İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Hitachi ZX85USB-7 ile güç ve üretkenlik isteyen kullanıcılara en iyi yanıtı veriyor”

Kullanımı her alanda yaygınlaşan mini ekskavatörlerin Türkiye iş makinesi pazarında da yükseliş ivmesinde olduğunu dile getiren ENKA Pazarlama İş Makineleri Satış Temsilcisi Cihan Tokmak, “Mini makine grubunun en büyüğü olan Hitachi ZX85USB-7, mevcut şehir içi çalışmalarında güç ve üretkenlik isteyen kullanıcılara en iyi yanıtı veriyor” ifadelerini kullandı.

Mini ekskavatörler, inşaat projelerinde, kentsel dönüşüm işlerinde, çevre düzenlemelerinde, bahçe düzenlemelerinde, altyapı çalışmalarında, kanalizasyon işlerinde, tarım işlerinde, maden işlerinde ve daha birçok alanda kullanılıyor. Mini ekskavatörlerin tercih edilmesinin temelinde artan işçilik maliyetleri ile birlikte projelerde daha hızlı ve verimli çalışma gerekliliği bulunuyor. Mini iş makinesi pazarına Hitachi’nin de katkı verdiğini söyleyen ENKA Pazarlama İş Makineleri Satış Temsilcisi Cihan Tokmak, Türkiye pazarına sundukları ürünler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Cihan TOKMAK – ENKA Pazarlama İş Makineleri Satış Temsilcisi

Yapılacak iş durumuna göre farklı ürün tercihi

ENKA Pazarlama güvencesiyle müşterilerinin ihtiyaç duyduğu kaliteli ürünleri sunduklarını bildiren Cihan Tokmak, “Mini makine grubunun en büyüğü olan Hitachi ZX85USB -7 modeli mevcut şehir içi çalışmalarında güç ve üretkenlik isteyen kullanıcılara; güç, koparma, erişim ve dar alanda manevra kabiliyeti yönünden büyük avantaj sağlıyor. Şehir içi yapılacak hafriyat işlerinde boyut olarak daha küçük modeller olan Hitachi ZX65USB-6 ve ZX48U-6 kullanılıyor. Yapılacak iş durumuna göre her tonajda mini makineler farklı tercih ediliyor. 1750 kg ile 9500 kg’a kadar bütün mini makine modelleri pazarda yerini alıyor. Ancak Hitachi ZX33U-6, kullanım alanları çeşitliliğinden dolayı çok tercih edilen modeller arasında yerini alıyor” dedi.

“Teknolojik donanımlar ile üst düzey kabin konforu sağlanıyor”

Hitachi’nin mini ekskavatörlerinin sahip oldukları mühendislik birikimiyle daha sorunsuz ve daha ekonomik bir şekilde işletilebildiğini vurgulayan Cihan Tokmak, “Hitachi, mini ekskavatör uygulamalarında ihtiyaç duyulan dar alanda çalışabilme kabiliyeti için makinelerini dönüşlerde paletten taşmayacak şekilde sıfır kuyruk olarak tasarlanıyor. Dar alanda dönüş yaparak daha iyi kazı yapabilmek ve duvar kenarı sıfır kazıları daha başarılı yapabilmek için bom yatay hareket açıları kusursuz şekilde ayarlanıyor. Hitachi mini ekskavatörlerindeki bütün kapaklar dar alanda servis verilebilecek ve açılmaları için minimum alan gerektirecek özellikte tasarlanıyor. Mühendislik başarısı ve teknolojik donanımlar ile üst düzey kabin konforu sağlanıyor. Bu anlamda ENKA Pazarlama Hitachi’nin Zaxis 17U-6 (1780kg) kauçuk paletli ve açık kabinli modeli, Zaxis 33U-6 (3860kg),  Zaxis 48U-6 (5120kg), Zaxis 65USB-6 (6640kg) ve Zaxis85USB-7 (9.490kg) çelik paletli, otomatik klimalı ,5 farklı mini ekskavatörünü pazara sunarken XCMG’nin ise XC760K modellerini müşterileriyle buluşturuyor” sözlerini kaydetti.

Hitachi mini ekskavatörler özellikleriyle performansı artırıyor

Yüksek performans için güçlü motor ve güçlü hidrolik pompanın tercih edildiğini ifade eden Cihan Tokmak, performansı artıran özellikleri değerlendirdi: “Hitachi, mini ekskavatörlerinde soğutma sistemini ve kabinlerin katlanması sorunsuz şekilde tasarlanmasıyla birlikte kabinler katlanabilir radyatör sistemi paralel yerleştiriliyor. Bu sayede yağ soğutucusu, motor soğutucusunu engellemediği için daha iyi hava akışı sağlanıyor. Hitachi mini ekskavatörlerinde egzozda susturucu sistemi kullanılıyor. Bu sayede çalışılan ortamda toz kaldırmadan ve şehir içinde çok sessiz çalışma imkanı yaratıldı. Hitachi mini ekskavatörlerinin önemli özellikleri arasında, en iyi yakıt değerlerini yakalamış olmasıdır. Bu özellik, soğutma sistemi ile birlikte Hitachi’nin diğer markalara göre ayırt edici özelliği olarak görülüyor. Güçlü bir Stage V uyumlu motoruyla birlikte susturucu filtresi ve aftertreatment cihazı ile donatılırken emisyon ve yakıt tüketimini de azaltıyor.”

Tasarım çalışmalarında uzun ömürlü kullanıma önem verildi

Hitachi’nin tüm mini ekskavatör modellerinde otomatik klimayı kullanıcılarına standart olarak sunduğunu ifade eden Cihan Tokmak, “Mini makine modellerinde katlanabilir kabin, hızlı servis için kolay erişim sağlıyor. Rops uyumlu geniş ve klimalı kabini operatörün gün boyunca rahat hissetmesini sağlamak için tasarladı. Kontrol düğmeleri operatörün rahatlıkla erişebileceği şekilde dizayn edildi. Çok fonksiyonlu LCD ekran, verileri kolayca görünmesini sağlıyor. Uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanan Hitachi mini makineler, gelişmiş enerji tasarruf sistemi, yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltmak için ECO modu, otomatik rölanti ve eş zamanlı kontrol özelliklerini bir araya getiriyor. Kullanım kolaylığı ve kabin konforu, Hitachi’nin diğer markalara göre ayırt edici özellikleri arasında yer alıyor” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AK YAKIT Ticaret, Hyundai iş makineleriyle HASEL’i tercih etmeye devam ediyor

SONRAKİ HABER

Kırma - eleme işlemi, RM GO! ile daha pratik

BENZER HABERLER
Total
0
Share