İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HİDROMEK’in HMK 410 LC UHD paletli ekskavatörü, gücü ve performansıyla ŞAH-BAY İnşaat’ın gözdesi

Gerçekleştirdiği projeler ile Manisa başta olmak üzere tüm Ege bölgesinde adından söz ettiren ŞAH-BAY İnşaat, geniş makine parkıyla da bölgede aktif olarak faaliyet gösteriyor. 2023 yılında yaptıkları yatırımla makine parkına HİDROMEK’in H4 Serisine ait HMK 410 LC UHD modelini eklediklerini söyleyen ŞAH-BAY İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Şahin, “HMK 410 LC UHD, 50 tonluk makinenin yere basma kuvvetine sahip ve işlerimizde bizi hiç yormuyor. Makineden güç, performans ve konfor anlamında çok memnunuz” dedi.

1982 yılından bu yana inşaat ve hafriyat alanında çalışmalarına devam eden aile, 2004 yılında kurumsallaşma yoluna giderek Manisa Turgutlu’da ŞAH-BAY İnşaatı kurdu. Ağırlıklı olarak Manisa ve İzmir’de faaliyetleri bulunan firma, tüm Ege bölgesinde önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Kurulduğu yıldan bu yana makine parkını ağırlıklı olarak HİDROMEK iş makinelerinden oluşturduklarını söyleyen ŞAH-BAY İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Şahin, 2023 yılında satın aldıkları HİDROMEK’in H4 Serisine ait HMK 410 LC UHD’nin inşaat çalışmaları için uygun bir tasarıma sahip olduğunu belirtti.

Abdulkadir Şahin – ŞAH-BAY İnşaat Genel Müdür Yardımcısı

Babadan oğula bayrak teslimi

Baba mesleği olan inşaat ve hafriyat alanındaki çalışmalara kardeşler olarak devam ettiklerini söyleyen ŞAH-BAY İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Şahin, firmanın kuruluş geçmişinden şu sözlerle bahsetti:“Babam, uzun yıllar Türkiye’nin en büyük inşaat firmalarından olan kurumsal bir şirkette iş makinesi operatörlüğü ve formenlik geçmişine sahipti. Bu tecrübesiyle Türkiye’ye dönüş yaptığında 1982 yılında Şahin Hafriyat’ı kurdu. Daha sonra kardeşler olarak babamızdan devraldığımız bayrakla 2004 yılında ŞAH-BAY İnşaat’ı kurduk. Çalışmalarımızda ilerledikçe hem ekibimiz hem de makine parkımız büyüdü.”

“İşimizde iddialıyız”

ŞAH-BAY İnşaat’ın Manisa-Turgutlu merkezli tüm Ege bölgesine hizmet sunduğunu belirten Abdulkadir Şahin, “Şirketimizde inşaat, hafriyat ve hayvancılık konularında çalışma göstersek de asıl iş kolumuz hafriyat olduğu için ağırlıklı olarak bu alanda faaliyet gösteriyoruz. Proje yoğunluğumuz, daha çok İzmir ve Manisa’da yoğunlaşıyor. Daha çok yol, altyapı, enerji santralleri, köprü, viyadük, kavşak projelerinde yer alıyoruz. Manisa’da, çalışmalarını yakın zamanda tamamladığımız 100 bin metrekarelik alana kurulu yeni fabrika da faaliyete geçti. Yaptığımız işlerdeki kaliteyle bölgede tercih noktasında önde gelen firmalardan biriyiz. İşimizde iddialıyız.Faaliyetlerimizi yürütürken hem ekip hem de makine parkı olarak profesyonel bir kadroya sahibiz. Şu anda 80 kişilik bir ekibimiz bulunsa da inşaat alanında gerçekleştirdiğimiz projeler ile ekip büyüklüğümüz 250 kişiye kadar ulaşabiliyor” sözleriyle firma çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Çözüm odaklı makine parkı

İnşaat ve hafriyat çalışmaları sadece ekip büyüklüğüyle değil makine parkının da önem arz ettiği bir iş kolu. Bu duruma titiz bir yaklaşım sergileyen ŞAH-BAY İnşaat makine parkını da çeşitlendirmeye devam ediyor. Açıklamalarına şirketin makine parkı hakkında bilgi vererek devam eden Abdulkadir Şahin, “Sadece ekibimiz ve yaptığımız işlerle değil makine parkımızla da bölgenin önde gelen firmalarından biriyiz. Makine ve araç parkımızda yaklaşık 70’in üzerinde plakamız bulunuyor. Makine parkımızda ise 13 adet ekskavatör, 8 adet kazıcı yükleyici, 2 adet yükleyici, 2 adet silindir, dozer, greyder ve mini ekskavatörümüz bulunuyor. Makinelerimizi 20’ye yakın kamyonumuz ile destekliyoruz. Parkımızda yer alan ekskavatörlerimizde, 4 tondan 40 tonluk makineye kadar her tonaj aralığında modelimiz mevcut” ifadelerini kullandı.

