İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İki bölgeyi birbirine bağlayacak Patara Köprüsünde inşaat çalışmaları başladı

Muğla’nın Seydikemer ilçesi ve turizmiyle öne çıkan Kaş’ı birleştirecek olan köprü, bölge halkının uzun zamandır beklediği projeler arasında yer alıyordu. Bu doğrultuda Patara Köprüsünün yapım ihalesinin tamamlanmasının ardından köprü inşaatına başladı. Yapılacak köprü, Muğla’nın Seydikemer ilçesi ile Antalya’nın Kaş ilçesi arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak. Özellikle örtü altı sebze üretimi yapan üreteciler, sezonda ürünlerini bölgedeki hallere götürürken daha rahat bir güzergaha erişebilecek.

Muğla’nın Seydikemer Kumluova Mahallesi ile Antalya Kaş’ın Ova Mahallesi arasında Eşen Çayı üzerine inşa edilecek Patara Köprüsü’nün 16 Ağustos’ta yapılan ihalesinin ardından yüklenici firma çalışmalara başladı. Alanda yapılan fizibilite çalışmalarının ardından köprünün yapımına başlayan yüklenici firmanın 300 gün içinde köprüyü yapması planlanıyor. 110 metre uzunluğunda, 17,5 metre genişliğinde olacak köprünün yapım çalışmasının başlaması bölgede yaşayan insanlar tarafından sevinçle karşılandı.

“İki ilçe arasında gönül köprüsü olacak”

Turizme de ivme katması beklenen Patara Köprüsü’nün yapım inşaatının başladığını duyuran Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Seydikemer’imize söz verdiğimiz yatırımlardan birini daha hayata geçirdik. Yatırımlarla, projelerle anılan bir ilçe olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yatırımlar sayesinde ilçemiz her geçen gün değerleniyor. Kumluova Mahallesi ile Kaş’ın Ova Mahallesi arasında yapılacak köprü, iki farklı ilçe arasında gönül köprüsü de olacaktır. Köprünün inşaatına yüklenici firma geçtiğimiz günlerde başladı. İnşallah en kısa zamanda tamamlanır ve halkımızın hizmetine açılır. Bu köprünün hayata geçmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Seydikemer’imize, Muğla’mıza, ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>İnşaat geçen yıla göre yavaş seyrediyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Caterpillar Cat Trial, 13 videosu ile iş sahalarındaki gücünü ortaya koyuyor</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share