İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

KOMATSU, ELEKTRİKLİ EKSKAVATÖRLERİ İÇİN PROTERRA İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

İNŞAAT EKİPMANI ÜRETİCİSİ KOMATSU, 2023 YILINDA PAZARA SUNMAYI PLANLADIĞI İLK ELEKTRİKLİ ORTA BOY HİDROLİK EKSKAVATÖRÜNÜN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN PROTERRA’NIN PİL TEKNOLOJİSİNDEN YARARLANACAK.

 

Komatsu ve Proterra’nın arasındaki iş birliği, Proterra’nın arazi araç pazarına girişini ve şirketin ilk Proterra ile güçlendirilmiş elektrikli inşaat ekipmanını temsil ediyor. Komatsu, 2023’ten 2024’e kadar beklenen ticari üretimden önce 2021’de konsept kanıtı elektrikli ekskavatörün geliştirilmesi için Proterra’nın akü sistemlerini kullanacak. Elektrikli ekskavatöre güç sağlayan Proterra akü sistemi, yüksek enerji yoğunluğu ve hızlı şarj teknolojisine sahip olacak.

 

EMİSYONSUZ VE SESSİZ ÇALIŞMA

 

Proterra, batarya platformunun paketleme esnekliğinin bataryaların orta boy ekskavatör içine en uygun şekilde yerleştirilmesini sağlayacağını ve ekskavatörün hidrolik kol hareketlerini dengelemek için kullanılan normal bir karşı ağırlık ihtiyacının yerini alacağını söyledi. Proterra CEO’su Jack Allen, “Daha fazla topluluk sıfır emisyonlu bir geleceği benimsedikçe, Proterra, elektrikli inşaat ekipmanı geliştirmek için Komatsu ile ortak olmaktan heyecan duyuyor. Proterra’nın sınıfının en iyisi akü teknolojisi, transit araç filomuzla 16 milyon millik sürüşte kanıtlanmıştır. Kuzey Amerika’daki yollarda elektrikli transit araçlarımızda işe yarayan şeyler arazide de çalışabilir. Emisyonsuz, sessiz Proterra Powered araçların avantajlarını dünya çapında daha fazla topluluğa sunmak için Komatsu ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

 

TEKNOLOJİ VE UZMANLIK

 

Proterra Powered markası, ticari araç üreticilerinin araçlarını elektrikli hale getirmesine yardımcı olmak için Proterra’nın elektrikli araç teknolojisinden ve uzmanlığından yararlanıyor. Proterra akü sistemleri, birinci sınıf OEM’ler tarafından elektrikli okul otobüsleri, tur otobüsleri, teslimat minibüsleri ve alçak tabanlı ara servis otobüsleri dahil % 100 elektrikli araçları tanıtmak için kullanılıyor. Proterra, gürültüyü ve hava kirliliğini azaltmanın yanı sıra, akü paketlerinin tasarımının güvenliğin ve dayanıklılığın en önemli olduğu arazi, inşaat ortamı için ideal bir uygulama sunduğunu söyledi. Proterra, Kaliforniya’daki bataryalarını temel bir yol gösterici ilke olarak güvenlikle tasarlıyor, üretiyor ve tüm Proterra batarya paketleri, en zorlu koşullara dayanabildiklerinden emin olmak için sıkı testlerden geçiyor. Bu da onu Komatsu ve arazi araçları pazarı için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TÜNELMAK’TAN TÜNEL VE MADENLER İÇİN FONKSİYONEL ÇÖZÜM

SONRAKİ HABER

ZİRVE VİNÇ, MAKİNE PARKINI GENİŞLETİYOR

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share