İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

John Deere, yeni ekim teknolojisini ve elektrikli ekskavatörünü tanıttı

John Deere, CES 2023 açılış konuşmasında müşterilerinin daha üretken, kârlı ve sürdürülebilir olmasına yardımcı olacak ExactShot teknolojisini ve elektrikli ekskavatörünü tanıttı. 

İki farklı teknolojiyle hem tarım hem de inşaat makineleri sektörüne çözüm sunan John Deere’ın CTO’su Jahmy Hindman açılış konuşmasında, “John Deere’de yaptığımız her şey gerçek amaca ve gerçek etkiye odaklanıyor. Bu, artan küresel nüfusumuzun ihtiyaç duyduğu gıda, yakıt, elyaf ve altyapıyı oluşturabilen teknolojiler geliştirdiğimiz anlamına geliyor” sözleriyle geliştirdikleri teknolojilere dikkat çekti. John Deere CEO’su John May ise, “Dünyamız ve hepimiz üzerinde tarım ve inşaattan daha büyük etkisi olan iki sektör bulamazsınız” diyerek tarım ve inşaat sektöründeki çalışmalarının kritik önem taşıdığını vurguladı.

ExactShot; gübre, su ve kimyasal ilaç tasarrufu sağlıyor

John Deere tarafından geliştirilen ExactShot teknolojisi, sensörleri kullanarak tohumların nereye ekildiğini belirliyor ve gübreyi yalnızca bu kesin konumlara püskürtüyor. Deere, bunun gübre kullanımını yılda 93 milyon galon azaltabileceğine inanıyor. Bu da yabani ot büyümesinin de azalacağı, dolayısıyla bunları kontrol etmek için daha az kimyasala ve suya ihtiyaç duyulacağı anlamına geliyor. Teknoloji, çiftçilerin ekim sırasında ihtiyaç duyduğu başlangıç ​​gübresi miktarını yüzde 60’tan fazla azaltma imkanı da sunuyor. ExactShot, tüm tohum sırasına sürekli bir gübre akışı uygulamak yerine, başlangıç gübresini tohumlar toprağa ekilir ekilmez aynı oranda dağıtmak ve yerleştirmek için sensörler ve robotlar kullanıyor. Çiftçilerin ekonomik ve çevresel olarak sürdürülebilirliği yakalamalarına olanak tanıyan ExactShot, tohumların tamamının toprağa girme sürecini kaydediyor ve ekim işleminin gerçekleştiğinin tespit edilmesi üzerine, gerekli olan gübre miktarını ayarlayarak tohumların üzerine püskürtüyor.

Ekskavatörde güç ve performanstan ödün vermeyin!

Kreisel aküsüyle çalışan elektrikli ekskavatör, inşaat işçilerine ve yol yapımcılarına bir makinede ihtiyaç duydukları güç ve performanstan ödün vermeden; daha düşük günlük işletme maliyetleri, daha az şantiye gürültüsü, gelişmiş makine güvenilirliği ve sıfır emisyon sağlıyor. Kreisel’in patentli daldırmalı soğutma mimarisi, pille çalışan ekipman için eşsiz kullanım ömrü, gelişmiş güvenlik ve gelişmiş performans sağlıyor. Şarj teknolojisi ise elektrik şebekesine daha hızlı ve daha düşük maliyetli bağlantı imkanı sunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Asfalt Finişerleri Küresel Pazar Raporu 2022: Ukrayna-Rusya Savaşı Etkisi</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Büyük işlerin küçük patronu: Hidromek’in yeni mini paletli kazıcı yükleyicisi HMK 62 T</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share