İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Develon, iki yeni malzeme taşıyıcıyı ekipman pazarına çıkardı

Eskiden Doosan Construction Equipment olarak bilinen Develon, inşaat, yıkım (C&D) ve atık geri dönüşüm sektörü için tasarlanan iki yeni Stage 5 uyumlu malzeme taşıyıcıyı piyasaya sürdü.

Ağırlığı 24 ve 26 ton olan yeni DX230WMH-7 (24 ton) ve DX250WMH-7 (25,6 ton) Stage 5 uyumlu malzeme taşıyıcıları, ön ve arka dengeleyicilere sahip tekerlekli modelleri oluşturuyor. Makineler; geri dönüşüm, yıkım, ormancılık, hurda, metal ve diğer katı atık türleri gibi sektörler için çeşitli malzemelerin ayrıştırılmasında kullanılıyor. Eskiden Doosan İnşaat Ekipmanı olarak bilinen Develon’a göre, her iki model de 1900 RPM’de 141 kW (189 HP) çıkış sağlayan yeni nesil 6 silindirli, turboşarjlı ve DL06V su soğutmalı dizel motorla donatılıyor.

“Operatör çalışma sahasını mükemmel bir şekilde görebiliyor”

Develon, “Çevresel etkinin azaltılması Develon için çok önemli. Bu nedenle egzoz gazları; seçici katalitik indirgeme (SCR) teknolojisi, dizel oksidasyon katalizörü (DOC) ve dizel partikül filtresi (DPF) ile arıtıldığından motor son derece düşük emisyonlara sahip” dedi. Standart olarak DX230 ve DX250, makine operatörüne ataşmanın ve çalışma alanının her yönden daha iyi görülebilmesini sağlayan hidrolik kabin yükselticiyi içeriyor. Develon, “Kabindeki arka görüş kamerası ekranıyla birleştirildiğinde, operatör çalışma sahasını mükemmel bir şekilde görebiliyor” açıklamasını yaptı. “Kullanımı kolay” olarak tanımlanan malzeme taşıyıcıları, hem ergonomik kumanda kolları hem de direksiyon simidi ile donatılıyor ayrıca daha fazla verimlilik için iki yönlü yardımcı ve döndürme devreli hidroliklerle çalışıyor. Üretici, “Operatör, yardımcı ataşmanları kontrol etmek için joystick üzerindeki düğmeleri veya isteğe bağlı bir ayak pedalını kullanabilir” diye ekliyor.

Mod içerikleri

Her malzeme taşıyıcı, operatörlerin farklı uygulamalar için yakıt tüketimini ve makine gücünü daha iyi dengelemesine olanak tanıyan dört güç modu seçeneği sunuyor: Güç+, güç, standart ve ekonomi. Power+, zorlu malzeme taşıma görevleri için daha yüksek çalışma hızları ve daha fazla güç sağlıyor. Güç modu, ağır kaldırma uygulamaları, hızlı kamyon yükleme ve seyahat için üstün performans sunuyor. Standart çalışma modu genel faaliyetler için yakıt tüketimini azaltmaya hizmet ederken, ekonomi ayarı ise düşük talep gerektiren faaliyetler sırasında yakıt kullanımını azaltıyor. Aynı zamanda daha hassas hareketler gerektiren koşullar için makine hareketini yavaşlatıyor. Dört güç moduna ek olarak yeni malzeme taşıyıcılar; artırılmış pompa torku, düşük motor devri ve otomatik güç artışı sağlayan kaldırma çalışma modunu da içeriyor.

Makineler, daha fazla denge sağlamak için geniş aksa ve ön/arka payandalara sahip

Develon, müşterilerin uygulamaya ve tercihe bağlı olarak düz kol ve kaz boynu kol konfigürasyonları arasından istedikleri ön tip kurulumu da seçebileceklerini bildiriyor. DX230WMH-7 standart yükler için tasarlanmış olsa da, DX250WMH-7 daha ağır yüklerle uğraşırken daha iyi denge sağlamak için daha uzun bir ön kısım ve ilave 1,2 tonluk karşı ağırlık içeriyor. Her iki makine de daha fazla denge sağlamak için geniş aksa ve ön/arka payandalara sahip. Kabinlerin içinde hem DX230WMH-7 hem de DX250WMW-7, operatörlerin tüm makine işlevlerine ve ayarlarına erişmesini sağlayan Develon’un yeni 8 inçlik akıllı dokunmatik ekranıyla donatılıyor. Ekran; standart arka görüş kamerasından ve ayrıca isteğe bağlı yan görüş kamerasından gelen video akışını görüntülüyor.

Fabrikada monte edilen pek çok seçenek de mevcut

Teknoloji tarafında da yeni modeller standart olarak Develon’un Filo Yönetimi TMS 3.0 hücresel telematik sistemini içeriyor. Bir masaüstü bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla erişilebilen bilgilerle daha basit bir kullanıcı arayüzü kullanarak, makine sahiplerine, bayilere ve Develon’a konum bilgileri ve makinenin tam kapsamlı çalışma bilgilerini iletiyor. Ekipman üreticisine göre, fabrikada monte edilen pek çok seçenek de mevcut. Bunlar arasında ek çalışma lambaları, kabin koruması, çerçeve korumaları, döner işaret ışığı, sağlam lastikler ve akıllı anahtar yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Volvo CE, inşaatı karbondan arındırmak için CRH ile ortaklık yapıyor

SONRAKİ HABER

Petrol Ofisi Grubu bp’nin Türkiye’deki akaryakıt operasyonlarını satın alıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share