İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HCC Maden, Epiroc kalitesi ve Karoc’un hizmetleri ile yüksek üretkenliği yakaladı

Madencilik sektöründeki deneyimlerden yola çıkarak, sektörün sorunlarına çözüm üretmek üzere kurulan HCC Maden, 3 adet Epiroc SmartROC T40 yüzey delici makinesi ile Aydın Çine’deki maden ocaklarında işletme maliyetlerini azaltıp, verimliliğini artırdı.

30 yıllık tecrübesiyle maden sektöründeki faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren HCC Maden, 3 adet Epiroc SmartROC T40 Serisi yüzey delici makineleri ile gücüne güç katıyor. Zorlu saha şartlarında sürdürdüğü çalışmalarını, parkına eklediği yüzey delici makineleri ile kolaylaştıran firma, Epiroc’un yüksek performanslı ürünleri, Karoc’un ise kaliteli hizmetleri ile yüksek üretkenliği elde etmeyi hedefliyor.

“Aydın Çine’de 3 adet açık ocağın işletmesini yapıyoruz”

HCC Maden’in faaliyetleri ve çalışma alanları hakkında detaylı bilgiler veren Mert Fenercioğlu, “Firmamız, yaklaşık 12 yıldır Aydın’ın Çine ilçesinde Türkiye’nin en büyük maden üreticileri arasında yer alan Esan Eczacıbaşı’nın alt yüklenici firması olarak hizmet veriyor. Faaliyetlerimiz kapsamında 2017 yılından itibaren Çine’de bulunan Sibelco firmasının açık ocak işletmesinin müteahhitliğini yapmaya başladık. 2020 yılı itibariyle bu alanda çalışmalarımızı tamamladık. Projeyi bitirdikten sonra 2021’in sonlarında Esan Eczacıbaşı’nın başka bir açık ocak işletmesinin müteahhitliğini de üstlendik. Şu an hali hazırda Esan Eczacıbaşı’nın Aydın Çine’deki 3 adet açık ocak işletmesinin müteahhitliğini yapıyoruz. Bölgede dekapaj çalışması ve maden cevheri üretimini gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonlarda çok sayıda ekskavatör ve kamyon da çalışıyor. Bunun yanında greyder ve dozer gibi makineler de kullanıyoruz.

Mert FENERCİOĞLU – HCC Maden Makine Ekipmanları Sorumlusu

“Epiroc SmartROC T40 muadilleriyle mukayese edilemez”

Maden ocaklarında kullandıkları makineler hakkında bilgi veren Mert Fenercioğlu, “Günümüzde makine grubunda iki önemli nokta var; birincisi ilk satın alma ikincisi ise makineyi işletme maliyetleri. Aradığımız bu kriterleri Epiroc’ta bulduk. Özellikle yakıt tasarrufu ve verimlilik konularında rakip markalarla kıyaslanamayacak kadar iyi durumda bulunuyor. Ayrıca makinenin sağlamlığı, gün içinde katmış olduğu metraj ile zaman ve hız değeri oldukça başarılı. Ocaklarımızdaki çalışmalarda 3 adet Epiroc SmartROC T40 kullanılıyor.Bu makinelerin ilkini 2017 yılında satın aldık. Memnuniyetimiz doğrultusunda 2021 yılında da 2 adet daha Epiroc SmartROC T40 aldık. Faaliyetlerimizde aynı zamanda Epiroc delici sarf malzemelerini, orijinal yedek parçalarını ve servis bakım kitlerini de kullanıyoruz” açıklamalarını yaptı.

Epiroc’un delgi hızı ile zaman ve yakıt avantajı

Sahamızda birçok markayı denedik. Zemin gereği, ortama uyum sağlayabilen marka ve modellere yöneldik. Verimlilik konusunda ve metre başı delgi hızıyla Epiroc SmartROC T40 ve Epiroc Delici Sarf malzemeler çalışmalarımıza büyük katkı sağladı. Delgi takımında kullanılan ucun elmas yapısı, tasarımı ve sarf malzemenin dayanıklılığı da işlerimize ekstra katkı sağlıyor” dedi.

