İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hamm, yeni HC Serisi ile kullanımı kolay silindirleri pazarla buluşturuyor

Hamm, Bauma 2022’de HC serisi ile tüm pazarlar için yeni bir hafriyat silindiri serisini sergilemeye hazırlanıyor. Yüksek sıkıştırma performansı olan yeni silindirler, karbon emisyonunu azaltarak, verimli olduğu kadar çevreci bir tutumda sergilemeyi amaçlıyor. Yeni HC serisi “Digital Ready” özelliğiyle çeşitli ara birimleri kolaylıkla kullanılabiliyor.

Wirtgen Ankara güvencesiyle Türkiye pazarındaki çalışmalarına devam eden Hamm, yeni HC serisi silindirlerini 24-30 Ekim’de Almanya Münih’te gerçekleşecek olan Bauma Münih 2022 Uluslararası Makina ve İnşaat Fuarı’nda tanıtacak. Yeni HC serisi “Digital Ready” olarak adlandırılan yeni iletişim yönetimiyle öne çıkıyor. HC serisi, yeni, atletik tasarımı ve kaputtaki izleme kanalı ile diğerlerinden ayrılıyor. Yeni tasarım konsepti ayrıca daha fazla yakıt deposu hacmi sağlıyor. Özellikle ağır altyapı silindirleri 336 litre yakıt deposuyla şantiyelere avantajlı çözümler sunuyor.

Yeni HC serisi birçok yeniliği bünyesinde topladı

Hamm, önceki modellere kıyasla sıkıştırma performansını da yükseltmeye devam ediyor. Üretici merkezkaç kuvvetini %15’e kadar arttırdı ve statik doğrusal yük de 80,6 kg/cm seviyesine kadar çıktı. Direksiyon sisteminde de yenilikler bulunuyor. Makaslı donanımına sahip yeni döküm parça, daha iyi kinematik ile daha büyük direksiyon açısı sağlıyor. Çekiş kontrolü ile birlikte optimize edilmiş ağırlık dağılımı sayesinde tırmanma kabiliyeti daha da iyileştirildi. Ayrıca aracın ön kısım ve sıyırıcılar da yeniden tasarlandı. Bu tasarım, tambur üzerinde önemli ölçüde daha büyük bir boş alan sağlarken, malzeme biriktirmeyi engelleyen yapısıyla temizleme işini de ortadan kaldırıyor.

Performanstan ödün vermeyen bir çalışma sistemi

Makine yönetimindeki yeni yaklaşımlar sayesinde HC serisi, performansını artırıyor. Bütünleşik ECO modu, sürücüleri ekonomik kısmi yük aralığında mümkün olduğunca sık çalışacak şekilde destekleyerek soğutma ihtiyacını azaltıyor. Bu amaçla devir sayısı düşürülür. Bu çalışma, büyük tahrik pompası sayesinde performanstan ödün vermeden gerçekleşiyor. Çalışma sistemi yakıt tasarrufu sağlarken gürültü ile egzoz emisyonlarını azaltıyor. Opsiyonel motor durdurma sistemi ile enerji tüketimi daha da düşürülebilir.

Konforlu çalışma alanı

Hamm, operatör konforunu da çıtayı yukarılara taşıdı. Kabin, operatörlere %20’den fazla basma yüzeyi, %30 civarında daha fazla alan ve çok sayıda saklama gözü avantajı sunuyor. Ayrıca Hamm markası yeni HC serisi ile malzeme ve tasarım seçimi ile kabindeki titreşimleri ve gürültü seviyesini önemli ölçüde azalttı. Konforlu bir ısıtma ve klima sistemi, Easy Drive işletim konsepti, yenilikçi koltuk kontrol ünitesi ve konforlu direksiyonun yanı sıra modern havalandırma ile konforu tamamlıyor.

Aydınlatma sistemi ile her koşulda en iyi görüş

Işığın az olduğu karanlıkta ortamlarda en iyi çalışmayı sağlamak için HC serisi silindirlerde, standart LED aydınlatma grubu kullanılıyor. Böylece silindir, davlumbazdaki görüş kanalı sayesinde TS EN 474 numaralı İnşaat ve Kazı Makinaları – Emniyet (Earth-Moving Machinery-Safety) standardı gereksinimlerini karşılıyor. Kabinde, yakın alan algılamayı sağlayan büyük bir ek ayna, yakın çevrenin görüşünü iyileştiriyor. HC serisindeki yapısal tasarım ise aynalardaki titreşimi en iyi şekilde sönümlüyor. Ayrıca aynalar kabinin içinden kolayca ayarlanabiliyor.

“Smart Doc” ile iş akışınızdaki tüm verilere erişin

HC serisi geleceğin kalite ve iletişim gereksinimlerine göre hazırlandı. Hamm tarafından geliştirilmiş olan “Smart Doc” uygulaması, tüm önemli sıkıştırma parametrelerini ve sıkıştırma ilerlemesini grafiksel olarak görüntüler ve ölçülen sertlik ve konum verilerini kaydederek çalışma koşullarını rahatlatıyor. “Smart Doc” uygulamasında, deneyimsiz operatörler bile yeterli sıkıştırmanın nerede yapıldığını ve hala sıkıştırmanın nerede gerekli olduğunu hemen görebiliyor. Buna ek olarak altyapı silindirleri, standart bir arayüz aracılığıyla diğer sağlayıcıların dijital uygulamalarıyla da iletişim kurabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Case F Serisi lastikli yükleyiciler ile zorlu koşulların üstesinden gelin!</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Teksan’dan “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” için “Pembe jeneratör”</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share