İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hitachi, mobil enerji depolama teknolojisine yatırım yapıyor

Hitachi İnşaat Makineleri, şantiyelerde inşaat ekipmanlarını şarj etmek için mobil enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesi konusunda iş birliği yapmak üzere Hollanda merkezli Alfen BV ve Japon ticaret firması Itochu ile anlaşma imzaladı.

Anlaşma, Japon pazarı için mobil enerji depolama sistemlerinin ortak geliştirilmesine yönelik Kyushu Electric Power ile yapılan benzer bir anlaşmanın ardından geldi. Hitachi’nin Avrupa’daki yan kuruluşu, Alfen’in ‘TheBattery’ mobil enerji depolama sisteminin Avrupa’daki satışına ve kiralamasına 2024 yılında başlayacak. Itochu ve yurt dışı iştirakleri, Hitachi ve bayilerine mali destek sağlayacak.

Sıfır emisyonlu şantiyelerin hayata geçirilmesi hızlanıyor

Şirketler gelecekte Avrupa dışındaki satışların yanı sıra kullanılmış taşınabilir şarj ekipmanlarının yeniden kullanımı ve geri dönüştürülmesini de değerlendirecek. Merkezi Almere’de bulunan Alfen, 10 ft’lik konteynere sığabilen bir akü depolama sistemi inşa ederek Avrupa’da kamyonla kolay taşımaya olanak tanıyor. Tam şarjla sistem, 13t sınıfı aküyle çalışan ekskavatörü yaklaşık iki kez şarj edebiliyor. En son anlaşma, Hitachi ile Itochu arasında inşaat ve madencilik makinelerinin satışı, dağıtımı, finansmanı, kiralanması ve kullanılmış satışında iş birliği yapmak üzere ağustos 2022’de yapılan daha geniş bir anlaşmanın ardından geldi. Hitachi şu anda Avrupa’da KTEG GmbH ile geliştirilen kentsel projeler için dört adet akülü kompakt ekskavatör siparişi alıyor. Bunlardan birkaçı geçen yıl Bauma’da görüldü. KTEG, bunun yanında PowerTree mobil enerji depolama sistemini de sunuyor. Hitachi, bu iş birliği sayesinde partner firma sayısını artırarak KTEG gücünün yanı sıra ürün gamını ve hizmet menüsünü de geliştirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda marka, hızla büyüyen bir alan olan sıfır emisyonlu şantiyelerin hayata geçirilmesine katkılarını hızlandırmayı amaçlıyor.

Hitachi, sıfır emisyon ev laboratuvarını hayata geçiriyor

Hitachi, Japonya’da, çalışma sahalarında sıfır emisyon elde etmek amacıyla müşteriler ve ortaklarla iş birliğine yönelik bir araştırma tesisi olarak tanımlanan sıfır emisyon ev laboratuvarını kuracak. Laboratuvar, Chiba vilayetindeki Ichikawa’da yer alarak mayıs 2024’te açılacak. Sahadaki ekipmanlar arasında Hitachi İnşaat Makineleri tarafından üretilen akülü elektrikli ekskavatörler (2t, 5t, 8t ve 13t modelleri), mobil enerji depolama sistemleri ve diğer ilgili inşaat ekipmanları da yer alacak. Ayrıca Isuzu Motors Ltd., Itochu, Kyushu Electric Power ve diğerleri de projeye ortak olarak katılacak. Hitachi, tesisin dünyanın dört bir yanından müşterilerin ve iş ortaklarının inşaat sahalarında sıfır emisyona ulaşmanın zorluklarını ve olanaklarını keşfetmelerine olanak sağlayacağını belirtiyo

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türkiye’de kasım ayına kadar toplam 13.307 adet iş makinesi satışı gerçekleşti

SONRAKİ HABER

AYC İnşaat Maden Mühendisi Ülfet Başaran: “Kadınlar olarak biz de kendi içimizdeki cevheri çıkartmalıyız”

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share