KAROC ile güçlü iş birliği kuruldu

Karoc Makina ile tanıştıkları günden bu yana, satış öncesinde ve sonrasındaki iletişimlerinin çok iyi olduğunu ifade eden Mert Fenercioğlu, “Geçmiş yıllarda İzmir’de Epiroc’un sarf malzemelerini satan bir firmadan alışveriş yapıyorduk. Bakım grubunda ise merkez servise gidiyorduk. Yaklaşık 1 yıl önce Karoc Makina ile tanıştık. Buradaki amacımız ticari değil tamamen bilgi alışverişi yönünde oldu. İş birliğimizin gelişmesiyle bütün delici sarf malzemelerini ve orijinal yedek parçaları Karoc’tan almaya karar verdik. Bazı sorunları daha önce farklı markalar ve firmalar ile yaşamış biri olarak hem makinenin tüm ihtiyaçları doğrultusunda hem de malzemenin tedariki konusunda Karoc’un desteğini her zaman hissettik.

Can YAVAŞ – HCC Maden Şirket Ortağı

KAROC ile kaliteli ve hızlı hizmetler

Çalışmalar sırasında güvenilir bir çözüm ortağının işleri çok rahatlattığını söyleyen Fenercioğlu, “Yakın zamanda delici makinalarımızın birinde bir problem ile karşılaştık. Kısa süre içerisinde Karoc Makina’nın yetkili arkadaşlarına ulaştık ve sorun hızlıca çözüldü. Bu yüzden Karoc’un hizmetleri ve iletişiminden çok memnunuz. Ayrıca, bize en yakın lokasyon olarak İzmir’de; yedek parça ve sarf malzeme deposunun da bulunması bizim için oldukça büyük bir avantaj sağlıyor. Makina ve ekipmanların kalitesi kadar satış sonrası hizmetler de bizim için oldukça önemli. “Bu süreçte Karoc ile Ege bölgesinde çok daha güçlü bir pozisyona geldik” açıklamalarını yaptı.

HCC Maden Şirket Ortağı Can Yavaş

“Karoc çalışmalarını titizlikle yapıyor”

HCC Maden yöneticilerinden Can Yavaş, Karoc Makina ile iş birlikleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yavaş, “Karoc’tan, ticari ve teknik konularda oldukça memnunuz. Geçmişte yedek parça tedariki konusunda sorun yaşayabiliyorduk ama Karoc ile çalışmaya başladıktan sonra bu problemlerimiz çözüme kavuştu. Karoc işini hızla ve titizlikle yapıyor. Bu yüzden onlarla çalışmaktan çok memnunuz. Karoc ile ilişkimiz en başta delici sarf malzemelerin tedarikiyle başladı. Ardından orijinal yedek parça alışverişinde de bulunarak aramızdaki iş birliğini artırdık” dedi.

Ümit ALTUNTAŞ – Operatör

Operatör Ümit Altuntaş

Epiroc ve Karoc ile kesintisiz, yüksek performanslı çalışma

Uzun yıllardır iş makinesi operatörlüğü yaptığını belirten HCC Maden Operatörü Ümit Altuntaş, “Çalışma hayatımda Epiroc markasının farklı makinelerini kullandım. Bulunduğum projelerin %70-80’inde Epiroc makineler ile birlikteydim. Bu süreçte kullandığım tüm makinaları, Epiroc ile kıyasladığımda şu an delgi operasyonlarımızda %50 oranında yakıt avantajı sağladığımızı söyleyebilirim. Sahadan aldığım geri dönüşler ve veri takibi gibi birçok özellik sayesinde yıllardır markaya olan memnuniyetimi koruyorum. Karoc’un yedek parça ve zemine göre kullanmamız gereken delici sarf malzemeleri için yönlendirmeleri çok faydalı oldu. Ayrıca yaşanılan problemler karşısında da Karoc ile çok daha hızlı bir aksiyon alabiliyoruz” sözlerini kaydetti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

2025 yılında Türkiye’deki kamyon sayısı 1 milyonun üzerinde olacak

SONRAKİ HABER

MTG Tırnakları ile yüksek aşınma direnci ve yüksek performans

BENZER HABERLER
Total
0
Share