İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

COMvex 2024, Moskova’da kapılarını açıyor

Moskova’da düzenlenen Rusya’nın en büyük uluslararası ticari araç ve teknolojileri fuarı COMvex, 28-31 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. COMvex 2024 Fuarı, kamyonlar, otobüsler, hafif ticari araçlar, elektrikli araçlar ve daha birçok farklı ürünü bir araya getiriyor.

Rusya Federasyonu’nun Moskova şehrinde 28-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan COMvex 2024 Fuarı, Rusya ve Doğu Avrupa’daki en büyük endüstri fuarı olarak da kayda geçmeye hazırlanıyor. Kamyonlar, otobüsler, hafif ticari araçlar, elektrikli araçlar, treylerler, yarı treylerler, damperler, dorseler, yedek parça ve bileşenleri, IT, yazılım, telematik ve hizmet sağlayıcılarını kapsayan ürünlerin sergilenmesi planlanıyor. Crocus Expo Fuar alanında düzenlenecek olan etkinlik, toplam 12 salonda ve 200.000 metrekare  alanda 75.000’den fazla ziyaretçi ve 1500’den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak.

Fuara Türk firmalar yoğun ilgi gösteriyor

Türkiye Temsilciliği Taneva Fuarcılık tarafından yapılan fuara ilişkin bilgi veren Taneva Fuarcılık Kurucu Ortağı İdil Aslantaş, COMvex’e Türk firmalarının gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle Türkiye’ye ayrılan alanın geçtiğimiz Aralık’ta dolduğunu ve bunun bir rekor olarak kayıtlara geçtiğini söyledi. Aslantaş, Türk ticari araç ve teknolojilerinin fuarın en güçlü katılımcıları arasında olacağını belirtti.

Sektörün önde gelenleri, yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor

Özellikle Türk firmalarından büyük ilgi gören COMvex’e bu yıl Türkiye’den yaklaşık 4500 metrekare alanda 35 firma katılıyor. ADAKON Treyler, BRF Treyler, CANGÜLLER, GALİPOĞLU HİDROMAS, KKT Treyler, LİDER LOWBED, MAKİNSAN, MUSTAFA CEYLAN, NURSAN, OPTİMAK, ORTHAUS, REİS Treyler, SAMPA OTOMOTİV, SEYİT USTA, SERİN Treyler, STU Treyler ve ZEYNELA (Yıldız Treyler) gibi sektörün önde gelen firmaları bu önemli etkinlikte yer alacak.

COMvex fuarına Türkiye’den rekor katılımla 35 firma katılıyor

2023 yılındaki başarılı başlangıcı ile dikkat çeken COMvex, Rus otomotiv ve ticari araç endüstrisindeki ana etkinlik olarak konumlandı. Geçen yıl 27.201 metrekarelik alanda 144 katılımcıyı ağırlayan fuar, katılımcıların %80’inden fazlasının stant alanlarını büyük ölçüde büyütme isteği ile bu yıl 60.000 metrekareden fazla alanda ve 3 salon ile dış alana genişledi.

Uluslararası katılımcılar da fuardaki yerini alıyor

Fuarda Aliance Truck group, Amt Nv, Argo (Shacman), Atlant(Joyall), Beiben, Bonum, Bitüg, Ctm, Daewoo Truck, Dong Feng Trucks, Foton, Kdm, Lukoil, Megadrive, Rusman, Sinotruk, Teboil, Tk Lift, Promtekh, Truck-Platforma, V-Kran, Lider Dv, Yengora (Sitruk), Youtong, Kamaz, Az Ural, Maz, Silk Way, Chaika Nn, Shakman Ru gibi uluslarası katılımcılar yer alacak.

COMvex ve LOGISTIKA Expo eş zamanlı düzenleniyor

Bu yıl ilk kez Türkel Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye milli iştirak organizasyonu düzenlenecek olan COMvex, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından yüksek orandaki teşvik ile destekleniyor. Ayrıca, COMvex; Uluslararası İş ve İnşaat Makineleri ve Teknolojileri Fuarı – CTT Expo, Uluslararası Otomotiv, Yedek Parça ve Aksesuarları Fuarı – CTO EXPO ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Fuarı – LOGISTIKA Expo ile eş zamanlı olarak yan yana salonlarda gerçekleşecek.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER
SANY SY385H

Miran Hafriyat, SANY iş makineleriyle projelerinde saha üstünlüğü elde etti

SONRAKİ HABER

Yapı güvenliğinin temel önceliğini su yalıtımı oluşturuyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share