İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Develon, Avrupa pazarı için yeni dozeri piyasaya sürüyor

Eski adıyla Doosan Construction Equipment olan Develon, yeni DD130 modelinin lansmanıyla Avrupa dozer pazarına giriş yaptı.

DD130 dozer, konut ve hafif ticari inşaat projeleri için verimli çözümleriyle pek çok özelliği bir arada sunuyor.

GPS veya lazerlere gerek kalmadan iş tamamlanıyor

Dozer yardımı olarak da bilinen 2 boyutlu sınıflandırma sisteminin, hassas sınıflandırma sürecinde kullanıcıya yardımcı olabileceği söyleniyor. Kullanıcı gerekli girişleri giriyor ve makine bıçak fonksiyonlarını otomatik olarak kontrol ediyor. Böylece GPS veya lazerlere gerek kalmadan iş tamamlanıyor. Şirket, 15.300 kg çalışma ağırlığına sahip DD130’un dozer bıçağının daha iyi görülebilmesini sağladığını söylüyor. Bunu kolaylaştırmak için ön motor bölmesi, kullanıcıların işlerini görmesini kolaylaştırmak amacıyla daha dar bir tasarımla sunuluyor.

Bayi, ekipmanın durumunu uzaktan takip edebiliyor

Develon’a göre DD130’un görünürlüğünü artıran diğer yönleri arasında elektronik soğutma sisteminin dozerin arkasına taşınması ve standart bir arka görüş kamerasının yer alması bulunuyor. Tam renkli, 8 inçlik Smart Touch ekran, arka görüş kamerasından gelen görüntüleri gösteriyor. Ayrıca yüksek aydınlatmalı LED ışıklar, telematik sistem ve dört adet birinci sınıf silecek lastiği de standart olarak sunuluyor. Kullanıcılar dozerin sağlığını, konumunu ve verimliliğini mobil uygulama ve web sitesinden takip edebiliyor. Kullanıcının bayisi ayrıca ekipmanın durumunu görebiliyor ve makinenin aksama süresini en aza indirmek için servis zamanı geldiğinde onları bilgilendirebiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör; yeni CASE iş makinelerini Hazır Beton Fuarı’nda sergiliyor

SONRAKİ HABER

TSM Global, fuarlara Yanmar ve Sumitomo markaları ile katıldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share