İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu yeni PC950-11 ekskavatörünü tanıttı

Komatsu, yakın zamanda Münih’te düzenlenen uluslararası Bauma fuarında lansmanını yaptığı yeni Komatsu PC950-11 hidrolik ekskavatörü tanıttı. Şirket tarafından tanıtılan yeni 95 tonluk ekskavatör; güvenliği sağlama, çevre sağlığı ve yakıt tasarrufu konularında ön plana çıkıyor.

En yeni motor, hidrolik ve kontrol teknolojilerini içeren PC950-11, yerini aldığı PC800-8 modelinden %50’ye kadar daha fazla üretkenlik ve %40’a kadar daha iyi yakıt verimliliği sağlıyor. Yeni ekskavatör hakkında açıklama yapan Komatsu Avrupa Ürün Müdürü Vince Porteous, “Müşteriler bize bu ekskavatör sınıfında önceliklerinin güvenlik olduğunu, ardından üretkenlik ve ton başı maliyete dikkat ettiklerini söyledi. Geliştirme ekiplerimiz de bu bilgileri dikkate alarak; daha fazla güç, kazma kuvveti, çeki demiri çekişi ve üstün dayanıklılık üzerine çalıştı. Ayrıca ekiplerimiz daha kolay ve daha güvenli erişimi, çok yönlü görüş sistemlerini ve ultra düşük yakıt tüketimini de sağladı” dedi.

Müşterilerin istekleri dikkate alındı

Komatsu’nun PC950-11 ekskavatöründe bulunan tam entegre KomVision sürücü yardım sistemi, operatöre makinenin yakın çevresinin gerçek zamanlı bir görünümünü sunarak kör noktaları ortadan kaldırıyor. Makinenin her iki tarafında bulunan podyumlar da güvenli ve basit bakım sunuyor. PC950-11’de bulunan Komtrax Telematik ve Komatsu Care bakım programları en yüksek düzeyde filo yönetimi ve desteği sağlarken yanlış kullanımı da engelliyor. Yeni makinenin, yakıt tüketimiyle doğrudan orantılı olan CO2 emisyonlarıyla müşteriler için ekonomik avantajların yanı sıra çevresel faydalar da sunduğuna değinen Porteous, şu anda Japonya’da piyasaya sürülen PC950-11’in yakın zamanda Avrupa piyasasında da yer alacağını ifade etti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Ekim ayı “İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi” sonuçları açıklandı</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Komatsu, daha güvenli şantiyeler için yeni simülatörlerini piyasaya sürdü</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share