İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Köseoğlu Kum, maden ocağındaki zor işlerde Hidromek’e güveniyor

Tarih, kültür, inanç ve gastronomi turizmiyle adından sıkça söz ettiren Hatay, aynı zamanda ticaret ve sanayisi ile de öne çıkıyor. Demir – Çelik sektörünün yükselen yıldızı İskenderun’da açık ocak işletmeciliği yapan Köseoğlu Kum ve Müteahhitlik, işletmesini yaptığı ocakta boksit ve demir madeni çıkartıyor. Çalışmalarında güçlü ve dayanıklı iş makinelerine ihtiyaç duyan firma, Hidromek’in H4 Serisi’ne ait 50 ton çalışma ağırlığına sahip HMK 500 LC HD paletli ekskavatörünü makine parkına ekledi. Firma sahibi Gökhan Köse, yorucu ve yıpratıcı bir alanda faaliyet gösterdiklerini belirterek, “HMK 500 LC HD maden ocağımızdaki zor işlerin altından kolaylıkla kalkıyor” dedi.

Medeniyetleri birleştiren Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden birisi olan Hatay’da kum ocağı, hafriyat, nakliye, inşaat ve lojistik sektörlerinde çalışmalarını sürdüren Köseoğlu Kum ve Müteahhitlik, geniş makine parkı ile farklı iş kollarında başarılı çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda yakın zamanda Hidromek’ten iş makinesi yatırımı yapan firma, parkına 50 ton sınıfındaki H4 Serisi’ne ait HMK 500 LC HD ve 40 ton sınıfında bulunan HMK 390 LC HD paletli ekskavatör modellerini ekledi. Makina Market olarak Köseoğlu Kum ve Müteahhitlik Firma Sahibi Gökhan Köse ile görüştük ve makine parkına yeni ekledikleri HMK 500 LC HD ve HMK 390 LC HD modelleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Gökhan KÖSE – Köseoğlu Kum ve Müteahhitlik Firma Sahibi

“Masanın iki tarafında da varız”

Köseoğlu Kum ve Müteahhitlik’in 2000 yılından bu yana faaliyet alanlarını genişleterek çalışmalarına devam ettiğinden bahseden Firma Sahibi Gökhan Köse, “Firmamız, kum ocağı, hafriyat, nakliye, inşaat ve lojistik sektörlerinde çalışmalarda bulunuyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaptığımız projeler olsa da yoğunlukla Hatay, Osmaniye ve Adana bölgelerinde faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bulunduğumuz projelerin hem işletmeciliğini yapıyoruz, hem de iş makinesi kiralama tarafında yer alıyoruz. Yani masanın iki tarafında da varız. Çalışma türüne ve işe göre pozisyonumuz değişiklik gösteriyor. Çalışmalarımızı 45 kişilik bir ekiple gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Boksit ocağından aylık 70 bin ton malzeme çıkarılıyor

Geniş bir alanda çalışmalar gerçekleştirdiklerini, fakat bu çalışmanın dönemsel olarak büyüme veya küçülme gösterebildiğini belirten Gökhan Köse, “Yıllardır maden ve taş ocağı işletmeciliği yapsak da şu anda bize ait olan bir adet aktif kum ocağımız bulunuyor. Geçen yıl Osmaniye’de taş ocağı işletmeciliğini yaptık. Daha sonra mermer işine girdik. Bu sene de işletmeciliğini yaptığımız İskenderun bölgesinde bulunan boksit madeninde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu ocakta makinelerimiz ağırlıklı olarak dekapaj işlemlerini gerçekleştiriyor. Boksit ocağında aylık olarak ortalama 70 bin ton civarında malzemeyi kamyonlara yükleyerek taşınmasını gerçekleştiriyoruz” sözlerini kaydetti.

Hidromek ile genişleyen makine parkı

Köseoğlu Kum ve Müteahhitlik, çalışmalarına daha verimli bir şekilde devam edebilmek için makine parkını iyileştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni makine yatırımları yaptıklarını söyleyen Gökhan Köse, “Farklı sahalarda çalışmalar gerçekleştirebildiğimizden makine parkımızı her geçen gün daha fazla çeşitlendirmeye gayret gösteriyoruz. Şu anda makine parkımızda Hidromek marka 1 adet HMK 500 LC HD, 1 adet HMK 390 LC HD, 3 adet HMK 370 LC HD’nin yanı sıra, HMK 300 LC, HMK 230 LC ve HMK 220 LC ekskavatörler bulunuyor. Ayrıca 1 adet de HMK 102 S model kazıcı yükleyicimiz mevcut. Makine parkımızda ayrıca, greyderlerimiz, silindirlerimiz, dozerlerimiz ve kamyonlarımız da var; toplam 15 adet iş makinesi ve 15 adet kamyon mevcut” dedi.

