İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SIGMA KALİTESİ KOSOVA’DA

ÖNEMLİ ASFALT PLENTİ ÜRETİCİLERİ ARASINDA YER ALAN SIGMA, KALİTESİNİ KOSOVA’YA TAŞIDI. SAATTE 160 TON SICAK ASFALT ÜRETİM KAPASİTELİ COMPACT 2000 MODELİ SIGMA ASFALT PLENTİ KOSOVA’DA BAŞARIYLA DEVREYE ALINDI.

 

Kosovalı firma, uzun araştırma ve değerlendirme süreçlerinden sonra tercihini Sigma asfalt plentinden yana kullandı. 2020 yılı Mart ayında, Sigma’ya sipariş edilen asfalt plentinin üretimi, pandemi kısıtlamalarına rağmen yoğun bir çalışmayla tamamlandı. Ancak, müşterinin temel betonlarını geç tamamlaması nedeniyle, sevkiyat Ağustos ayı sonlarında yapıldı. Toplam 16 adet araçla sevk edilen plentin montajı Sigma teknisyenleri tarafından tamamlanarak, Ekim 2020 sonunda başarıyla devreye alındı. Test çalışmalarında, gerek performans gerekse asfalt kalitesi olarak mükemmel sonuçlara ulaşıldı.

 

ZİYARET SONRASI SIGMA’YI TERCİH ETTİLER

Kosova’da kırma eleme tesisi de bulunan firmanın satın aldığı asfalt plenti, Mitroviçe şehrine kuruldu. Sipariş öncesi firma yetkilileri, Türkiye’de çalışmakta olan Sigma plentlerini ziyaret ederek, sahadaki plent sorumluları ile görüştüler. Plentlerin performansı ve memnuniyetlerini araştırdıktan sonra asfalt plentlerini Sigma’dan temin etmeye karar verdiler.

 

 

COMPACT 2000 ÖZELLİKLERİ

Sigma’nın Kosova’daki ilk referansı olan plent, tamamen otomatik ve bilgisayar kontrollü olarak çalışıyor. Yakıt olarak LPG gazı kullanılıyor. Tesiste elektrikli ısıtıcılarla ısıtılan iki adet 70 m3 kapasiteli dikey bitüm tankı ve tank dolum istasyonu da yer alıyor. Plentin diğer bir özelliği ise standart 35 ton kapasiteli sıcak mamul silosu yerine ilave katıyla birlikte 72 ton kapasiteli mamul silosu ile donatılmış olması. İki gözlü olarak imal edilen siloda istendiği takdirde iki farklı asfalt tipi de stoklanabiliyor.

 

FIRMA YETKİLİLERİ, PLENT PERFORMANSINDAN MEMNUN

Tesisin Ekim ayında devreye alınmasını takiben derhal taahhüdünde bulunan yollarda sıcak asfalt serim işlemine başlayan firma yetkilileri, İtalyan – Türk mühendisliğinin mükemmel sonucu Sigma asfalt plentinin performansından son derece memnun olduklarını ifade ediyorlar.

 

AVRUPA ÇEVRE STANDARTLARINA UYGUN ÜRETİM

Sigma Asfalt Plentleri sektörde 35 yılı aşkın deneyimi olan uzmanlarca tasarlanmış olup, Sigma plentlerinde bitümlü sıcak karışımlar hassas ve homojen şekilde, düşük enerji sarfiyatıyla ve aynı zamanda Avrupa çevre standartlarına da uygun şekilde üretiliyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HİDROMEK BİR KEZ DAHA AR-GE’YE EN ÇOK YATIRIM YAPAN ŞİRKETLER ARASINDAKİ YERİNİ ALDI

SONRAKİ HABER

BORUSAN CAT, YENİ ÜRÜNLERİNİ VE KOMPLE ÇÖZÜMLERİNİ “BORUSAN CAT DURMAZ” İLE TANITIYOR

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share