İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çok fonksiyonlu Mecalac 6MCR’ye bir fonksiyon daha!

Otoyol ve sulama kanalı kenarları başta olmak üzere birçok alanda ot, çim ve çalı biçmek için kullanılan özel tasarım Mulcher ataşmanı, çok fonksiyonlu mini ekskavatör Mecalac 6MCR üzerinde tam uyum ile göreve hazır.

Esneklik, hız ve süreç yeniliği açısından üstün performansa sahip kompakt sınıf ekipmanlar sunma hedefi doğrultusunda hız kesmeden üretime devam eden Mecalac’ın mini ekskavatörü 6MCR Serisi’nde kullanılmak üzere üretilen özel tasarım Mulcher ataşmanı, piyasaya sunuldu. 6MCR üzerinde tam uyum ile göreve hazır olan ataşmanın tanıtımını yapan eğitim operatörü Ramazan Sorhun, teknolojik gelişmeler ışığında üretilen Mulcher ataşmanında benzerlerine oranla insan kontrolüne daha az ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti.

Akıllı teknolojik özellikler

Otoyol ve sulama kanalları kenarlarında çok fonksiyonlu Mecalac 6MCR ile tam uyum ile kullanılabilecek ataşman hakkında bilgi veren Sorhun, “Mulcher ataşmanı, 180 derece sağa ve sola dönebilme özelliğine sahip. Mecalac 6MCR ile tam uyum içinde çalışan ataşman, 180 derece sağa dönüşte bir tarafı biçerken kendi kendine dönüş sağlayabiliyor, bu işlem sırasında kullanıcının kontrolüne ihtiyaç duymuyor. Ayrıca ataşman eğimde %10’luk artış ve azalışlarda kendi kendine ayarlama yapabiliyor” diyerek ataşmanın akıllı teknolojik özellikler ile donatıldığını belirtti.

Darbelere karşı dayanıklı tasarım

Sorhun, çabuk sök-tak sistemine sahip olan ataşmanın kullanıcılarına zaman tasarrufu sağladığına da değinerek, “Ataşmanın üzerindeki bıçaklar çim ve dalları budayabilir. Bu bıçaklar 10 cm’ye kadar kalınlıktaki tüm dallar üzerinde etkili” ifadelerine yer verdi. Ataşmanın tasarımı yapılırken olası kazaların da göz önünde bulundurulduğuna vurgu yapan Sorhun, “Mulcher ataşmanının ön kısmında bulunan zincirler taş, kaya ve odun parçalarını engellemek için perde görevi görüyor. Bu sayede darbeler sebebiyle görülebilecek zarar seviyesi minimuma iniyor” dedi. Sorhun konuşmasına, ataşmanın isteğe bağlı donanımlar ile özel olarak tasarlanabildiğini belirterek, “2 metreye kadar istenilen boyutta tasarlanabiliyor ve sabit yapılabiliyor” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Elektrikli iş makineleri sizce verimli olacak mı?

SONRAKİ HABER

Bentaş Bentonit, Liebherr ile üretime tam gaz devam ediyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share