İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu, daha güvenli şantiyeler için yeni simülatörlerini piyasaya sürdü

Komatsu; sabit damperli kamyonlar, tekerlekli yükleyiciler ve tekerlekli ekskavatörler için üretilen yeni simülatörlerini piyasaya sürdü. Simülatörler; eğitim merkezlerinde, distribütör lokasyonlarında ve Komatsu tesislerinde güvenli ve etkili operatör eğitimini teşvik etmek üzere tasarlandı.

Oryx ile Komatsu ortaklığıyla tasarlanan ve üretilen simülatörler, Komatsu makinesinin ortamını operatörlere gerçekçi bir şekilde sunuyor. Simülatörlerde; çalışma sahalarındaki olaylar, operasyonel teknikler ve becerilerin kazandırılması yönünde hareketler simüle ediliyor. Eğitimlere katılan operatörler acil durumlara ve arızalara müdahale etmenin güvenli yollarını da öğreniyor.

Farklı senaryolarla sorunlarla baş etme yöntemleri öğretiliyor

Adım adım rehberlik, makine kontrolüne alışma, gerçek zamanlı geri bildirim ve alıştırmaların yapıldığı simülatörlerde; direksiyon simidi, kollar, pedallar ve diğer tüm parçalar Komatsu’ya ait. Ayrıca alıştırmalardaki şantiyelerin de gerçek şantiyelere dayalı olmaları sayesinde operatörlere gerçekliğe en yakın deneyimi kazanma şansı sunuluyor. Farklı senaryolarla sorunlarla baş etme yöntemlerinin öğretildiği eğitimlerde, kursiyerlerin gelişimi için her senaryodan sonra istatistikler veriliyor. Yakıt ile mola kullanımı, performans ve güvenli sürüş gibi konuların iyileştirilmesi için sunulan istatistikler operatörün verimliliğini artırmaya yardımcı oluyor. Uygun maliyetli bir eğitim çözümü olan yeni simülatörler; Komatsu distribütörleri aracılığıyla satışa sunulurken, distribütör ağlarına da kiralanabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Komatsu yeni PC950-11 ekskavatörünü tanıttı</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Mechtalks sürdürülebilirlik için fikir liderlerini bir araya getiriyor</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share