malzeme kolay bir şekilde serilebiliyor

Özel olarak tasarlanmış joystickleri içeren entegre sistemden oluşan saha kontrol kiti, tüm bom ve stik kombinasyonlarına uygun bir tasarımda bulunuyor. Ayrıca saha kontrol kiti, TRS ve entegre kıskaç için sezgisel kontrol avantajı da sağlıyor. TRS monitörü, operatöre ataşmanın konumu hakkında bilgi verirken bir kavrama/devre dışı bırakma sensörü, ataşmanlar göstergeli bir emniyet kilitleme mekanizması aracılığıyla emniyete alınabiliyor. Bir joystick düğmesi ile etkinleştirilen tüm TRS modelleri, malzemelerin eşit şekilde yayılmasını kolaylaştırmak için bir kova sallama özelliği sunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Borusan ‘Sürdürülebilir Fayda Programı’nda desteklenecek projeler belli oldu</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Lastikli yükleyiciler çok yönlü kullanımıyla vazgeçilmezler arasında  </strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share