İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu’dan iş makinelerinde yeni çağı başlatan lansman

Komatsu’nun yeni nesil iş makinelerini ve hizmet modellerini tanıttığı lansman “İş Makinalarının Yeni Çağını Başlatıyoruz” temasıyla düzenlendi. Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, “Çok daha düşük yakıt tüketimi sunan yeni nesil iş makinelerimiz ile hem tasarruf sağlayacağız, hem de daha temiz bir çevre için önemli bir adım atmış olacağız” dedi.

Türkiye distribütörlüğünü 1983 yılından bu yana Temsa İş Makinaları’nın sürdürdüğü Komatsu, yeni nesil iş makinalarını ve yenilenen hizmet modellerini gerçekleştirdiği lansmanda tanıttı. “İş Makinelerinin Yeni Çağı” mottosuyla İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen lansmanda yeni Komatsu modelleri farklı sektörlerden konukların ve basın mensuplarının beğenisine sunuldu.

Burçak BİRAND-Temsa İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü

Geleceğin şantiyeleri Komatsu ile daha teknolojik daha kazançlı olacak

Lansmanda ilk olarak sahneye çıkan Komatsu Satış Sonrası Hizmetler Bölümü Başkanı Kenichi Sato oldu. Temsa İş Makinaları ile 40 yıl boyunca sürdürdükleri iş birliğinden ve Türkiye pazarında bulunmaktan duydukları büyük mutluluğu dile getiren Sato, yeni dönemin herkes için daha verimli ve rahat bir dönem olmasını umduğunu belirtti. Sato, Komatsu olarak yeni nesil iş makinelerinde özellikle motor teknolojisine odaklandıklarını, yakıt tasarrufu ve egzoz emisyonları konusunda büyük gelişmeler kaydettiklerini dile getirdi. Kenichi Sato, geleceğin şantiyelerini akıllı sistemlerin ve akıllı makinelerin oluşturacağını belirterek Komatsu’nun bu konuda sunduğu çözümleri Türkiye’deki kullanıcıların hizmetine sunmak için heyecanlandığını söyledi.

Kenichi Sato’dan sonra sahneye çıkan Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka, Türkiye iş makineleri sektöründe bugüne dek yaşanan en büyük dönüşümün öncüsü olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

İş makineleri sektöründe en uzun distribütörlük

Eşref Zeka konuşmasında “Bu sene sektördeki 40. yılımızı geride bırakıyoruz. Değerli iş ortaklarımız ile omuz omuza ülkemizin birçok bölgesinde, birçok projede 30 bin iş makinesi ile yer alarak ülkemizin altyapı gelişimine, ekonomisine katkı sağladık. Önümüzdeki yıllarda, bizleri, sektörümüzü içine alacak değişimin farkındayız. Vizyonunuzu, stratejimizi bu doğrultuda belirliyor, yol haritamızı hazırlıyoruz” dedi.

Eşref ZEKA-Temsa İş Makinaları Genel Müdürü

Yeni çağda kilit kavram sürdürülebilirlik

İş makinelerinin yeni çağında odak kavramın sürdürülebilirlik olacağının altını çizen Eşref Zeka, yeni nesil Komatsu ile bu yeni döneme öncü olarak girdiklerini, yeni modelleriyle ile sürdürebilirliğe önemli katkı sağlayacaklarını ifade etti. Eşref Zeka sözlerini “Çok daha düşük yakıt tüketimi sunan yeni nesil iş makinelerimiz ile hem tasarruf sağlayacağız, hem de daha temiz bir çevre için önemli bir adım atmış olacağız. İş makinesi işimizin önemli bir parçası, ancak satış sonrası hizmetler de en az onun kadar önemli. Satış sonrası hizmetlerimizde de ilkleri başararak müşterilerimizin işine değer katmayı sürdüreceğiz” diyerek sözü Temsa İş Makinaları Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Burçak Birand’a bıraktı.

Yeni nesil Komatsu’lar yakıtta %20 daha tasarruflu

Burçak Birand konuşmasında özellikle iş makinelerinin geleceğine damga vurması beklenen “Akıllı Sistemler ve Akıllı Makineler” konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Yeni nesil Komatsu iş makinelerinin %20’ye varan yakıt tasarrufu, %95 oranında azaltılmış emisyonlar ve operatörlere daha fazla konfor sunan özelliklerinden bahseden Birand, yeni nesil Komatsu makinelerinin hem iş verenler, hem operatörler hem de çevre için kazanç sunduğunu vurguladı.

İş Sahalarının Geleceği; “Akıllı Sistemler & Akıllı Makineler”

Akıllı makine kontrol sistemlerinin yakın gelecekte birçok iş sahasında tercih edileceğini söyleyen Birand, Komatsu’nun bu alanda müşterilerine sunduğu kolaylıkları bir demo çalışması üzerinden gerçek verilerle anlattı. Sunulan demonun aynı arazi şartlarında 80 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde gerçekleştiğini belirten Burçak Birand; geleneksel iş modelleriyle sürdürülen uygulamalara göre akıllı makinelerin ve akıllı sistemlerin zaman bazında %101 oranında daha verimli, yakıt tüketimi tarafında ise %74 oranında yakıt tasarruflu gerçekleştiğini belirtti. Yeni nesil makinelerle birlikte 3 yıl/6.000 saat ücretsiz bakımı orijinal parça garantisiyle sağlayacaklarını belirten Birand sözlerine şu şekilde devam etti, “Yeni çağda değişim sadece makine modellerimiz ve teknolojilerle sınırlı kalmayacak. Sektörde ilkleri başaran Temsa İş Makinaları olarak yepyeni hizmet modellerimizle kazancınız için çalışan sağlam iş ortağınız olmaya devam edeceğiz” diyerek satış sonrası hizmetlerde Komatsu müşterilerine sundukları ayrıcalıklı hizmetlerden bahsetti. Davetlilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen lansmanda sunumların ardından gerçekleşen lansman gösterisi izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Lansman etkinliğinde sahnede yer alan Şevval Sam ise sunduğu performansla katılımcılara renkli bir akşam yaşattı. Konserin ardından ise lansman etkinliği sona erdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Haulotte’un yeni Compact serisi, sektör temsilcilerinden tam not aldı</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>DSİ, 2022 yılında 374 projeyi tamamlamayı hedefliyor</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share