İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HAYRETTİN ÜNAL MERMER’İN SAHADAKİ GÜCÜ: HMK 500 LC HD

KONYA’NIN KULU İLÇESİ’NDE FAALİYET GÖSTEREN HAYRETTİN ÜNAL MERMER, MAKİNE PARKINI BÜYÜTÜRKEN TERCİHİNİ HİDROMEK’TEN YANA KULLANDI. PARKINA SON OLARAK HİDROMEK’İN HMK 500 LC HD PALETLİ EKSKAVATÖRÜNÜ KATAN FİRMA, ÜRETİMDEKİ VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRMAYA DEVAM EDİYOR. HAYRETTİN ÜNAL MERMER OCAĞI CEO’SU ENGİN ÜNAL, “KAPASİTESİ YÜKSEK BİR MAKİNE ALMAMIZ GEREKİYORDU. BU İHTİYACIMIZI HMK 500 LC HD PALETLİ EKSKAVATÖR İLE GİDERDİK. HİDROMEK’İ HEM YERLİ MARKAMIZ OLMASI HEM DE SATIŞ SONRASI HİZMETLERDEKİ KALİTESİ NEDENİYLE TERCİH ETTİK. İŞLERİMİZ AKSAMADAN DEVAM EDİYOR” DEDİ.

 Engin ÜNAL – Hayrettin Ünal Mermer CEO’su

Doğal taş sektöründe 20 yıldır faaliyetlerini başarıyla yürüten Hayrettin Ünal Mermer ve HASDAŞ, sahip olduğu ocakları ile mermer ihracatına önemli katkılar sunuyor. Ankara ve Konya şehirlerinde yer alan 2 mermer ocağında yıllık 50 bin tonun üzerinde üretim gerçekleşiyor.

“GRİ MERMER İHRAÇ EDİYORUZ”

Ankara ve Konya’da bulunan mermer ocaklarında gri mermer çıkardıklarını ifade eden Hayrettin Ünal CEO’su Engin Ünal, “Ankara Haymana’da ve Konya Kulu’da olmak üzere iki mermer ocağımız var. Kulu ocağımızda yılda 20 bin ton civarında mermer çıkarıyoruz. Üretimin yüzde 95’ini ihraç ediyoruz. İhracatımızın yüzde 75’lik kısmı Çin’e, Hindistan ve Mısır’a gerçekleşirken kalan yüzde 20’lik pay ise Tayvan’a ve Endonezya’ya dağılıyor” şeklinde açıkladı.

“PERFORMANSINDAN ÇOK MEMNUNUZ”

İş makinesi seçiminde yerli firmalara öncelik verdiklerini söyleyen CEO Engin Ünal, “Kulu’da bulunan ocağımızda 2 ekskavatör, 2 lastikli yükleyici ve 1 tane de kaya kamyonu olmak üzere toplam 5 makine çalışıyor. Ocağımız faaliyete ilk başladığı zamanda HMK 490 LC HD paletli ekskavatörü kullanıyorduk. İşlerimiz büyüdüğü için makinelerimizi yenileme kararı aldık. Bu kapsamda HMK 500 LC HD paletli ekskavatörü parkımıza kattık. Bu makineleri seçmemizdeki en büyük etken yerli malı olmasıydı. Tercih etmekteki ikinci husus ise makinenin çalışmasından memnun kalmamızdır. Mermer ocağımızda 2 takım makine çalışması gerektiği için kapasitesi yüksek bir makine almamız gerekiyordu. Bu ihtiyacımızı HMK 500 LC HD ile giderdik. Bizim ocağımız zorlu olduğu için ekskavatörlerin papuçları kırılabiliyor. Bu sorun farklı marka ekskavatörde birçok kez başımıza geldi. Fakat Hidromek kullanmaya başladığımızdan bu yana papuç kırılma sorunu ile hiç karşılaşmadık. Önümüzdeki süreçte yeni bir ocak açma planımız var. Bu planlarımızda da Hidromek kullanmayı düşünüyoruz” açıklamalarını yaptı.

KOLAY PARÇA TEDARİĞİ

Servis kalitesinin makinenin performansı kadar önemli olduğunu vurgulayan Engin Ünal, “Bizim için en önemli etken servis kalitesi. Yerli malı olduğu için parça tedarik sıkıntısı yaşamıyoruz. Bu yüzden işlerimiz aksamadan devam ediyor. Böyle bir makinenin yerli üretim olması bizim için de gurur verici. Bu tür yerli üretim yapan firmaların desteklenmesi gerekiyor. Bize işlerimizi yaparken güçlü makine gerekiyor. Bir mermer ocağı için makinenin verimli ve sürekli çalışması çok önemli.  Bu ocaklar bizim değil bunlar milletin malı. O yüzden de kuruşuna kadar değerlendirmek gerek” dedi.

“HİDROMEK HER ZAMAN YANIMIZDA”

Servis kalitesinin makinenin performansı kadar önemli olduğunu vurgulayan Ünal,  “Satış sonrası hizmetlerinde de Hidromek her zaman yanımızda durduğunu hissettirdi. Hiçbir zaman bizi yarı yolda bırakmadı.  Şöyle bir benzetme yaparsam;  Hidromek bizim ocağımızdaki hayırlı evladımız. Hidromek’in hem satış ekibi hem de servis ekibinden oldukça memnunuz. Çünkü her zaman çok ilgili ve sorun çözmeye odaklı bir yaklaşım içindeler” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

KOMATEK 2022 İÇİN GERİ SAYIM!

SONRAKİ HABER

SERRA MERMER ‘HITACHI’ İLE GÜÇLENDİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share