İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Epec, makine uygulamasını test etmek için sanal simülatörü başlattı

Ekipman ve ticari araçlar için elektronik sistemler geliştiren Epec Oy, Epec kontrol sistemleri için sanal bir test ortamı olan Epec MultiTool Simulator’u (MTS) piyasaya sürüyor. Yazılım sistemi, kullanıcıların makine uygulamasını geliştirmeyi sanal bir simülasyon ortamında test etmelerine olanak tanıyor. Epec, bu testlerin otomatikleştirilebileceğini, fiziksel bir test kurulumu olmadan çalıştırılabileceğini ve birden fazla geliştiricinin aynı simüle edilmiş sistemi kullanmasına izin verebileceğini söyledi.

“Müşterilerimiz, gerçek kontrol ünitesi ellerine geçmeden önce makine uygulamasıyla test edebilir”

Ticari araç üreticileri, MTS’deki gerçek kontrol sistemi donanım ürünlerinin sanal versiyonları ile kontrol sistemi yazılım tasarımını önemli ölçüde hızlandırabiliyor. Epec Ürün Müdürü Kari Ahvenlampi, “MultiTool Simulator, modern makine uygulaması (yazılım) geliştirme sürecinin önemli bir parçasıdır. Müşterilerimiz, MTS ve Epec kontrol ünitelerinin sanal kopyaları ile gerçek kontrol ünitesi ellerine geçmeden önce makine uygulamasıyla test edebilir” dedi. Ahvenlampi, MTS’nin test senaryosu üretimi için Python API’ye (yazılım aracı) sahip olduğunu söyledi. Ürün yöneticisi ayrıca, yeni sistemin diğer Epec yazılım geliştirme araçlarıyla sorunsuz entegrasyona sahip olduğunu ve bunun projeyi çok iyi yöneterek mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunacağını belirtti.

Epec, tutarlılığını ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için diğer ürünlerini MultiTool markası altında sunmak üzere yeniliyor. Yeniden adlandırılan yazılım ürünleri: Kontrol sistemlerini yapılandırmak için Epec MultiTool Creator, (eski adıyla “Epec MultiTool”) kontrol üniteleri (eski adıyla “Epec CANmoon”) arasındaki CAN iletişimini teşhis etmek ve izlemek için Epec MultiTool Diagnoser, Epec MultiTool Creator Installer, MultiTool Creator, Epec PLCopen kitaplıkları ve tüm Epec kontrol üniteleri (eski adıyla “Epec SDK”) için gerekli hedefleri içeren yükleyici paketi, benzetim testi için Epec MultiTool Simulator olarak karşımıza çıkıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Bobcat yeni ürünü IQ telematik sistemini piyasaya sürüyor

SONRAKİ HABER

Yenilenen Komatsu web sitesi yayında

BENZER HABERLER
Total
0
Share