İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HİDROMEK Türkiye’nin en büyük şirketleri arasındaki yükselişini sürdürüyor

Capital Dergisi tarafından her yıl hazırlanan “Capital 500 – Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasının sonuçları açıklandı. Şirketlerin bir önceki yıla ait ciroları baz alınarak hazırlanan araştırmada HİDROMEK, geçen yıla göre 68 basamak yükselerek 203’üncü sıraya yerleşti. Şirket, makine sektöründe ise 4’üncü sırada yer aldı. 

Yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden HİDROMEK, daha önce de şirketlerin net satışlarına göre listelendiği Fortune 500 Türkiye Araştırmasında 38 sıra yükselerek 153’üncü sıraya yerleşmişti. Makine ve ekipmanları sektöründe 3’üncü olan HİDROMEK, Ankara firmaları arasında ise 28’inci olmuştu.

Mevcut pazarları güçlendirirken yeni pazarlara girmeyi de ihmal etmiyor

Üretim, ürün çeşitliliği ve hizmet alanlarında sürekli olarak kendisini geliştirme çalışmaları yürüten HİDROMEK, bu çalışmalarla mevcut pazarlardaki konumunu güçlendirmeyi ve yeni pazarlara girmeyi hedefliyor. Mevcut ürün gamına eklediği yeni modellerinin yanı sıra yarı otonom ve hibrit projeleri, AR-GE çalışmaları ve benzersiz tasarımlarıyla yurt dışı pazarlarında da aktif rol alan şirket, bugün 6 kıtada 100’ün üzerinde ülkede bulunuyor.

Ekskavatör üretim fabrikası kuruyor

HİDROMEK; dördü Ankara, biri İzmir, biri de Tayland’da yer alan altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesi’nde 1400 dönümü aşkın sanayi parseli üzerinde HİDROMEK Üretim Üssü’nün inşasına devam eden HİDROMEK, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Aynı alanda ekskavatör üretim fabrikasının inşası da devam ediyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Apilion ile inşaatta kalite artıyor

SONRAKİ HABER

Yılın ilk 6 ayında kaç adet iş makinesi satıldı?

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share