İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Katar’ın dünya kupası maliyetleri

Alliance Fund tarafından yapılan araştırmaya göre, Katar Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için tahmini olarak 177.826 milyar £ (208 milyar Dolar) harcama yaptı. Bu, ülkenin 2022’deki yıllık Gayri Safi Yurtiçi Hasılasının (GSYİH) %112’sine eş değer.

İttifak Fonu, altyapıya yatırılan parayı ve maliyeti dikkate alarak 1990 yılından itibaren yapılan her Dünya Kupası’nın maliyetine ilişkin verileri analiz etti. Yeni stadyumlar inşa etmek veya mevcut stadyumları güncellemek için yapılan harcamaların incelenmesiyle beraber, ev sahibi ülkenin GSYİH’sının yüzdesi olarak neye eşit olduğuna da bakıldı. Bu sıralamada Gayri Safi Yurtiçi Hasılasının (GSYİH) %112’sine eş değer 177.826 milyar £ (208 milyar Dolar) harcama ile Katar ilk sıraya yerleşti. Katar’dan sonra, 2018’de Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan Rusya’nın ülkenin GSYİH’sının yaklaşık %1’ine eş değer bir maliyet olan 11.252 milyar £ (13.1 milyar Dolar) ile en pahalı ikinci turnuvayı düzenlediği görülüyor. Katar ve Rusya’nın arkasında, ülkenin yıllık GSYİH’sının %0,86’sına eş değer olduğu tahmin edilen 2010 Güney Afrika Dünya Kupası yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Putzmeister Türkiye COO’su Akın Uysal “Putzmeister Grubu - Küresel Çelik Başkanı” olarak atandı</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Çin'de satışı durdurma durumu</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share