İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

EKO İŞ MAKİNALARI, TSM GLOBAL’İN MARKALARINA GÜVENİYOR

AĞIR KOŞULLARDA ÇALIŞAN VE TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN DEMİR ÇELİK FİRMALARINA 7/24 HİZMET VEREN EKO İŞ MAKİNALARI, YER ALDIĞI PROJELERDE TSM GLOBAL’İN MARKALARINA GÜVENİYOR. BÜNYESİNDE SUMITOMO, HYSTER VE FUCHS MARKA MAKİNELER BULUNDURAN EKO İŞ MAKİNALARI, TSM GLOBAL’İN GÜÇLÜ SATIŞ SONRASI HİZMETLERİYLE ÇALIŞMALARINI SORUNSUZ SÜRDÜRÜYOR.

 

Eko İş Makinaları, aralarında Kroman Çelik, Diler Demir Çelik ve İzmir Demir Çelik gibi pek çok büyük demir çelik firmasının yanı sıra büyük endüstriyel tesis işletmelerinin yer aldığı geniş müşteri portföyünü elinde bulunduruyor. Eko İş Makinaları müşterilerine yol bakımından tesis inşaatına, boru hattından, saha genişletmesine kadar pek çok alanda hizmeti aynı anda sunuyor. Firmanın çalışma alanları, yürüttüğü projeler ve makine filosu hakkında bilgi veren Eko İş Makinaları yöneticilerinden Mesut Alkan, “Yaklaşık 150 adet iş makinesine sahip olan firmamız, 300’e yakın personelle 365 gün 24 saat hizmet veriyor. İnşaat işi bizim işimiz. Her türlü kazı, düzenleme, fabrika ve saha içi çalışmalarını yapıyoruz. Uzun soluklu projelerde Türkiye’nin önemli işletmelerine hizmet veriyoruz. Günübirlik ya da kısa süreli inşaat ve hafriyat projelerinde yer almıyoruz” dedi.

 

GENİŞ MAKİNE PARKI

Hizmet verdikleri işletmelerin ağır sanayi sektöründe olduğunu ifade eden Alkan, “Firmalar çok yoğun ve ağır koşullarda faaliyetlerini yürütüyorlar. Örnek vermek gerekirse fabrikalarda sürekli ağır vasıtalı araçlar çalışıyor. Bu nedenle fabrika içinde, yollarda, alt yapıda sürekli yenileme ve düzenleme işlemleri yapılıyor” şeklinde konuştu. Kocaeli bölgesinde Kroman Demir Çelik, Diler Demir Çelik, Sıddık Kardeşler ve Tos Çelik, İzmir’de ise Habaş, İzmir Demir Çelik gibi işletmelere hizmet verdiklerini belirten Mesut Alkan, “İşimiz demir çelik sektörü üzerine ve tamamen fabrikalara çalışıyoruz. İşletmelerin ihtiyaçlarına çözümleri sunmak için oldukça geniş bir makine parkına sahip olmak gerekiyor. Müşterilerimizin fabrikalarında onlarca sabit çalışan makinemiz var, bunun yanı sıra yedek makinemiz de bulunuyor. Bazı zamanlarda ihtiyaçlar artabiliyor ve işletmelerden makine kaydırmaları da olabiliyor” dedi.

 

 

TSM GLOBAL’E VE MARKALARINA GÜVENİYORUZ”

TSM Global’in temsilcisi olduğu Sumitomo, Hyster ve Fuchs markalarının, Eko İş Makinaları’nın makine parklarında önemli bir yer tuttuğunun altını çizen Alkan, “Makine parkımızda muhtelif tonajlarda makineler bulunuyor. Hali hazırda 17 adet Sumitomo ekskavatör, 16 tona kadar farklı tonajlarda 22 adet Hyster forklift ve farklı tonajlarda 6 adet de Fuchs endüstriyel ekskavatörümüz bulunuyor. Sürekli sirkülasyonu sağlamamız gerektiği için geniş bir makine parkına sahibiz. Makine arıza yaptığında on beş veya yirmi gün bekletemeyiz. 24 saat çalışan tesislerimiz olduğu için fabrikanın makineden kaynaklı durmaması gerekiyor. Biz müşterilerimize verdiğimiz hizmet sayesinde başarılı bir şekilde sektörde varız. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayamazsak zaten burada iş yapamayız. Bu noktada da gerek kurmuş olduğumuz alt yapımıza, gerekse TSM Global ve markalarına güveniyoruz” şeklinde konuştu.

