İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Kubota, yeni nesil kompakt paletli yükleyici serisinin daha güçlü ilk modelini tanıttı

Kubota Traktör, SVL75-2 kompakt paletli yükleyicisini SVL75-3 ile değiştirdi. Dizel motoru 74,3 beygir gücünü koruyor fakat bu model daha yüksek tepe torkuyla ayarlandı. Yeni SVL75-3; %35’te 1.130 kg veya 1.613 kg çalışma kapasitesine sahip, %50 devrilme yükünde, 2.800 kg koparma kuvvetinde ve 312 cm menteşe pimi yüksekliğinde bulunuyor.

SVL75-3, Mayıs 2023’ten itibaren yetkili Kubota bayilerine performans, konfor ve üretkenlik iyileştirmesi getirecek. Kubota inşaat ekipmanları ürün müdürü Jerry Corder, “Yeni SVL75-3, -3 serisinin ilk modelinin piyasaya sürülmesiyle Kubota’nın kompakt paletli yükleyici hattının çıtasını yükseltiyor. Önceki modele göre çeşitli performans ve işlevsellik iyileştirmeleri ve kabine dahil edilen standart teknoloji özellikleri sayesinde operatörler şantiyede daha hızlı ve daha verimli çalışacak” dedi.

Hidrolik ve seyir yükseltmeleri

SVL75-3’ün hidrolik sistemi, aynı anda çalıştırıldığında tüm hidrolik işlevlerin çok işlevli hareketlerini sorunsuz hale getirmeye yardımcı olan ve operatörlerin yardımcı hidrolik, kepçe ve yükleyici kolu işlevlerini aynı anda daha düşük bir riskle çalıştırmasına olanak tanıyan Gelişmiş Çok İşlevli Valf (AMV) içeriyor. Elektronik Seyir Torku Yönetim Sistemi, hidrolik pompa çıkışını yüke optimum şekilde ayarlamak için kompakt paletli yükleyicideki yükü izleyerek operatörlerin daha hızlı ve daha fazla güçle çalışmasını sağlamak üzere tasarlandı. Bu sayede en zorlu koşullarda bile sorunsuz çalışma için motorun durmasını azaltıyor.

Güncellenmiş seyahat özellikleri, daha hızlı iki vitesli seyahat ve dönüş yaparken yüksek vitesten düşük vitese otomatik olarak vites küçülten Kubota kompakt ekskavatörleri gelişmiş otomatik vites düşürme sistemini içeriyor. Sistem, bir dönüşten çıkarken gereken maksimum tork miktarını sağlıyor. Operatörler yükleyicinin hareket tepkisi hassasiyetini üç palet ayarı olan hafif, normal ve hızlı seçeneğiyle değiştirebiliyor.

Tek parça kapalı kabin

SVL75-3, Kubota’nın kiri, tozu, yağmuru ve birikintileri kabinden uzak tutmaya yardımcı olurken iç gürültüyü azaltan yeni tek parça kapalı kabinini sergiliyor. Operatörler, yukarı kayan bir ön kapıdan geniş bir kabin girişine adım atıyor. Kova veya yükleyici kollarının konumundan bağımsız olarak açılabiliyor. Yükleyici, kapı katlanmış haldeyken çalıştırılabiliyor.

Ön-arka led çalışma lambaları ve büyük üst ön cam, operatörün gece gündüz çalışma alanını daha iyi görmesini sağlıyor. Jog dial özellikli yeni 7 inç renkli LCD dokunmatik panelli monitör SVL75-3’te standart olarak geliyor ve kolay erişim için operatörün sağ ön tarafına uygun bir şekilde yerleştiriliyor. LCD paneli, operatörlerin pil şarjı, hidrolik yağ ve soğutma sıvısı sıcaklığı, yardımcı mod, yakıt seviyesi, geri görüş kamerası ekranı gibi özelliklere erişebilmesine yardımcı oluyor. 51 adede kadar kullanıcı şifresini kaydetme özelliğine sahip anahtarsız motor çalıştırma ve sadece kapalı kabin modellerinde bulunan, kesintisiz akış ve eller serbest arama sağlayan entegre bluetooth radyo da yer alıyor.

Bakım kolaylaştırıldı

Motor bölmesinin üst kısmında bulunan radyatör ve yağ soğutucu ile motor bölmesine, akü ve sıvı filtrelerine kolay erişim sağlanıyor bu durum rutin bakım ve temizliği kolaylaştırıyor. İsteğe bağlı ters fan, radyatör girişini toz ve birikintiden uzak tutmaya yardımcı oluyor. Tek parça sızdırmaz kabin, bomu kaldırmak zorunda kalmadan 144 cm yukarıya eğilerek hidrolik pompalara, valflere, hatlara ve hidrolik depoya erişim sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Caterpillar, ConExpo-Con Agg 2023’TE inovatif çözümlerini tanıttı

SONRAKİ HABER

New Holland CE elektrikli mini ekskavatörü pazara sunuyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share