İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

New Holland CE elektrikli mini ekskavatörü pazara sunuyor

New Holland CE, Las Vegas’ta düzenlenen ConExpo 2023’te görücüye çıkardığı, ilk elektrikli mini ekskavatör modeli E15X’i, pazara sürüyor.

Nisan ayında piyasaya sürülen E15X, 29 hp kobaltsız lityum-iyon pile ve 21,5 hp motora gücüne sahiptir. E15X güç açısından E14D dizel muadili makine ile benzer değerleri veriyor. E15X tam olarak şarj edildiğinde sekiz saate kadar çalışabiliyor. Pil, standart 110 voltluk prizle 10 saatte veya hızlı şarj özelliğiyle bir saatte şarj olabiliyor. Mini ekskavatörün, servis aralıklarını uzatmak için biyo-hidrolik yağ kullanılıyor. Bağımsız olarak ayarlanabilen hassasiyet, normal, üretkenlik ve manuel ayarlama fonksiyonlarında kullanılabiliyor. Elektrikli model benzer dizel motoru bulunan modellere göre daha sessiz çalışıyor.

“E15X pek çok işin üstesinden gelecek”

New Holland İnşaat Kuzey Amerika başkanı Tyler Mills, “New Holland CE’nin elektrikli iş makinelerini önümüzdeki on yıl içinde sadece sektör için değil, New Holland CE için de gelişmeye ve büyümeye devam edecek” dedi. Mills, E15X’in iç mekanlarda, dış mekanlarda, dar alanlarda ve gürültünün kısıtlandığı alanlarda çalışmak üzere üretildiğini ve yeni mini ekskavatörün inşaat, çevre düzenlemesi, kamu hizmeti, kazma, yıkım ve daha pek çok işin üstesinden gelebileceğini söyledi.

Çevre dostu çalışma

Makinenin değişken yükseklik ve genişlik ayarları, devrilme çubuğu döndürülerek E15X’in alt takımının 79 cm’ye kadar daraltılmasına ve yüksekliğin 1.5 metre altına indirilmesine olanak tanıyor. Üreticiye göre, E15X’i çoğu standart boyutlu kapıdan rahatlıkla geçirebilir. Yeni teknolojileri barındıran elektrikli mini iş makinesinin kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacağını belirten Mills, “Hızlı şarj süreleri, sıfır emisyonlu motor ve kişiselleştirilebilir özellikler, E15X elektrikli mini ekskavatör, çalışmaların çevre dostu bir şekilde yapılmasına katkı sağlıyor” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Kubota, yeni nesil kompakt paletli yükleyici serisinin daha güçlü ilk modelini tanıttı

SONRAKİ HABER

Develon’un sürücüsüz ekskavatör konsepti yoğun ilgi çekti

BENZER HABERLER
Total
0
Share