İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Doosan yeni yüksek erişimli yıkım ekskavatörünü piyasaya sürdü

Doosan yüksek erişimli yıkım ekskavatörleri serisine yeni DX245DM-7 modelini ekledi. Yeni 31 tonluk yıkım ekskavatörü, aynı modüler bom tasarımını ve hidrolik kilit mekanizmasını paylaşarak operatörlerin makineyi yalnızca yüksek erişimli yıkım işlerinde değil, aynı zamanda diğer saha uygulamalarında da kullanmasını sağlıyor.

Eski DX235DM-5 ekskavatör modelinin yerini alan DX245DM-7, Doosan’ın tüm yıkım makinelerinde olduğu gibi 30 derecelik bir eğim açısına ve yüksek düzeyde görüş sağlayan eğilebilir bir kabine sahip. Yıkım bomu ile hafriyat bomu arasında kolayca geçiş yapılabilen yeni model, bu sayede aynı projede farklı işler üzerinde çalışılmasına olanak tanıyor.

Performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Yenilikçi tasarım özellikleri ve Doosan’ın 1.800 dev/dak’da 129kW (173hp) sağlayan Stage V DL06P dizel motoru sayesinde gösterdiği performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 18 m uzunluğunda bir yıkım bomu ile donatılan yeni modelde makinenin bir yıkım ataşmanı ile maksimum 16 m yüksekliğe kadar çalışması mümkün oluyor. DX245DM-7 düz konfigürasyonda kazma bomu ile donatıldığında ise maksimum 9,8 m’nin üzerinde bir yüksekliğe ulaşabiliyor. Kazma bomunu alternatif bükülmüş konfigürasyonda kullanan yüksek erişimli makine, maksimum 8 m yüksekliğe kadar bir ataşmanla çalışabiliyor.

Kolay taşıma ve daha dar alanlara erişim mümkün!

DX245DM-7, yıkım sahalarında çalışırken optimum stabilite için kolay taşıma ve daha dar alanlara erişim için hidrolik olarak ayarlanabilen bir alt takım ile donatıldı. Makine bu sayede maksimum 3,7 m genişliğe kadar uzanabiliyor ve 2,5 m’ye geri çekilebiliyor. DX245DM-7’nde tüm bunlara ek olarak; FOGS kabin koruması; bom, ara bom ile kol silindirleri için emniyet valfleri ve bir denge uyarı sistemi bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Mechtalks sürdürülebilirlik için fikir liderlerini bir araya getiriyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>YTÜ öğrencileri, Doka sponsorluğunda ‘İlk Baretini’ taktı</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share