İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DEVASA HEYKELE PLATFORM DESTEĞİYLE MASKE TAKILDI

İSPANYA’DA HER YIL DÜZENLENEN FALLAS FESTİVALİ, BU YIL KORONAVİRÜS NEDENİYLE ERTELENDİ. FESTİVAL KAPSAMINDA ŞEHİR MERKEZİNE YAKILMAK ÜZERE DİKİLEN DEV HEYKELLLER, ETKİNLİĞİN ERTELENMESİ SONUCU YAKILAMADI. VATANDAŞLAR DA BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDEKİ DEV KADIN YÜZÜ HEYKELİNE PLATFORMLARIN DESTEĞİYLE MASKE TAKTI VE ORTAYA İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER ÇIKTI

 

Covid-19 salgını nedeniyle festivaller ve kültürel etkinlikler iptal ediliyor veya erteleniyor, kültürel uygulamalar ve ritüeller kısıtlanıyor. Virüs, birçok insanın hayatında aksamalara neden oluyor. Her yıl 15-19 Mart’ta İspanya’nın doğusundaki Valensiya kentinde geleneksel olarak düzenlenen Fallas festivali de bu yıl koronavirüs nedeniyle ertelendi. Festival kapsamında şehrin caddelerine ahşap ve alçıdan yapılan dev heykeller dikilir ve yakılırdı.

 

 

Bu yıl etkinliğin koronavirüs kısıtlamaları kapsamında ertelenmesinin ardından festival için zanaatkar grupları tarafından aylar öncesinde yapılan ve caddelere kurulan birçok heykelin ne yapılacağını merak ediliyordu. Valensiya Belediyesi, heykellerin şehrin kongre merkezinde geçici olarak saklanmasını önerdi.

 

 

Ancak heykelleri yapan zanaatkârları temsil eden dernek, “yüksek” olacağını tahmin edilen bu operasyonun maliyetinden kimin sorumlu olacağı belli olana kadar halihazırda sokaklarda bulunan eserleri kaldırmamalarını tavsiye etti. Vatandaşlar da belediye binasının önündeki gözleri kapalı dev bir kadın yüz heykelinin üzerine personel yükseltici platformların desteğiyle büyük bir yüz maskesi koydu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

Parçacı İş Makineleri, ihracata odaklandı

SONRAKİ HABER

Demir Kardeşler’in madendeki tek vazgeçilmezi: Hitachi ekskavatörler

BENZER HABERLER
Total
0
Share