İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Güç arayanların tercihi: Hitachi!

Enka Pazarlama, Hitachi markası ile güçlü iş makinesi arayanların yanında yer alıyor. Yatırımlarında güce büyük önem veren Mosa İnşaat da makine ihtiyacını uzun yıllardır iş birliği yaptığı Enka’dan karşılıyor. Firma yetkilisi Ömer Faruk Akçay, “İş makinesinde güce öncelik verdiğimiz için yatırımlarımızda tercihimizi her zaman Hitachi’den yana kullanıyoruz” dedi.

Kurulduğu günden bu yana metro, içme suyu, kanalizasyon, gölet ve karayolları inşaatları ile çeşitli taahhüt projelerinde yer alan Mosa İnşaat, üstlendiği projeleri parkında yer alan Hitachi’nin güçlü makineleri sayesinde kolaylıkla tamamlıyor. Firma, şu anda İzmir-Ankara Otoyolu’nun 9. kilometresinde bulunan alt geçit ve kavşak düzenleme çalışmalarında faaliyet sürdürüyor.

Ömer Faruk AKÇAY – Mosa İnşaat Yetkilisi
Güçlü makine ile işler hafifliyor

Mosa İnşaat’ın yaklaşık 17 yıl önce iş makinesi ihtiyacını karşılamak için Enka ile yollarının kesiştiğini ifade eden firma yetkilisi Ömer Faruk Akçay, Hitachi’nin güçlü makineleri ile iş yüklerinin hafiflediğini söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Enka Pazarlama ile 2005 yılında Hitachi iş makinesi satın aldığımızda tanıştık. Sonrasında bizim hayatımızda Enka ve Hitachi çok önemli bir yer edindi. Şu anda parkımızda Hitachi’nin ZX250LCH-5A, ZX300LCH-5Ave ZX530LCH-5A model ekskavatörü bulunuyor. Daha önce Hitachi’nin 3 serisi makinelerini kullanıyorduk. Fakat 5 serisi makineleri kullanmaya başladığımızda makinelere birçok yeni özellik eklendiğini gördük. Bu özellikler, bizim çalışma hayatımıza büyük kolaylık sağlıyor.”

Zorlu zeminlerde Hitachi iş başında!

İzmir-Ankara Otoyolu’nda gerçekleştirdikleri projede 3 adet Hitachi marka ekskavatör ile yoğun bir şekilde çalıştıklarının altını çizen Ömer Faruk Akçay, “İnşaat ve yol projelerinde yüksek tonajlı ve güçlü iş makinelerin kullanılması, işlerin daha kolay ve hızlı yapılmasına olanak sağlıyor. Ağır şartlarda çalıştığımız için makine gücü bizim için çok önemli bir özellik. Yer aldığımız projelerde sert zeminler olabiliyor. Bu zeminlerde Hitachi’nin iş makinelerine önemli bir rol düşüyor. ZX250LCH-5A ve ZX300LCH-5A serisi makinelerimiz, şu anda yer aldığımız projede kırıcı görevi üstleniyor. ZX530LCH-5A ise kırılan parçaların sökümünde görev alıyor. ZX530LCH-5A’nın koparma gücünden çok memnunuz. Çoğu alanlarda kırıcıyla parçaladığımız yerleri, bu projede kırıcıyla ufak bir çatlatma yaptığımız zamanda bile ZX530LCH-5A ile çok rahat bir şekilde sökebiliyoruz. ZX530LCH-5A’nın koparma gücünün yanında yükleme ve hafriyat aktarma performansı oldukça başarılı” açıklamalarında bulundu.

Önce güç sonra yakıt…

İş makinesi tercihlerinde ilk olarak güce ve dayanıklılığa önem verdiklerine dikkat çeken Akçay, “Bizim için güç her zaman ön plan olurken, yakıt tasarrufu ikinci sırada geliyor. Hitachi markasını güçlü makinelere sahip olduğu için tercih ediyoruz. Operatörlerimizin Hitachi iş makinelerinde en beğendiği özellikler arasında makinelerin oturaklı ve kullanımının rahat olması yer alıyor” dedi.

“Servis, yerinde ve hızlı müdahalede bulunuyor”

Makinelerin arızalanması durumunda iş akışının bozulmaması için teknik servis hizmetinin çok önemli olduğunu belirten Akçay, “Enka’nın servis ağı ve satış sonrası desteklerinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Teknik servis, makinede yaşanan herhangi bir problem durumunda veya periyodik bakımda yerinde ve hızlı bir şekilde müdahalede bulunuyor. Hitachi markasını gittiğimiz her yerde ve çalıştığımız her alanda tavsiye ediyoruz. Bu kapsamda Hitachi ve Enka ailesine yaptıkları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Sektörün ilk NFT uygulamasını hayata geçiren BORUSAN CAT metaverse evrenine adımını attı!

SONRAKİ HABER

AYKE Makina, Hyundai ile gücüne güç katıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share