İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hidromek’in toprak silindiri ile Niksar Elsan İnşaat’ın işletme maliyetleri düştü, verimliği arttı

Niksar Elsan İnşaat, Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Projesi’nin zemin çalışmalarında Hidromek’in HMK 130 CS toprak silindiriyle yer alıyor. HMK 130 CS’nin yüksek performansıyla projedeki serme ve sıkıştırma işlerini başarıyla yürüttüklerini ifade eden Genel Müdür Hüseyin Gül, “HMK 130 CS toprak silindiriyle işletme maliyetlerimizi düşürdük, verimliliğimizi artırdık” dedi.

1995 yılında Tokat’ta kurulan Niksar Elsan İnşaat, taahhüt sektöründe “Sağlam Temeller Atma” ilkesiyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kurulduğu günden bugüne maksimum müşteri memnuniyetini hedefleyen firma, çeşitli projelerdeki altyapı işlerini üstleniyor. Yer aldığı çalışmalarda verimliliğini artırmak için güçlü ve kaliteli iş makinelerini kullanmaya özen gösteren Niksar Elsan İnşaat, Hidromek’in HMK 130 CS toprak silindirini makine parkına ekleyerek, projelerde verimli ve yüksek performanslı çalışma imkanı elde etti. Makina Market olarak firmanın Genel Müdürü Hüseyin Gül ile bir araya gelerek, Niksar Elsan İnşaat’ın faaliyetleri ve makine tercihleri hakkında röportaj gerçekleştirdik.

Hüseyin GÜL – Niksar Elsan İnşaat Genel Müdürü

Kamu ve özel sektöre altyapı hizmeti

Niksar Elsan İnşaat’ın kurulduğu yıldan itibaren çeşitli projelerin alt yapı işlerini üstlendiğini belirten Genel Müdür Hüseyin Gül, yer aldıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu: “Kurulduğumuz yıldan itibaren Devlet Su İşleri (DSİ), Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Orman Genel Müdürlüğü’ne (OGM) bağlı projelerde çalışmalar yürüttük. 2006 yılından itibaren ise özel sektör projelerine yöneldik. Hidroelektrik santrallerinde (HES), baraj ve gölet yapılarında, rüzgar santrallerinde ve atık depolama tesisleri projelerinde alt yapı işlerini üstleniyoruz.”

 “2022’nin daha iyi bir yıl olmasını öngörüyoruz”

Pandemi ve ekonomik sorunlarla birlikte iş akışlarının yavaşladığını belirten Hüseyin Gül, “Bizim iş sezonumuz Haziran ayı itibariyle başlıyor ve Aralık ayına kadar yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu andaki faaliyetlerimizi 17 kişiyle yürütüyoruz. Yaz sezonu başladığında ise ekibimiz 35 kişiye kadar büyüyor. 2 yıl öncesine kadar çalışmalarımıza kış sezonunda da devam ederdik fakat son 2 yıldır dünyada ve Türkiye’de var olan problemlerden dolayı kış sezonu daha yavaş geçti. 2021’in 6 aylık dönemini yüzde 50 kapasiteyle çalıştık. 2022 yılının bir önceki yıla göre daha iyi geçeceğini öngörüyorum” ifadelerini kullandı.

“Tokat’ta makine parkına toprak silindir ekleyen ilk firmayız”

Yer aldığı çalışmalarda verimliliğini artırmak için makine parkına yatırımlarda bulunan Niksar Elsan İnşaat, parkını Hidromek ile büyütmeye devam ediyor. 2006 yılında Hidromek ile tanıştıklarına dikkat çeken Hüseyin Gül, “Hidromek’ten 2006 yılında bir adet 30 tonluk paletli ekskavatör satın aldık. O yıllardan beri marka ile çözüm ortaklığımız devam ediyor. Makine parkımızda şu anda Hidromek’in  HMK 300 LC, HMK 370 LC HD ve HMK 490 LC HD olmak üzere 3 adet ekskavatörü ile 1 adet HMK 130 CS toprak silindiri bulunuyor. Daha önce iş makinelerinde kiralama yoluna gidiyorduk. Kiralama sürecinde makinelerin çalışma şartları kısıtlı oluyordu. Bu kısıtlanmış çalışma süresinde iş akışımızın da planlanan sürede tamamlanması gerekiyordu. Bu doğrultuda kiralama yoluna gittiğimiz toprak silindirini de satın alma kararı aldık. Bu satın almayı yaparken de geçmişten gelen memnuniyetimiz doğrultusunda Hidromek’i tercih ettik ve 2021 yılı Kasım ayı itibariyle HMK 130 CS toprak silindirini makine parkımıza ekledik. Tokat bölgesinde makine parkına toprak silindiri ekleyen ilk firmayız. HMK 130 CS toprak silindiriyle istediğimiz çalışma süresinde, istediğimiz şartlarda çalışmalarımızı yürütme avantajını elde ettik” dedi.

