İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HAMM HP SERİSİNDEN ETKİLEYİCİ AYRICALIKLAR

DÜNYA GENELİNDE YER ALDIĞI UYGULAMALARLA NELER YAPABİLDİĞİNİ KANITLAYAN HAMM HP SERİSİ LASTİK TEKERLİKLİ SİLİNDİRLER, ÖZGÜN PİYASALARDAKİ İSTEĞE BAĞLI DONANIMLARI VE PERFORMANSI İLE DİKKAT ÇEKİYOR. AYRICA HAMM, HP SERİSİNDE  YENİ TASARLANAN BÜYÜK SU DEPOSU, KATKI MADDESİ PÜSKÜRTME SİSTEMİ VE ESNEK AĞIRLAŞTIRMA KAVRAMI İLE MÜŞTERİLERİNİ ETKİLİYOR

 

Dünya çapında piyasada bulunan tüm Hamm HP serisi modeller için tek bir platform geliştirildi. Bunun yanı sıra HAMM çeşitli temel versiyonlarda lastik tekerlekli silindirleri pazara sunmaya devam ediyor. Hamm’ın piyasada bulunan ürünlerinden HP 240 modelinin 8-24 ton aralığında, HP 280 modelinin ise 10-28 ton aralığında uygulama ağırlığı bulunuyor. Aynı zamanda Hamm, özgün piyasalarda isteğe bağlı donanımlarla yerel taleplere uygun modeller temin ediyor. Ayrıca HP 240 ve HP 280 modelleri Tier 3 piyasaları için tasarlandı. HP 180i ve HP 280i modelleri ise EPA ABD Tier 4, AB Kademe V egzoz gazı standartlarına uygun olarak tasarlandı.

 

RAMPALARDA BİLE GÜÇLÜ

 

Hamm HP serisi lastikli tekerlekli silindirlerin hassas kumanda sistemi ve hidrostatik arka aks tahriki, her çalışmada doğru hıza ayarlanma imkan veriyor. Ayrıca lastik tekerlekli silindir bu özellikleri sayesinde engebeli arazilerde dahi iyi performans sergiliyor. Bunun yanı sıra eşit sıkıştırmanın önemli bir ön koşulu olan sabitlenmiş çalışma hızı çevirmeli ayar butonuyla kolayca ayarlanabiliyor. HAMMTRONIC ve EASY DRIVE‘ı kapsayan akıllı sürüş kumandası da sıkıştırma esnasında düzgün hızlanma ve frenleme sağlıyor.

 

 

YENİLİKÇİ KATKI MADDESİ PÜSKÜRTME SİSTEMİ

 

İşlenmesi zor asfaltların döküm işlemi yapılırken, yüksek kaliteli sıkıştırma için tekerleklere yapışmayı önleyen katkı maddesinin püskürtülmesi gerekiyor. Bu kapsamda katkı maddesi püskürtme sistemini tamamen yeniden tasarlayan Hamm, kolay kullanma ve yüksek sıkıştırma kalitesi için uygun koşulları oluşturuyor. Böylece uzun süre ayrışma olmaksızın en uygun karışım oranında su ve yapışmayı önleyen katkı maddesi otomatik olarak karıştırılıyor. Aynı zamanda operatör doluluk seviyesini her an kumanda tablosundaki gösterge üzerinden izleyebiliyor. Ayrıca sudan katkı maddesine her an geçiş yapmak da operatör kabininden sağlanabiliyor. Böylelikle Hamm’a özgü yenilikçi katkı maddesi püskürtme sistemi, kullanıcılar için katma değer sağlıyor.

 

 

MÜKEMMEL GÖRÜŞ VE KOLAY KULLANIM

 

Ergonomik olarak iyileştirilmiş operatör platformu, kabinli ve ROPS korunak bulunan modellerde şasinin asimetrik yapısıyla birleştiği zaman mükemmel görüş açısı sağlıyor. Bunun yanı sıra Hamm HP serisi lastik tekerlekli silindirler, iyi düşünülmüş tasarımı, geniş panoramik kabini ve yaratıcı iyileştirmeleri ile en iyi görüş açısını operatöre sunuyor. Kompakt lastik tekerlekli silindirlerin kendilerine has özelliği olan asimetrik şasi, ön ve arka tekerleklerin dış kenarlarına engelsiz bir bakış açısı sağlıyor. Ayrıca makinede bulunan 8 adet lastiğin hava basıncını operatör kabininden ayarlamaya yarayan otomatik lastik şişirme sistemi standart olarak bulunuyor. Bunun yanı sıra direksiyon konsolu, süspansiyonlu ve rahat sürücü koltuğuna uyumlu olarak ayarlanabiliyor. Aynı zamanda makinede bulunan Easy-drive joy-stik konsol, operatörün çalışma verimini yükseltiyor.

 

TÜM MODELLER İÇİN ÇEŞİTLİ SEÇENEKLER

 

Hamm, lastik tekerlekli silindirlerin her pazara uygun olarak kullanılabilmesi için HP serisinde çeşitli seçenekler bulunuyor. Mazotla çalışan lastik ısıtıcı HP serisi lastik tekerlekli silindirlerin hepsinde standart yenilik olarak bulunuyor. Bu üstün özellikte lastik ısıtıcı gaz yerine yakıt deposundaki mazotla çalışıyor. Böylelikle yüksek masraflı olan taşıma işlemi ve uzun süren tüp değiştirmeler ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca HAMM, bu çözüm ile büyük bir tehlike kaynağını da ortadan kaldırıyor. Çünkü mazotla çalışan lastik ısıtıcıda açık alev olmadığı için yağa veya katkı maddesine temas edip tutuşma riski bulunmuyor. Bunun yanı sıra yeni lastik ısıtıcı, minimum ve maksimum değer seçimi yapıldıktan sonra sıcaklığı otomatik ayarlayabiliyor. Operatör ise mevcut sıcaklığı ekrandan görebiliyor.

ESNEK AĞIRLAŞTIRMA KAVRAMI

 

HP serisi lastik tekerlekli silindirlerin çalışma ağırlıkları ve ön üretimli ilave ağırlık plakaları, operatör kabininin altındaki bölmeye yerleştirilerek ayarlanabiliyor. HAMM, HP serisini her işe mükemmel ağırlıkta hızlıca hazırlayabilmek için akıllı bir ağırlaştırma kavramı geliştirdi. Bu kavram kolay bir şekilde farklı çalışma ağırlığına geçişe olanak sağlıyor. Ayrıca lastik tekerlek takımlarının arasında ve operatör kabininin altında geniş ağırlık hücreleri ile altı açık bir şasi bölmesi bulunuyor. Böylece yükleme ve boşaltma işlemi en az kuvvetle yapılabiliyor. Aynı zamanda HAMM bu amaçla çeşitli ebatlarda ağırlık takımı seçenekleri sunuyor. Bunun yanı sıra müşterinin sonradan ağırlaştırma yapabilmesi için geniş bir ağırlaştırma hücresi (2m³) seçeneği de bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HİDROMEK YENİ ÜRÜNLERİNİ 66. NORDBAU FUARI’NDA TANITTI

SONRAKİ HABER

İNŞAAT EKİPMANI YANGINLARI NEDEN ARTIYOR?

BENZER HABERLER
Total
0
Share