İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Volvo inşaat ekipmanları, elektrikli tekerlekli yükleyicilere yatırım yapmayı sürdürüyor

Volvo Construction Equipment (Volvo CE), İsveç’in Arvika kentindeki fabrikasında elektrikli tekerlekli yükleyici üretimine yatırım yaptığını duyurdu. Şirketin sürdürülebilir çözümler yoluyla sektör dönüşümüne yönelik 65 milyon SEK (6,3 milyon dolar) değerindeki yatırımı, elektrikli tekerlekli yükleyicilerin aşamalı üretimine olanak tanıyacak.

Orta ve büyük tekerlekli yükleyici üretiminde uzmanlaşanİsveç’teki Arvika fabrikası,karbon emisyonlarını düşürmede oldukça başarılı. Volvo CE’nin 2040 yılına kadar tamamen fosilsiz olma tutkusunda bir kilometre taşı olan yeni yatırım, şirketin 2030 yılına kadar satılan makinelerin %35’inin elektrikli olması hedefini gerçekleştirmesine yardımcı olacak. Yeni yatırım, Arvika fabrikasının yeni bir bina ile tesislerini genişletmesine ve yeni elektrikli araçların aşamalı olarak piyasaya sürülmesine izin verecek. Son duyuru, Volvo CE’nin diğer elektrikli makinelerin üretildiği Almanya’daki Konz tesisi, Fransa’daki Belley ve Güney Kore’deki Changwon tesisi de dahil olmak üzere üretim tesislerinde elektrik çözümlerini geliştirmesini sağlayan bir yatırım stratejisinin parçası.

“Yaşamak istediğimiz dünyayı inşa etme taahhüdümüzün açık bir işareti”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şantiye Müdürü Mikael Liljestrand, “Bu, yaşamak istediğimiz dünyayı inşa etme taahhüdümüzün açık bir işareti. Yeni bir binaya son yatırımımızın üzerinden 40 yıldan fazla zaman geçti ve şu anda geleceğimize yatırım yapmaktan daha iyi bir sebep olabilir mi? Bunun sadece bizden yüksek beklentileri olan müşterilerimiz ve paydaşlarımız için değil, aynı zamanda geleceğimizi inşa etmek için de önemli olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Volvo CE, piyasadaki en geniş elektrikli ürün serilerinden birine sahip

Volvo CE, çeşitli müşteri uygulamalarında yüksek üretkenliği korurken karbon emisyonlarını azaltabilen verimli, sıfır egzoz emisyonlu çözümler olduklarını kanıtlayan L20 Electric ve L25 Electric tekerlekli yükleyiciler ile kompakt elektrikli tekerlekli yükleyicileri küresel pazara başarıyla tanıttı. ECR25 Electric, ECR18 Electric ve EC18 Electric kompakt ekskavatörler ve orta boy EC230 Electric ekskavatör ile birlikte Volvo CE, piyasadaki en geniş elektrikli ürün serilerinden birine sahip.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Ascendum Makina’nın yeni CEO’su Tolga Polat’tan ilk mesaj: “Dijitalleşme yolculuğunun oyun kurucusu olacağız”

SONRAKİ HABER

<strong>İnşaat ekipmanlarına ve arazi otoyollarına olan talebin 2023'te devam etmesi bekleniyor</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share