İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İnşaat ekipmanlarına ve arazi otoyollarına olan talebin 2023’te devam etmesi bekleniyor

2022 yılı, inşaat ekipmanları ve arazi endüstrisi için karışık sonuçlar gördü. Büyümenin ilk yarıda nispeten yavaş olmasına rağmen, takvim yılının son çeyreğinde güçlü bir büyüme kaydedildi. Arazi ve inşaat ekipmanı endüstrisinin; altyapı geliştirme, ülke çapındaki metro projeleri ve hızlanmaya devam eden özel altyapı geliştirmelerine odaklanılmasından faydalanması bekleniyor.

Volvo İnşaat Ekipmanları (Hindistan) Başkanı Dimitrov Krishnan, “Ekim-Aralık dönemi olan son çeyrek, özellikle aralık güncellemesiyle ve nihayet toplanan yol inşaatı faaliyetinin etkisiyle pazarda çok iyi bir toparlanma gördüğümüz en iyi çeyrekti. Şimdilerde de çok sayıda müşteri büyük anlaşmalar yapmayı tartışmaya başlıyor. Eminim çoğu üretici sene sonu sonuçlarının iyi olduğunu düşünüyor ve 2022’nin 4. çeyreğinde görülen ivmenin 2023’te de devam etmesini umuyor” dedi.

Metro inşaatları ve ticari çalışmaların etkisi

Yol inşaatı segmentinin metro inşaatları ve ticari çalışmalar sayesinde güçlü talepler aldığını kaydeden Krishnan, “Diğer sektörlere bakacak olursak; madencilik sektörü segment bazında performans açısından ‘talebin arzı aştığı’ son derece güçlü bir büyüme gördü. Konut gayrimenkulleri oldukça güçlüydü ve bu nedenle beton ve ekipman için çok fazla talep vardı” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Volvo inşaat ekipmanları, elektrikli tekerlekli yükleyicilere yatırım yapmayı sürdürüyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Yeni iş siparişlerindeki yükseliş inşaat malzemeleri talebini de artıracak</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share