İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Cengiz Holding, grup şirketleriyle deprem bölgesine kapsamlı destek veriyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından afetzedelere hızla destek olabilmek için afet koordinasyon ekibi kuran Cengiz Holding, grup şirketleriyle deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katkı veriyor.

Cengiz Holding ve grup şirketleri: Eti Bakır, Eti Alüminyum, Cengiz Enerji, Cengiz İnşaat ve iştirakleri Kalehan Enerji, İGA, Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), Çamlıbel Elektrik Dağıtım (ÇEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım (AEDAŞ) ve Meram Elektrik Dağıtım (MEDAŞ) ile arama ve kurtarma çalışmalarına destek olurken Valilikler, AFAD ve kamu kurumlarıyla koordineli şekilde çalışmalara devam ediyor.

Çok sayıda ekipman ve iş makinesi sevk ediliyor
Deprem bölgelerine iş makineleri, ekipman ve araç desteğinin yanı sıra bu araçları kullanacak teknik ekip ile maden işletmelerinde çalışan uzman kurtarma ekipleri deprem bölgelerine sevk edildi. Şu ana kadar deprem bölgesine 20 ekskavatör, 5 vinç, 45 kamyon, 13 4X4 araç, 5 sepetli araç, 2 yakıt tankeri, 2 looder, 2 babcot, 5 lastikli yükleyici, 4 ışık kulesi, 25 lowbed, 66 jeneratör, 10 trafo direği, 40 projektör ve çok miktarda insani yardım malzemesi gönderildi.

İlk aşamada 1.5 milyon TL bağışta bulunuldu

İlk aşamada AFAD’a 1,5 milyon TL’lık bağışta bulunan grup şirketi, 368 arama kurtarma ekibine ek olarak iş makineleri için gerekli şoför, mühendis, formen, operatör gibi teknik ekipten oluşan 180 kişi ile destek veriyor. Deprem bölgesinde teknik ekipman dışında insani yardım çalışmalarını da hızlandırarak; giysi, ısıtıcı ve battaniyeden oluşan 30.000 parça eşyayı depremden etkilenen kentlere gönderimi sağlandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Mecalac Türkiye, iş makinesi ve ekipmanlarını deprem bölgesine sevk ediyor

SONRAKİ HABER

Kalyon Holding, iştirakleriyle birlikte deprem bölgesinde

BENZER HABERLER
Total
0
Share