İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HİDROMEK’İN GLOBAL SATIŞLARI 50 BİN ADEDİ AŞTI

Küresel iş makinesi sektörüne yön veren en önemli üreticiler arasında yer alan Hidromek’in kuruluşundan bu yana satışını gerçekleştirdiği iş makinesi sayısı 2020 yılı sonu itibariyle 50 bini geçti. Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, “6 kıtada 100’den fazla ülkeye 50 binden fazla makinemizin satışını gerçekleştirdik. Gücümüze güç katan ekibimize, bayilerimize, servislerimize, tedarikçilerimize, müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

 

Yaklaşık 2 bin kişilik istihdam sağlayan Hidromek, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Chonburi, Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Bin 400 dönüm üzerinde Hidromek Üretim Üssü’nün inşasına devam eden Hidromek, burada ilk etapta devreye aldığı Komponent Fabrikası’nda daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor. Üretim Üssü’nde yer alacak ekskavatör fabrikasının inşasını sürdüren HİDROMEK, üretim kapasitesi ve istihdam artışı sağlayacak fabrika yatırımını 2022 yılında devreye almayı planlıyor.

 

 

YENİ ÜRÜNLERİNİ TANITACAK

Ürün gamını genişletmek için AR-GE ve inovasyon faaliyetlerine geçtiğimiz yılda da hızlı şekilde devam eden Hidromek, bu çalışmaların sonucunda geliştirdiği paletli ekskavatör, paletli mini kazıcı yükleyici, toprak silindiri ve lastikli yükleyici ürün gruplarından yeni ürünlerini bu yıl pazara sunmaya hazırlanıyor.

 

Ahmet Bozkurt – Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü

İHRACAT VE BAYİ AĞINI GENİŞLETTİ

Başlıca ihracat pazarları arasında Cezayir, Bulgaristan, Tunus, Güney Afrika, Arjantin, Filipinler, Endonezya, Şili, İspanya, Fransa, Rusya ve Avustralya’nın yer aldığı Hidromek, geçtiğimiz yıl 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdi. İhracat rotasına Çek Cumhuriyeti, Tayvan, Malta, Guam, Fildişi Sahilleri, Sierra Leone gibi yeni ülkeler de ekleyen Hidromek, Meksika ve Suudi Arabistan’a yeniden düzenli ihracata başladı. 80’den fazla ülkede bayisi bulunan Hidromek, bazıları yeni ülkelerde olmak üzere bayi ağına eklediği yeni üyeleriyle faaliyetlerini güçlendirdi. Dünyada iş makineleri üreten en büyük firmaların sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesinde yer alan ilk ve tek Türk iş makinesi üreticisi olan Hidromek, geçtiğimiz yıl da listeye girdi. Yurt içinde ise İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu”, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması”, Fortune Türkiye Dergisi’nin “Fortune 500 Türkiye” ve Turkishtime Dergisi’nin “En Çok AR-GE Harcaması Yapan 250 Firma” listelerinde bir kez daha yerini aldı. Hidromek’in uluslararası prestije sahip tasarım ödülü sayısı ise toplam 20’ye ulaştı.

 

 

“2021’İN DAHA İYİ BİR YIL OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Tüm dünyada yaşanan sıra dışı duruma rağmen 2020 yılının başarılı geçtiğini ifade eden Ahmet Bozkurt, şunları söyledi: “Hem geniş ürün gamımızla, hem de satış sonrası hizmetlerimizle her zaman müşterilerimizin yanında olduk. Yurt içinde birçok ürünümüzde pazar payını arttırdık. Küresel duruma rağmen yurt dışında da başarılı bir yıl geçirdik. Kamu yatırımlarının devam etmesi ve inşaat sektörünün hareketlenmesi ile bu yılın 2020’den daha iyi bir yıl olacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda, mevcut pazarlardaki payımızı arttırırken yeni pazarlara açılmayı, bayi ağımızı genişletmeyi, ürün yelpazemize yenilerini ekleyerek müşterilerimizin taleplerini karşılamayı ve böylece küresel endüstrideki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyoruz.”

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TÜRK MÜTEAHHİTLER, DAĞLIK KARABAĞ'IN YENİDEN İMARINDA ROL ALMAK İSTİYOR

SONRAKİ HABER

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN BEKLENTİSİ VE GÜVENİ YÜKSELDİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share