İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Mechtalks sürdürülebilirlik için fikir liderlerini bir araya getiriyor

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD), Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) ve Borusan Grup şirketlerinden Borusan Mannesmann ev sahipliğinde gerçekleştirilen MechTalks etkinlikler serisinin ikincisi 24 Kasım 2022’de İstanbul Mandarin Oriental Hotel Kuruçeşme’de düzenlenecek. Sürdürülebilirlik konu başlığını odağına alacak etkinlikte net sıfır enerjili bina teknolojilerinden elektrifikasyonun etkin kullanımına farklı konular mercek altına yatırılacak.

TTMD, MTMD ve Borusan Mannesmann işbirliği ile hayata geçen MechTalks etkinliklerinin ikincisi sürdürülebilirlik konu başlığı ile 24 Kasım 2022’de İstanbul Mandarin Oriental Hotel Kuruçeşme’de yapılacak. MechTalks, ülke kalkınmasını ve her anlamda sürdürülebilirliği sağlamak adına kamu ve özel sektörden profesyonelleri, sanayici ve iş adamlarını, akademisyenleri, girişimcileri ve öğrencileri ortak bir akıl oluşturma vizyonu ile bir araya getirecek.

Etkinliğe alanında uzman kişiler katılacak

Mechtalks’un 24 Kasım’da düzenlenecek ikinci etkinliğinin konuşmacıları 2020 yılı We Are The City Champions ödülüne layık görülen Alexandra Knight, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Uzmanı Barış Doğru, Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Araştırmacı Akademisyen Dr. Gülsu Ulukavak Harputlugil, UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı, Danimarka Teknik Üniversitesi Akademisyeni Ongun Berk Kazancı, Siemens eMobility Türkiye Sorumlusu Rıfkı Çolak, Bosch Hidrojen Enerjisi Kullanım Uzmanı Heiko Engelhardt, Avrupa Komisyonu Döngüsel Ekonomi, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Bölümü’nden Josefina Lindblom, Avrupa Bina Performans Enstitüsü Yönetici Direktörü Oliver Rapf, BOREAS İş Geliştirme Genel Koordinatörü Şinasi Karaoğlu, ATLASCert® Genel Müdürü Sinan Evkaya ve Alarko Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Direktörü Tal Garih olacak.

Farklı konular işlenecek

TTMD, MTMD ve Borusan Mannesmann tarafından yapılacak açılış konuşmaları ile başlayacak etkinliğin ilk oturumu “İklim Krizi ve Yönetme Teknolojileri” olacak. “Sıfır Enerjili Bina Yönetimi” başlıklı ikinci oturumun ardından etkinliğin Platin Sponsorlarının katılımıyla “Düşük Delta T Sendromu” adlı oturum düzenlenecek. MechTalks’un son oturumu ise “İyi Uygulamalar” başlığı altında gerçekleştirilecek.

MechTalks ile sektörler arası bilgi paylaşımı

Farklı sektörlere değer katan fikirlerin paylaşımına olanak tanıyan MechTalks hakkında detaylı bilgiler www.mechtalks.com adresinden alınabiliyor. Platin Sponsorları arasında ABB, Alarko Carrier, BOREAS, Daikin, Etna, ISIB, Standart Pompa ve Unival; Altın Sponsorları arasında Duyar Vana, Işık Teknolojik Tesisat Sistemleri / Victaulic, Masdaf, Spirax Sarco, Ventas; Gümüş sponsorları arasında AFS, Alfa Laval, Ayvaz, Gelişim Teknik, Doğu İklimlendirme, Elektroteknik, FAF Vana, Form, Geberit, GF Hakan Plastik, Halton, General Filter Havak, İnka, Link Yapı,  Makro Teknik, MEX DCM, Nema Winkelmann, Resideo, SBC Otomasyon, Systemair,  Trox, Üntes ve Aironn yer alıyor. MechTalks canlı yayını https://live.mechtalks.com/  linkinden takip edilebiliyor. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Komatsu, daha güvenli şantiyeler için yeni simülatörlerini piyasaya sürdü</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Doosan yeni yüksek erişimli yıkım ekskavatörünü piyasaya sürdü</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share