 

Mesut ALKAN – Eko İş Makinaları Yöneticisi

SUMITOMO EKSKAVATÖRLERİ ZORLUKLARLA BAŞA ÇIKIYOR

Yürütmekte oldukları projelere de değinen Mesut Alkan, halen devam eden fabrika alt yapı inşaatı ile ilgili de bilgi verirken, “GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan inşaat alanı oldukça sert ve zorlu bir zemine sahip. Burada Sumitomo ekskavatörlerle kazı, sökü ve kırma işlemi yapmaktayız. Şu anda SH210LC-6, SH250-6 ve SH350LC-6 model üç ekskavatörümüz bu sahada faaliyet göstermektedir. Makinelerin performansından gayet memnunuz” dedi.

 

 

 

GÜÇLÜ KADEME VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER İŞBİRLİĞİ

Makine parklarında farklı markalara ait çeşitli makine modellerinin olduğuna işaret eden Mesut Alkan, bu makinelerin çalışır durumda kalması için geniş bir kademeye sahip olduklarını ifade etti ve şunları ekledi: “Kendi kadememiz makinelerin hidrolik hortumundan diferansiyeline, torna işlerinden motor revizyonuna kadar pek çok işi kendi imkanlarıyla yapıyor. Duruş olmaması adına en önemlisi yedek parça tedariki konusu ve bu noktada yedekli bir sistem ile çalışıyoruz.”

 

MAKİNE TERCİH KRİTERLERİ

Makine alımında çeşitli kriterlerinin olduğunu ifade eden Mesut Alkan, “Dayanıklılık, yakıt verimliliği, arıza yoğunluğu, yedek parça tedariki, dışarıdan parça bulunabilirliği ve bazı durumlarda görmezden gelebildiğimiz fakat bizler için çok önemli olan yatırım maliyeti öncelikli kriterlerimiz arasında yer alıyor. Tüm bu konular makine tercihimizde etken oluyor” şeklinde konuştu.

 

 

TSM GLOBAL, GÜVENİLİR ÇÖZÜM ORTAĞIMIZ”

TSM Global ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Mesut Alkan, “Ekskavatörler işlerimizde önemli bir görev üsleniyor. Ağırlıkla zorlu işlerde çalışan Sumitomo ekskavatörlerinden, hızlı müdahale ve parça tedariki açısından memnunuz. Makinelerin yakıt sarfiyatları çok az. Verimlilik, sağlamlık ve yedek parça tedariki gibi konularda da herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Sumitomo makineleri, kabin konforu ve ikinci el fiyatları açısından da bizim için en ideal makineler arasında yer alıyor. İşlerimiz gereği çok yoğun olarak çalışıyoruz ve bu süreci de kendimize ayak uydurabilecek çözüm ortakları ile devam ettiriyoruz.” dedi.

 

Fatih Mandıralı-Formen

OPERATÖRLER, MAKİNELERDEN ÇOK MEMNUN”

Mevcut inşaat alanının perdelerinin yapımı işinde formen olarak görev alan Fatih Mandıralı, “Bu proje kapsamında Sumitomo’nun 3 adet ekskavatörünü kullanıyoruz. Makinelerle, söküm ve kırım işi yapıyoruz. Zemin sert olmasına rağmen makinelerden yüksek performans alıyoruz. Kırımda SH210LC-6 serisi çalışıyoruz. Kırıcı çenesini SH350LC-6 ile besliyoruz. Makinenin performansı yakıtına göre çok iyi durumda. SH250-6 serisi ise tesviyede çok kullanışlı bir makine iken 210LC-6 serisi ise kırıcıda, ara yerde ve dar alanlarda çok ideal bir makine. Operatörler, makinelerin konforundan oldukça memnun. Makinenin görüş açısı, kameralar ve aynalar çok kullanışlı ve operatöre rahat kullanım imkanı sunuyor” dedi.

 

 

İsa İşler – Operatör

OPERATÖR KONFORU, SERİLİK VE GÜÇ

7 yıldır operatörlük yaptığını ve daha önce farklı markalara ait birçok makine kullandığını belirten operatör İsa İşler, Sumitomo ekskavatörlerinin konfor ve güç açısından gayet iyi olduğunu dikkat çekti. İşler, “Sumitomo’nun ekskavatörlerinde çok rahat çalışıyoruz. Makineler büyük ve tonajlı olmalarına rağmen gayet hızlı ve seri bir şekilde hareket ediyor. Geri ve yan görüş kameraları çok iyi olduğu için makineyi aynaya gerek duymadan bile kullanabiliyoruz. Levyelerimiz gayet yumuşak ve kesinlikle operatörü yormuyor. Makinede en çok hoşuma giden özellikler ise operatör konforu, serilik ve güç diyebilirim. Yakıt açısından ise sarfiyatı düşük bir makineye sahibiz. Sumitomo’nun ekskavatörlerini herkesin alıp kullanmasını tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

DALBAY, TÜM YEDEK PARÇA ALIMINI PARTS.CAT.COM İLE ONLİNE TAŞIDI

SONRAKİ HABER

HITACHI EKSKAVATÖRLERİ, KÖMÜR ÜRETİMİNDE ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

BENZER HABERLER
Total
0
Share