İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HİDROMEK BİR KEZ DAHA AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIM YAPAN ŞİRKETLER ARASINDAKİ YERİNİ ALDI

İŞ MAKİNESİ ÜRETİCİSİ HİDROMEK, ÖNCEKİ YILLARDA OLDUĞU GİBİ BU YIL DA TÜRKİYE’NİN AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIM YAPAN ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLDU.

 

Hidromek, ekonomi ve iş dünyası portalı Turkishtime tarafından bu yıl 8’incisi hazırlanan “AR-GE 250, Türkiye’nin En Çok AR-GE Harcaması Yapan Şirketleri” araştırmasında 2020 yılına ait verileri ile 39’uncu olurken makine ve aksamları sektöründe AR-GE’ye en fazla harcama yapan firmalar arasında 2’nci sırada yer aldı. Türkiye’de AR-GE hafızası oluşturma vizyonunda önemli bir role sahip olan çalışma, firmaları AR-GE faaliyetlerinde farklı kategorilere göre sıralıyor. Söz konusu araştırmada Hidromek, AR-GE merkezinde çalışan toplam personel sayısına göre 35’inci, AR-GE merkezinde yürütülen proje sayısına göre ise 8’inci oldu.

 

SEKTÖRE YENİ VE TEKNOLOJİK ÜRÜNLER KATIYORUZ”

Hidromek AR-GE Teknik Destek Yöneticisi Aykut Dilden, söz konusu listede yıllardır yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “2014 yılında Türkiye’nin 157’nci, iş ve inşaat makineleri sektörünün ilk teknoloji ve AR-GE merkezini kurduk. 2018 yılında ise 2’nci AR-GE merkezimiz faaliyete geçti. Bugün 3 bin metrekarelik ofis, test ve prototip atölye alanı ve yaklaşık 150 personel ile sektörümüze yeni ve teknolojik ürünler katmaya devam ediyoruz. Kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri ürün grupları altında mühendislik ve tasarım çalışmalarımız ile sürekli geliştirmeler ve yeni ürünler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sunduğumuz değeri daha da artırmak için yeniliği ve teknolojiyi çalışmalarımızın odağında tutuyoruz. Akıllı, çevreye saygılı ve enerjisini verimli kullanan makineler geliştirmeyi önemsiyoruz. Bu kapsamda HICON alt markası altında yüzde 100 elektrikli lastikli ekskavatör HICON 7W’yu geliştirdik. Yarı otonom, elektrikli ve hibrit makineler için de AR-GE faaliyetlerimiz devam etmektedir.”

 

YENİ ÜRÜNLER İÇİN AR-GE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

En son, üstün teknolojisi ve seriliği ile ön plana çıkan, farklı tonajlarda lastikli ve paletli ekskavatörlerin yer aldığı H4 Serisini pazara sunan Hidromek lastikli yükleyici ürün grubunda geliştirdiği HMK 635 WL’yi de kullanıcılarının hizmetine sundu. Hidromek; ekskavatör, mini ekskavatör, paletli mini kazıcı yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri ürün gruplarında da yeni ürün geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

DOKA KALIP, İZMİR’DE FOLKART VEGA PROJESİ’NİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

SONRAKİ HABER

SIGMA KALİTESİ KOSOVA’DA

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share