HİDROMEK, kalite ve hizmet politikasıyla ihtiyaçlara en iyi şekilde yanıt veriyor

Abdulkadir Şahin, yeni bir iş makinesi satın alırken motor, çelik aksam ve servisi konularını kapsayan geniş bir çerçevede makineyi değerlendirdiklerini belirtti. Şahin, “Değerlendirmelerimiz sonucunda makine satın alıyoruz. Makine parkımız ağırlıklı olarak HİDROMEK’ten oluşuyor. ŞAH-BAY İnşaat’ı ilk kurduğumuzda 2004 yılında ilk makinemiz HMK 102 B kazıcı yükleyici modeliydi. Daha sonra ihtiyaçlarımıza yanıt verdiği için neredeyse her yıl HİDROMEK iş makinesi satın alıyoruz. Parkımızda şu anda HİDROMEK’ten satın aldığımız 6 adet kazıcı yükleyici, HMK 300 LC, HMK 370 LC HD ve yeni H4 Serine ait HMK 410 LC UHD modellerimiz bulunuyor. Parkımıza 2023 yılında HMK 410 LC UHD ve HMK 102B Alpha kazıcı yükleyici modellerini ekledik” dedi.

HMK 410 LC UHD dayanıklı şasi yapısıyla sınıfındaki iddialı modeller arasında

Yeni H4 Serisine ait HMK 410 LC UHD paletli ekskavatörün tanıtımının ardından satın almak istediği önemli makinelerden biri olduğunu vurgulayan Abdulkadir Şahin, “Makinenin; yakıt, güç ve performansından çok memnunuz. Yıllardır hafriyat işiyle uğraşıyorum. Samimiyetle söylüyorum. Arabamı kenara çekip de izlediğim tek makinem oldu. HMK 410 LC UHD’nin alt şasisi yine H4 Serisinin en büyük üyesi olan HMK 500 LC HD modeliyle neredeyse aynı. HMK 410 LC UHD, 50 tonluk makinenin yere basma kuvvetine sahip. Tonaj olarak nakliye sürecinde de bizi yormuyor. Şu anda HMK 410 LC UHD, Manisa Turgutlu’da inşa edilen fabrikada temel açma ve hafriyat alanında çalışıyor. Normalde aynı lokasyonda 20-30 tonluk 2 ayrı makine kullanmamız gerekiyordu. Fakat artık bu durum HMK 410 LC UHD ile değişti. Tek operatör ve tek makineyle bütün işi çözüyoruz” sözlerini kaydetti.

“Kendimizi HİDROMEK ailesinden biri olarak görüyoruz”

İş makinelerinde satış sonrası servisler, üretilen makinenin kalitesi kadar önem arz ediyor. Zamanında bakım ve onarımla, sorunlar büyümeden kolaylıkla halledilebiliyor. Şirket olarak tüm çalışma arkadaşlarıyla birlikte bu özveride hareket ettiklerini bildiren Şahin, “Bünyemizde bulunan tüm makinelerin bakım ve servis süreçlerini özenle takip ediyoruz. HMK 410 LC UHD’nin ilk bakımı 200 saatte yapıldı. Şu anda makine yaklaşık 1.5 aydır çalışıyor ve bu zaman diliminde 300 saati aştı. 2023 yılında satın aldığımız diğer bir makinemiz olan HMK 102B Alpha kazıcı yükleyici ise benim vazgeçilmezlerim arasında yer alıyor. İlerleyen dönemde de HİDROMEK ile çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz. Kendimizi HİDROMEK ailesinden biri olarak görüyoruz. HİDROMEK gurur duyduğumuz, arkasında durduğumuz bir iş makinesi üreticisi. Şimdiye kadarki gerçekleştirilen çözüm ortaklığı için HİDROMEK’e teşekkür ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Davut UYKUŞ- ŞAH-BAY İnşaat Operatörü

 “HMK 410 LC UHD ile çalışmaktan çok memnunum

ŞAH-BAY İnşaat Operatörü Davut Uykuş:“Yaklaşık 20 yıldır operatör olarak çalışıyorum. HMK 410 LC UHD şu ana kadar kullandığım en güzel makine diyebilirim. Makinenin şasi hacmi geniş olduğu için yere sağlam basıyor. Makinenin yürüyüş pabuçları kaya tipi araziye uygun yapıldığı için kayma riski olmuyor ve zemine sağlam basıyor. Yaklaşık 2 aydır makineyi kullanıyorum ve HMK 410 LC UHD modelinden çok memnunum. Bu kapasitedeki bir makineye göre HMK 410 LC UHD çok dengeli. Makinenin iç dizaynı ve konfor özellikleri rahat çalışmamızı sağlıyor. Makinenin yüksek olması kamyona yüklemede bize büyük avantaj sağlıyor. Bom, kabin hacmi hoşumuza gidiyor. Güç, performans ve kullanım detaylarıyla HMK 410 LC UHD bizim çok beğendiğimiz bir makine oldu.”

İbrahim YILMAZ – ŞAH-BAY İnşaat Operatörü

 “Güç, performans ve konfor olarak HMK 102B Alpha memnuniyet veriyor”

ŞAH-BAY İnşaat Operatörü İbrahim Yılmaz: “Yaklaşık 6 yıldır operatörlük yapıyorum. Şimdiye kadar hep HİDROMEK iş makinesi kullandım. HMK 102 B Alpha’dan genel olarak memnunum. Güç, performans ve konfor olarak HMK 102B Alpha memnuniyet veriyor.”


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Rubble Master kalitesi, ASKO GLOB ALL güvencesiyle Türkiye’de

SONRAKİ HABER

Pelin Altuntaş: “İş makineleri ve endüstriyel ürünler sektörüne gönül vermiş biriyim”

BENZER HABERLER
Total
0
Share