İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“HMK 145 LCSR, REKABETTE BİZİ BİR ADIM ÖNE ÇIKARIYOR”

GÜLMÜŞ HAFRİYAT NAKLİYAT, MAKİNE PARKINI YENİ HMK 145 LCSR İLE GÜÇLENDİRDİ. HMK 145 LCSR’NİN KISA KUYRUK YAPISI İLE DAR ÇALIŞMA ALANLARINDA YÜKSEK HAREKET KABİLİYETİ SAĞLADIĞINA DİKKAT ÇEKEN GÜLMÜŞ HAFRİYAT NAKLİYAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT GÜLMÜŞ, “HMK 145 LCSR, RAKİPLERİMİZ İLE REKABETTE BİZİ ÖNE ÇIKARAN BİR MAKİNE” DEDİ.

 

Hafriyat sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Gülmüş Hafriyat Nakliyat, başta Balıkesir olmak üzere çevre illerdeki önemli projelerde yer alıyor. Özellikle Erdek ilçesindeki inşaat projelerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarına değinen Gülmüş Hafriyat Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülmüş, “Şehir içi inşaat projelerinde dar alanda kolaylıkla çalışabilen, seri ve büyük tonajlı makinelerle yarışabilen iş makinelerinin kullanılması gerekiyor” dedi. Şehir içi inşaat projelerinde çalışmak üzere hem güçlü hem de kompakt bir yapıya sahip makine arayışı içindeyken sosyal medyada Hidromek’in HMK 145 LCSR Serisi ile karşılaştığını belirten Gülmüş, “Makinenin özelliklerini okudum, görsellerini inceledim ve çok beğendim. HMK 145 LCSR, tam aradığım makine” şeklinde konuştu. HMK 145 LCSR’nin dar alanlarda beklediğinden daha iyi bir performans gösterdiğini vurgulayan Gülmüş, “Makinenin kısa kuyruk olması, hareket kabiliyeti ve performansı, bizi memnun etti. Şu anda makine ile aktif olarak projelerde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

 

Gülmüş Hafriyat Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülmüş

 

BÖLGENİN ÖZELLİKLERİNE GÖRE MAKİNE ALIMI

Gülmüş Hafriyat Nakliyat, Balıkesir ve bölgesinde genellikle küçük çaplı ve dar alanlara sahip projelerde yer aldığı için 14-30 ton aralığındaki ekskavatörleri tercih ediyor. Parklarındaki iş makinesi yoğunluğunun da bu aralıkta olduğunu belirten Murat Gülmüş, “Bölgede genelde küçük projeler oluyor ve dar alanlarda çalışmamız gerekiyor. Makinenin bu ihtiyaçlara cevap verebilmesi bizim için ayırt edici bir özellik. Ek olarak makinenin kolay taşınabilir olmasına ve elbette çalışma performansına da önem veriyoruz” dedi.

 

HMK 145 LCSR TERCHİNİN NEDENLERİ

Uzun süredir dar alandaki projelerde HMK 140 LC model paletli ekskavatörü kullandıklarını dile getiren Gülmüş, sosyal medyada Hidromek’in yeni H4 Serisinden HMK 145 LCSR’yi gördükten sonra hemen harekete geçerek makineyi almak istediğini belirtti. HMK 145 LCSR’nin kısa kuyruk yapısını ve yüksekliğini çok beğendiğini vurgulayan Gülmüş, “Projelerimiz kapsamında çok dar alanlara girmemiz gerekebiliyor. Bu tür projelerde makinenin dönüş kabiliyeti büyük önem kazanıyor. Ek olarak performanslı bir çalışma yapması da gerekiyor. HMK 145 LCSR, hem kısa kuyruk özelliği ile rahat dönebilen hem de performansı ile 22 tonluk makineleri aratmayan ve rakiplerimiz ile rekabette bizi bir adım öne çıkaran bir makine” şeklinde konuştu. Kısa kuyruk özelliğinin operatörler için de avantaj olduğunun altını çizen Gülmüş, “Operatörlerimizin en sık yaptığı hata kuyruk sürtmesidir. HMK 145 LCSR’nin kuyruğunun kısa olması dar alanda operatörün daha rahat hareket etmesini sağlıyor ve kuyruk sürtmesi hatasını en aza indiriyor” ifadelerini kullandı.

 

YAKIT PERFORMANSI

Makinenin yakıt performansından da memnun olduğunu belirten Gülmüş, “Yakıt, firmaların en büyük maliyet kalemlerinden birisi. Makineleri projelere göndermeden önce yakıtlarını dolduruyoruz ve gün için ne kadar harcama yaptığını operatörler aracılığı ile takip ediyoruz. Tabii ki yakıt performansı, operatör ve yapılan projenin şartlarına da bağlıdır. Şu ana kadar yakıt performansından oldukça memnunuz” dedi.

 

 

“YEDEK PARÇA BEKLEME SORUNU YOK”

Hidromek kullanmanın en önemli avantajlarından birinin hızlı yedek parça tedariki ve servis hızı olduğunun altını çizen Murat Gülmüş, “Hangi yedek parça olursa olsun bekleme sorunu yaşamıyoruz. Bildiğiniz gibi makinenin durması hem zaman kaybı hem de maliyet açısından firmalara yük getiriyor. Dolayısıyla Hidromek ile hem servis hem de yedek parça konusunda hiç sorun yaşamadık” şeklinde konuştu.

 

İKİNCİ EL DEĞERİ

Hidromek’in 2. elde de oldukça değerli olduğunu ifade eden Gülmüş, “Genellikle sıfır makine tercih ediyoruz. Belli saatlere ulaşmış makineleri elden çıkartarak sıfır makine alıyoruz. Bu bağlamda makinenin 2. el piyasası bizim için önemli. Hidromek bu konuda da oldukça iyi. Makine ile ilgili ilan verdiğimiz gün en az 15-20 kişi arıyor ve akabinde de makine hızlıca satılıyor” ifadelerini kullandı.

 

“YERLİ ÜRETİME DESTEK OLMALIYIZ”

Hidromek ile 1995 yılından bu yana çalıştıklarını ve makine parkında 25 adet Hidromek iş makinesi olduğunu belirten Gülmüş, sözlerine şöyle devam etti: “Hidromek yıllar içinde kendisini çok iyi geliştirdi. Bu geliştirmeleri yaparken de her zaman müşteri ile iletişimlerini güçlü tuttular. Bu da firmayı iş makineleri sektörünün en önemli oyuncularından biri haline getirdi. Dolayısıyla yerli markamız olan Hidromek’i kullanmalıyız, destek olmalıyız. Yerli sermayemiz ile yerli firmalarımızı büyütmeliyiz. Hidromek yerli bir üretici olması, parça tedarik sorunu yaşatmaması ve satış sonrası hizmetleri ile bizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmadı.”

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

LAS ZIRH'TAN YENİ ÜRÜN: ORMAN MAKİNELERİ ZİNCİRİ

SONRAKİ HABER

TÜRKTRAKTÖR, YERLİ İŞ MAKİNESİ ÜRETİMİNDE 1 YILI GERİDE BIRAKTI

BENZER HABERLER
Total
0
Share