İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Goodyear, Bauma Fuarı’nda kamyon ve greyderler için ürettiği GP-3E’yi tanıttı

Ürün, hizmet ve lastik yönetimine dair çözümler sunan Goodyear Total Mobility, Almanya’nın Münih şehrinde iş ve inşaat makinelerine yönelik düzenlenen Bauma Fuarı’nda GP-3E’yi tanıtırken sektöre yönelik tüm ürün gruplarını da görücüye çıkardı.

24-30 Ekim tarihlerinde yapılmaya devam eden Bauma Fuarı’nda Goodyear, lastikli yükleyiciler, belden kırma kamyonlar ve greyderler için tasarladığı Goodyear GP-3E’yi tanıtıyor. Bauma’da sergilenen bir diğer yeni lastik türü ise kompakt yükleyiciler ve greyderler için tasarlanan Goodyear Powerload serisi oldu. Powerload lastiklerde, omuz bölgesinde ve yanak kısmında ekstra kalın ve pürüzsüz kauçuk bir koruma katmanı içeren yeni Smooth Guard Technology’si kullanılıyor. GP-3E ise ek kavrama kenarları, çift merkezli ve daha sık tasarlanmış deseni ile yüksek düzeyde çekiş sağlıyor. Aynı zamanda, lastik sırtı, ağırlığı eşit olarak dağıtarak yüksek seviyede çekişi ve yumuşak zemine batmadan ilerlemeyi desteklemek üzere tasarlandı.

GP-3E, performanstan ödün vermeden verimliliği maksimum düzeye çıkarıyor

Goodyear, lastikli yükleyiciler, belden kırmalı kaya kamyonları ve greyderler için tasarlanan lastiği GP-3E’yi Bauma Fuarı’nda sektör profesyonellerinin beğenisine sunuyor. Bu tür araçlar genellikle yüksek maliyetli ve kısıtlı zamanda tamamlanması gereken büyük altyapı projelerinde kullanılıyor. Bu araçların sürücüleri olan operatörlerin ihtiyaçlarına yönelik araştırmaların sonucunda, Goodyear en son nesil lastiklerinin operasyonel çok yönlülüğünü GP-3E serisi ile artırıyor. GP-3E’nin sırt deseni; ek kavrama kenarları, çift merkezli ve daha sık tasarlanmış deseni ile yüksek düzeyde çekiş sağlıyor. Aynı zamanda, lastik sırtı, ağırlığı eşit olarak dağıtarak yüksek seviyede çekişi ve yumuşak zemine batmadan ilerlemeyi desteklemek üzere tasarlandı. GP-3E özellikle sert zeminlerde titreşim seviyelerini azaltacak şekilde tasarlandı.  Bu, zorlu iklimlerde uzun vardiyalarla çalışan operatörlerin refahı için genellikle önemli bir özellik. Goodyear’ın “ELEKTRİKLİ SÜRÜŞ İÇİN HAZIR” felsefesi, şirketin en yeni lastiklerinin elektrikli, hibrit ve geleneksel dizel motorlu araçlarda kullanılabileceği anlamına geliyor.

Lastik sırtı aşınmaları optimize edildi

Goodyear, L3 (yükleyici ve buldozer), E3 (belden kırmalı kaya kamyonu) ve G3 (greyder) segmentlerindeki araçlara yönelik ürün ve hizmet sunma konusunda tecrübesini sektöre en iyi şekilde yansıtmak için çalışmalara devam ediyor. Rekabetçi pazarlarda karlılığı maksimum seviyeye getirmek operatörler için büyük önem taşıyor. Goodyear, önceki modellere kıyasla GP-3E’nin ağırlığını azaltarak verimliliği de artırıyor. GP-3E, lastik sırtının aşınmaya karşı direncini artıran yeni çoklu çelik kuşaklı karkas yapısına sahip olduğundan, ağırlığının önceki modellere kıyasla daha düşük olması, güç ve dayanıklılıktan ödün vermesini gerektirmiyor. Goodyear’ın performanstan ödün vermeden verimliliği ve sürdürülebilirliği en üst düzeye getirme hedefine ulaşmasına yardımcı olan bu yapının lastik sırtı aşınmalarını optimize ettiği kanıtlandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borusan Cat, FG Wilson’ın Türkiye ve Kuzey Irak temsilciliğini üstlendi

SONRAKİ HABER

İnşaatın Geleceği: ZF'den Akıllı Sistem Çözümleri

BENZER HABERLER
Total
0
Share