Sürüş modu ve yakıt tasarrufu

HMK 130 CS toprak silindirini şu anda Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Projesi’nin alt yapı ve kazı dolgularında serme, sıkıştırma işlerinde kullandıklarının altını çizen Gül, makine ile projede verimli bir şekilde çalıştıklarını söyledi ve makinenin özellikleri hakkında şunları ekledi: “HMK 130 CS işimizi kolaylaştıran sürüş modlarına sahip. Daha önce kullandığımız diğer marka toprak silindirlerinde 2 veya 3 adet sürüş modu varken HMK 130 CS’de 4 adet sürüş modu bulunuyor. Makine, bu özelliklerin yanında yakıt tasarrufuyla da ön plana çıkıyor. Bizim gibi alt yapı işlerinde yer alan firmaların en çok önemsediği noktalardan biri yakıt ekonomisi oluyor. Yakıt tasarrufu ne kadar yüksek olursa işletme giderlerimiz o kadar düşüyor.”

“Hidromek hızlı ve güvenilir servis hizmeti sunuyor”

Makineyi satın aldıktan sonra işletme giderlerinde verimliliği korumak için servis ve bakım süreçlerinin öneminden bahseden Hüseyin Gül, 2021 yılından beri HMK 130 CS ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hidromek’in servisinden çok memnunuz. Ekskavatörlerimizde olduğu gibi toprak silindirimizin bakımlarında da hiçbir sorun yaşamıyoruz. Hidromek, hızlı ve güvenilir servis imkanıyla olası sorunları, işlerimizi aksatmayacak şekilde çözüme ulaştırıyor. Hidromek, satın almada olduğu gibi satış sonrası servis hizmetlerinde de diğer markalara göre avantajlı bir konumda bulunuyor. Hidromek’in servis noktaları diğer markalara göre çok gelişmiş durumda” sözlerini kaydetti.

“Hidromek, Türkiye için önemli bir marka”

Türkiye’de olduğu gibi dünya iş makineleri pazarında da önemli bir konuma yükselen Hidromek, yerli üretim gücü ve kaliteli servis ağıyla sektörde bulunan firmalara en iyi çözümü sunmak için her geçen gün ürünlerini geliştirmeye ve yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Niksar Elsan İnşaat Genel Müdürü Hüseyin Gül de Hidromek’in Türkiye için öneminden şu sözlerle bahsetti: “Hidromek markası olmasaydı ihtiyacımız olan makineleri yurtdışından satın almak zorunda kalacaktık. Bunun yanında işletme giderlerimiz de ciddi oranda artacaktı. Milli ekonomiye katkı sağlamak için Hidromek gibi üretici firmaları desteklemeliyiz.”

“Hidromek ile işlerimizi lüks bir otomobil konforunda gerçekleştiriyoruz”

Niksar Elsan İnşaat’ta operatörlük yapan Emrah Yıldız, farklı iş makineleriyle birçok projede yer aldığını belirtti. Şu anda “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Projesi’nin zemin dolgu aşamasında HMK 130 CS’yi kullanan Yıldız, “Firmamızın makine parkında bulunan birçok iş makinesini kullandım. Şu anda HMK 130 CS ile çalışıyorum. HMK 130 CS’nin kullanımı oldukça rahat. Makinenin kalitesi ve gücü, işlerimizin verimliliğini artırıyor.  HMK 130 CS’nin sürüşü ve kullanım kalitesi de oldukça iyi. Makinede günde 8-9 saat çalışıyorum ve hiç yorulmuyorum. Makinenin konforundan memnunum. Diğer iş makinelerini bu kadar uzun saat kullandıktan sonra bel ağrısı gibi şikayetlerim oluyordu. Hidromek ile işlerimizi lüks bir otomobil konforunda gerçekleştirebiliyoruz. Makine; koltuk, direksiyon, klima gibi ekipmanlarıyla operatöre konforlu bir çalışma ortamı sunuyor” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Demirada İnşaat, New Holland B110B ile şantiyelerde artık daha güçlü!

SONRAKİ HABER

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

BENZER HABERLER
Total
0
Share