İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İstanbul Finans Merkezi’nin ‘bankalar etabı’ hizmete açıldı

Sahip olduğu imkânlar ve bünyesinde yer alacak finans kuruluşları ile önde gelen finans merkezleri arasında olacak olan İstanbul Finans Merkezi’nin bankalar etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. İstanbul Finans Merkezi, 1,3 milyon metrekare ofis alanı, 100 bin metrekarelik alışveriş merkezi, 2.100 kişilik kongre merkezi, 5 yıldızlı oteli ve akıllı şehir modeli ile yurt içi ve yurt dışından birçok misafiri ağırlayacak.

Türk ekonomisine katma değer sağlayacak

Türkiye Varlık Fonu sahipliğinde ve Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen projede bankalar etabının açılmasıyla birlikte yurt içinden ve yurt dışından banka ve finans kuruluşlarının da İstanbul Finans Merkezi’nde yer alması bekleniyor.  Türkiye’ye katma değer sağlayacak finans projesinin bankalar etabında Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın ilgili birimleri İstanbul Finans Merkezi’ndeki faaliyetlerine hız verecek. 

Ofis ve avm bölümleri

İstanbul Finans Merkezi’nde, 21 ofis binası bulunuyor. Tüm yönetim sistemlerini tek bir çatı altında toplayan proje, akıllı şehir modeli ile tasarlandı. Projede tüm ofisler açılabilir pencereler ve UV filtreli havalandırma sistemleri ile donatıldı. İstanbul Finans Merkezi ofisleri, ortak çalışma alanları ile yurt içi ve yurt dışından tüm çalışanların ihtiyaçlarını karşılayacak.

Restoran ve markalar

Merkezdeki ofis çalışanlarıyla birlikte her gün 100 bin ziyaretçiyi ağırlaması beklenen alışveriş merkezinde yerli ve yabancı ünlü restoran ve perakende markalarının mağazaları yer alacak. Açık havada, toplam 3,3 kilometre uzunluğundaki cadde, sokak ve meydanlara yayılmış şekilde iki katta alışveriş imkanı yaşatacak olan AVM içerisinde; gastronomi, giyim, teknoloji, sanat, eğlence ve diğer perakende kategorileriyle geniş hizmet ve marka yelpazesi sunulacak.

Finansa yön verecek etkinlikler

İstanbul Finans Merkezi’nde finans sektörü çalışanlarının uluslararası standartlar ve sektör talepleri doğrultusunda mevcut becerilerini geliştirebilecekleri ve ilgili sertifika ve dereceleri alabilecekleri eğitim merkezi de yer alıyor. 10.300 m2 büyüklüğünde ve 2.100 kişi kapasiteli İFM – Konferans Merkezi, şehrin etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Konferans Merkezinde finans alanında yüksek profilli konuşmacılar ağırlanacak ve dünyaca ünlü kongre, konferans ve seminerler düzenlenecek. Bu merkez aynı zamanda konserlerin yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinlikler için de ev sahipliği yapacak.

5 yıldızlı otel hizmet verecek

İstanbul Finans Merkezi bünyesinde yer alan 5 yıldızlı otel, uzun dönemli konaklamaya uygun yapıda ve ziyaretçilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı. 325 oda sayısı ve 80’e yakın uzun süreli konaklamaya uygun oda tipi ile hizmet verecek.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Yanmar, yeni kompakt paletli yükleyiciler serisini Conexpo 2023'te tanıttı

SONRAKİ HABER

Develon ve Hyundai CE kompakt ekipmanları ilk 5 üretici arasında mı?

BENZER HABERLER
Total
0
Share