İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere motorlu greyderler, Wirtgen Ankara ile Türkiye pazarında

John Deere, Türkiye’deki Wirtgen Group dağıtım ağı aracılığıyla iki popüler G Serisi motorlu greyderini pazara sunuyor. 620 GP ve 670 GP serileri, 2021’in başından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak

 

2017 yılında John Deere’ın Wirtgen Group’u satın alınmasının ardından hafriyat ekipmanlarına ilgisinin artması, greyder tarafında önemli gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Bu kapsamda harekete geçen John Deere, 620 GP ve 670 GP serisi motorlu greyderlerini Wirtgen Group dağıtım ağı aracılığıyla 2021 yılı itibariyle Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor.

 

 

620 GP ve 670 GP serileri Türkiye’de

John Deere İş Makinaları Müdürü Ümit Hepgenç’in aktardığı bilgilere göre motorlu greyderler; yol yapım uygulamalarında Deere modelleri ile Wirtgen portföyü arasındaki sinerjide ve gelişen Türkiye pazarında makinelerin ülkeye getirilmesinde belirleyici faktörlerdi. John Deere, 620 GP ve 670 GP motorlu greyderler için Wirtgen Ankara’ya Almanya ve Fransa’nın hemen ardından satış yetkisi verdi. Greyderlerin Türkiye’deki lansmanı sırasıyla 200 HP (149kW) ve 230 HP (172kW) beygir gücünde, yakıt verimli Tier 3 A John Deere dizel motorlara (6.8L ve 9.0L) sahip tandem çekişli 620 GP ve 670 GP modellerine odaklanıyor. 3,66 metrelik greyder bıçağına sahip 620GP serisi 14.00-R 24 lastikleriyle 17.535 kg’lık bir ağırlıkta çalışıyor. 4,27 metre greyder bıçağı sahip olan 670 GP ise 17.5-R 25 lastikleri ve 18.752 kg ağırlığı pazara sunuluyor.

 

 

Joystick kontrol, kamera ve riper / kazıyıcı

Grade Pro (GP) modellerinin diğer temel özellikleri arasında kol yönlendirmeli ve standart direksiyon simidine sahip konforlu çift kumanda joystick kontrolleri; düze otomatik dönüş, yüksek çözünürlüklü ters kamera; arkaya monte edilmiş riper / kazıyıcı; 10 ışıklı halojen paketi; bıçak çevirme ve operatör tarafından seçilebilen makine ön ayarları dahil olmak üzere genel görevleri gerçekleştirmek için gereken kontrollerin sayısını azaltarak operatörlerin günlük üretimi iyileştirmesine yardımcı oluyor.

 

Servis kolaylığı

John Deere motorlu greyderler, müşterilerin sevdikleri tesviye kontrol sistemlerinden herhangi birini kullanmalarına olanak tanıyan bir “açık mimari” tasarım içeriyor. GP modelleri fabrikada bölme konnektörleri, sensör yuvaları, elektrik kablo demetleri, entegre kontroller ve greyder bıçağı direkleri ile donatılmış olarak geliyor. Tüm GP modelleri ayrıca standart olarak otomatik çapraz eğimle (Cross Slope) donatıldı. Çapraz eğim, makine bıçağın karşı tarafını otomatik olarak ayarlarken operatörlerin tek bir kontrol çalıştırmasına izin vererek tutarlı bir eğimi tutmayı basitleştiriyor. Müşteriler, makinenin sol tarafında gruplandırılmış günlük servis noktaları ile yer seviyesinde yakıt ikmalini ve servis kolaylığını takdir ediyor. Bakım personeli, üst üste yığılmış soğutucuları ortadan kaldıran ve fan kapısını dışarı fırlatan kolay erişimli filtre bankası ve soğutma paketini takdir edecek. Standart bir tersine çevrilebilir hidrolik fan, gürültüyü azaltırken güç ve yakıttan tasarruf ederek işleri serin tutmak için yalnızca gerektiği kadar hızlı çalışıyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Komatsu, 2020’de hem satış hem de hizmette çıtayı yükseltti

SONRAKİ HABER

Teknolojik Devrim: Yeni Nesil Cat mini ekskavatör

BENZER HABERLER
Total
0
Share