HMK 500 LC HD ile güç, performans, yakıt tasarrufu üçlüsü

Gökhan Köse, yakın zamanda Hidromek’ten satın aldıkları H4 Serisi’ne ait HMK 500 LC HD ve HMK 390 LC HD’nin çalışma alanlarından bahsederek makineler hakkında değerlendirmelerde bulundu:“HMK 500 LC HD paletli ekskavatörü, Osmaniye’de bulunan mermer ocağımız için satın almıştık. O ocakla ilgili bir takım sorunlar yaşadığımızdan dolayı ocağın işletmeciliğini bıraktık. Bu doğrultuda HMK 500 LC HD’yi İskenderun’da bulunan boksit ocağımızda çalıştırıyoruz. Makinemiz bu ocağımızda daha çok dekapaj faaliyetlerinde görev alıyor. Makineyi kullandığımız süre boyunca güç, performans ve yakıt kullanım üçlüsünden çok memnun kaldık. HMK 500 LC HD, daha önce kullandığımız aynı sınıftaki farklı marka makineyle karşılaştırdığımızda ciddi oranda yakıt tasarrufu sağladı. Tabii bu yakıt tasarrufunda makinenin son teknolojiye sahip olması da çok etkili oluyor. HMK 390 LC HD paletli ekskavatörü ise Osmaniye’de bulunan taş ocağında kullanıyoruz. Makine, taş ocağında daha çok yükleme, dekapaj ve kazı işlemlerinde başarıyla çalışıyor. HMK 390 LC HD’nin seri olması işlerimize ekstra katkı sağladı.”

“Hidromek ailesinden olduğum için mutluyum”

Hidromek’in satış aşamasındaki samimi iletişiminin satış sonrasında da devam ettiğine dikkat çeken Köse, “Hidromek markası ile 2017 yılında tanıştık. Memnuniyetimiz doğrultusunda makine parkımızı Hidromek ile genişletmeye devam ettik. Hidromek markasını tercih etmemizde makinelerin; sağlamlığı, performansı, yakıt tasarrufu ve servis hizmeti etkili rol oynuyor. Bir diğer önemli konu ise satın aldığınız iş makinesinin ikinci el değerini koruması. İkinci el pazarında da Hidromek’in müşterisi hazır bir konumda bulunuyor. Hidromek bize bu avantajları fazlasıyla sağlıyor. Servis ve yedek parça konusunda firmayı aradığımızda anında bizimle ilgileniyorlar. Hidromek, müşterilerini ve çalışanlarını bir aile olarak görüyor ve bir aile olarak nitelendiriyor. Ben de bu aileden biri olduğum için mutluyum” açıklamalarını yaptı.

Erkan YAĞCIOĞLU – Operatör

“HMK 500 LC HD’nin gücünü tam anlamıyla kullanıyoruz”

Köseoğlu Kum ve Müteahhitlik’te uzun yıllardır iş makinesi operatörü olarak çalıştığını belirten operatör Erkan Yağcıoğlu, “HMK 500 LC HD, Hatay – İskenderun’da bölgesinde bulunan açık ocak işletmemize 3-4 ay önce geldi. Bulunduğumuz alanda HMK 500 LC HD ile maden çıkarma işlemlerini yapıyorum. Makineyi demir ve boksit madenlerinin çıkarılmasında kullanıyoruz. HMK 500 LC HD’nin güç, performans ve yakıt tasarrufu dengesi çok iyi ayarlanmış. Yükleme, kazma ve sökme işlemlerinde yorulmadan işlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. HMK 500 LC HD’nin gücünü tam anlamıyla kullanıyoruz. Makine, bu gücü verirken yakıt tasarruflu bir çalışmaya olanak tanıyor ve operatör için de gerekli konforu sağlıyor. HMK 500 LC HD’nin koltuk konforu, radyosu, ısıtma ve soğutma sistemi, makineyi daha rahat bir şekilde kullanmamızda bize büyük destek oluyor. Makineyi kullandığım süre boyunca herhangi bir teknik sorun yaşamadım. Madende çalıştığımız için performanslı olduğu kadar dayanıklı iş makinelerine de ihtiyaç duyuyoruz. Bu talepleri Hidromek bize en iyi şekilde sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Deutz AG Türkiye Sorumlusu Patrick Bretz: “Çatalkaya Makina’yı stratejik partnerimiz olarak görüyoruz”

SONRAKİ HABER

Hyundai CE ve Hasel’den afet bölgesine iş makinesi desteği

BENZER HABERLER
Total
0
Share